Klangor
powrót do forum 1 sezonu

Przereklamowany, przy nudny, przydługi (rozwleczony na siłę).
No odrealniony. Wiele scen bez sensu, albo idę w fantastykę, łatwą rozrywkę, albo robię „True Detective” po polsku.
Trzeba się zdecydować.
Pary małżeńskie dobrane, jak w randce w ciemno.
Nic mi tu nie pasuje.

To tak w skrócie.
Kompletnie nieudana rola Musiała, a sceny na disco to już ponad moje możliwości.
Jakubik aktor wybitny, ale tym razem komercja za mocno dała o sobie znaki.

Kradnie show Konrad Eleryk (za niego +1 do oceny). On jest tym, czego szukam na ekranie. Blisko tego Piotr Witkowski. Super się ogląda Magdalenę Czerwińską, która jest urodzonym gliną-szefem oraz Aleksandrę Popławską.
Mariusz Ostrowski to aktor, z którego można sporo więcej wykrzesać, bo jest kawał zawodnika.

Ta muzyka, swoją drogą bardzo dobra, za częsta, za głośna, po kilku odcinkach męcząca, czy wręcz komiczna, bo nie pasuje do sytuacji na ekranie.

Kiedyś obejrzę do końca (zostały 2 odcinki), takie twarde obserwacje, bo się zapowiadało, że co to ma nie być za show.

Zaznaczam, że nie chciałem nikogo urazić, bo zdaję sobie sprawę, że trudno stworzyć taki serial, ale wyjątkowo postanowiłem się podzielić obserwacją i tym, co być może przyda się twórcom w przyszłym sezonie.

ocenił(a) serial na 10
majaluki

Konrad Eleryk i Piotr Witkowski byli tam zdecydowanie najlepsi i nawet będąc na drugim planie "kradli show" - też tego szukam na ekranie, takiej sprawności i naturalności:)

Masz rację, że M. Ostrowski jakoś mało wykorzystany w odcinkach

Tam do pewnego momentu nie widać, że sceny nie idą chronologicznie, ale nie chcę Ci spoilerować;)

A z niedobranymi małżeństwami to prawie jak w życiu:D

Anna_Karcz_fw

Obejrzałem całość. Jakby, to napisać. Ja już tego typu zabiegów widziałem trochę z taką zabawą chronologią, większość sztuczek właściwie jest powtarzalna w każdym kinie niemal. Ostatni odcinek bardzo dobry i fajnie zagrany, można powiedzieć, że warto było dotrwać :).

ocenił(a) serial na 10
majaluki

Otóż to -jak się dużo ogląda to twórcom trudniej takiego widza zaskoczyć;)
Ogólnie dużo schematów się powtarza w produkcjach, ale gdybyśmy oglądali mniej to pierwszy lepszy film byłby "WOW":)
Super, że dotrwałeś do końca:)

ocenił(a) serial na 5
majaluki

Nie wiem czy przereklamowany, nie mam telewizji więc i reklam żadnych nie widziałam, ale dziwi mnie wysoka ocena, moim zdaniem serial był przeciętny, ani zły ani dobry, niczym się nie wyróżnia, nic szczególnie nie zapada w pamięć.
Dodatkowo bardzo drażnił mnie ten zabieg, kiedy za każdym razem, kiedy miała się odbyć ważna i pełna emocji rozmowa, widz zamiast uczestniczyć w scenie zmuszony jest obserwować ją z oddali - dialogi zostają pozbawione dźwięku, patrzymy przez okno albo gdzieś z boku, a głośniki wypełnia zbyt głośna muzyka. Rozumiem zastosowanie takiego zabiegu raz czy dwa, ale tu się pojawiał za każdym razem, jak dla mnie to wyjątkowe lenistwo i pójście na skróty ze strony scenarzystów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones