PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629466}
5,8 13 566
ocen
5,8 10 1 13566
Komisarz Alex
powrót do forum serialu Komisarz Alex

jak wyżej, oglądnęłam w necie dwa pierwsze odcinki i nie wiem czy to miał być w zamyśle serial
kryminalny czy komediowy... fabuła naiwna, aktorstwo drewniane, no ale cóż się można spodziewać
po aktorach występujących w tego typu produkcjach jak na wspólnej i m jak mdłości... kolejny raz
mądrzejszy od naszej policji jest nie tyle ksiądz a PIES hahaha szkoda czasu na to badziewie

ocenił(a) serial na 6
wiolkas7

Przypuszczam, że te dwa odcinki oglądałaś z Wesołowskim - wtedy rzeczywiście serial był bardzo słaby, nie licząc kilku odcinków. Ale odkąd jest Orlicz, jest znacznie lepszy, widać poprawę jakości - wycięto większość debilnych wątków komediowych, śledztwa są brutalniejsze, fabuła nieco spoważniała.
Jak na polską kopię kultowego serialu - naprawdę nie jest obecnie tak źle.

ocenił(a) serial na 10
MrJigssaw

zgadzam sie w pełni

MrJigssaw

tak już wiem, rzeczywiście oglądałam odcinki z tym panem z na wspólnej (Wesołowski??) i bardzo mi się nie spodobał, ale po namyśle obejrzałam kilka odcinków najnowszego sezonu i to jakby całkiem inny serial, rzeczywiście lepszy. Może trochę przesadziłam z tą oceną, przyznaję.

ocenił(a) serial na 10
wiolkas7

no i Orlicz ma duzo lepszy kontakt z psem

ghf

zgadza się, ale i tak uważam, że Pawlicki powinien zrezygnować z tego serialu, po prostu wg mnie nie pasuje do takiego "luźnego" formatu; jego miejsce to moim zdaniem kino artystyczne. A serial już się poprawił, więc ewentualne odejście granej przez niego postaci nie powinno jakoś negatywnie wpłynąć na jakość serialu, tak mi się wydaje.

ocenił(a) serial na 10
wiolkas7

tak poprwaił sę ale tez w dużej mierze dzięki Antkowi dadza innego aktora który będzie takim gburem jak Fabrii z Orginału i nie będziem iał interakcji z psem Pawlicki ma ponoć kontrakt do 8 sesonu nie widze inego aktora

ghf

hmm, mnie zastanawia dlaczego w ogóle zmienili tego komisarza ? z tego co teraz czytam to widzowie wolą tego Wesołowskiego i były jakieś protesty, że nie chcą Pawlickiego, dziwne to jest, że producenci tak zaryzykowali zmieniając głównego bohatera

ocenił(a) serial na 10
wiolkas7

i włsnie dziwne bo Wesołowski był beznadziejny choc już większośc ludzi przekonuje się do Antka a Wesołowskiego zmienili bo tak było w orginale że postać jest wymieniana a Wesołowski sam zrezygnował

ocenił(a) serial na 6
ghf

Mnie zastanawia co tam jeszcze robi Lucyna - przecież wg scenariusza już dawno powinna wylecieć. Nie jest zła, ale można ją zastąpić jakąś ciekawszą postacią i aktorką lub aktorem.

ocenił(a) serial na 6
wiolkas7

Bo polski Alex to dokładna kopia austriackiego Rexa. Scenariusz nie różni się prawie niczym. Nawet odcinki, ich tytuły, i dialogi momentami takie same.
A że w oryginale też uśmiercili głównego komisarza (tam nazywał się Moser), tak samo postąpili tutaj.
Orlicza niestety również uśmiercą za pewien czas, bo tego wymaga licencja, ale na szczęście na razie to nie nastąpi.

ocenił(a) serial na 10
MrJigssaw

tylko Moser zginą w 4 przez decyzje Aktora a Moretti chviał by serial zakonczono i był sceptyczny do odc z Alexem pewnie był zazdrosny bo to z Gedonem serial miał najlepszą oglądalnośc tak tez było z Riverą serial bił we włoszech rekordy ogladalności

ocenił(a) serial na 10
ghf

jednak mimo wszystko teraz coś zmieniają dialogów też mniej leci takich samych bo w odc z Wesołowskim to była tragedia

ocenił(a) serial na 3
ghf

A ja obejrzałam i odcinki z Wesołowskim i Pawlickim i chociaż uwielbiam Pawlickiego, ten serial to dno, dialogi tak drętwe że bardziej nie można, zagadki kryminalne na poziomie przedszkolnego "połącz kropki jeden-dwa-trzy". Aktorstwo koszmarne, jedynie pies ratuje sytuacje, wiec za niego te 3/10. Jak to można oglądać?

użytkownik usunięty
Ruby_in_Gold

Mi się wydaje, że Pawlicki sobie kompletnie odpuścił ten serial, mało się stara, i w porównaniu z jego innymi, naprawdę fantastycznymi rolami, tu wypada momentami średnio, a to przecież świetny aktor. Chociaż z drugiej strony, no nie ma się czym popisać, bo jak sama powiedziałaś, dialogi są bardzo drętwe. On sam przyznał, że nie jest zadowolony ze swoich poczynań na planie tego serialu. Masz rację, zagadki kryminalne są, no, niezbyt wymagające i w sumie już na wstępie wie się, jak to dalej się potoczy...

ocenił(a) serial na 10

mimo to seria lepszy niż był z Wesołowskim no niektóre odc są na poziomie orginału

ocenił(a) serial na 10

co przestałaś lubic już ten serial

użytkownik usunięty
ghf

To nie tak, że przestałam lubić. Serial jest lekki i przyjemny. Jednak sądzę, że dialogi są kiepskie a fabuła odcinka rozwija się w przewidywalny sposób. Rozwiązania można się już na początku domyślić. To tylko moja obiektywna ocena.

ocenił(a) serial na 10

jeszcze ci co ogladali orginał to tym bardziej

ocenił(a) serial na 10
Ruby_in_Gold

równie dobrze możesz się przyczepić orginału bo to ich jest scenariusz i odc nasi tylko je kopiują oglądałem wczoraj odc z Burchardem leciała ta sam scena co np w alexie i nie powiem była zagrana dobrze ali i unas Antek zagrał to dobrze mi sie wydaje ze poziaom poszedł w góre w odc z Pawlickim przy Wesołowskim poziom był naprawde tragiczny , jestem fanem Rexa i Antoni nie ustępuje a moim zdaniem gra równie dobrze co pan Geodon czy Moretti , bo gra kuby i Realizacja były słabe , teraz sprawy wydają mi się lepsze, a tekst do psa są takie jak w Rexie choć czasem mają i nasi pomysły

ocenił(a) serial na 3
ghf

Owszem, oryginał oglądałam daaaaawno temu, nie pamiętam czy reprezentował sobą jakiś poziom - nawet jelsi nie - to dziecko przełknie wszystko. To, że oryginał był koszmarny , nie usprawiedliwia to żenującego poziomu tego pseudo-serialu. Ode mnie trójczyna za pieska

ocenił(a) serial na 10
Ruby_in_Gold

orginał to jest serial kultowy jeden z najlepszych jakie widziałem , spotkałem się z gorszymi serialami od Alexa , a Rex to serial który uwielbiam

wiolkas7

Klan jest lepszy niż to.

ocenił(a) serial na 7
WielkiSzu

eeee fajny serialik, ciekawe sprawy i nie raz się naśmiałam z dialogów

ocenił(a) serial na 1
wiolkas7

Zdecydowanie wszystkiego szkoda na te ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones