PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=756794}
6,3 2 110
ocen
6,3 10 1 2110
Komisja morderstw
powrót do forum serialu Komisja morderstw

Zieje nudą i drętwotą. Pani inspektor to chyba w kołysce musiała zostać policjantką, żeby dojść do takiej rangi w tak młodym wieku

tk71

A co masz na mysli piszac "młody wiek"?

pleasure3

Około 40, jak ją zobaczyłam na ekranie, to myślałem że jest młodsza (chyba komplement)

tk71

Może być podinspektorem (czyli odpowiednik wojskowego podpułkownika), bo i tak zwyczajowo nie mówi się tego "pod" tytułując. W wojsku nie mówi się nawet "starszy", jedynym wyjątkiem jest starszy szeregowy. Aktorka ma 40 lat, więc pewnie grana przez nią bohaterka też. Stopień podkomisarza policjant uzyska po szkole w Szczytnie (była o tym mowa), w wieku ok. 24 lat. Potem komisarz po 3 latach, nadkomisarz po 4 latach, podinspektor po 4 latach i ma wtedy ok. 36 lat. Jeżeli inspektor, to po następnych 4 latach, czyli w wieku ok. 40 lat. Więc chyba nie jest tak źle z tą kołyską.

bazant57

Zgoda, przy założeniu, że awansowałaby zawsze po odsłużeniu minimalnego okresu wymaganego na każdy kolejny stopień. Ciekaw jestem, czy często się to zdarza?

tk71

Nie wiem jak w policji, ale kiedy byłem w wojsku (za minionej "słusznej władzy"), to był tam 37-letni podpułkownik (finalnie doszedł do generała brygady). Wtedy poza stażem pomiędzy awansami istotne było pełnienie służby na coraz wyższych stanowiskach dowódczych (a to była szkoła oficerska i większe możliwości). Jednak w jednostkach polowych jego rówieśnicy mogli być jedynie porucznikami, gdy ugrzęźli na stanowiskach dowódców plutonu. Zupełnie tak samo wygląda kariera w kościele instytucjonalnym. Nominacja na proboszcza najczęściej jest ślepą uliczką kariery, biskupem raczej się nie zostaje.

bazant57

I jeszcze taki drobiazg. Inspektor to w policjo bardzo wysoko - wystarczająco dużo by być komendantem wojewódzkim w dowolnym województwie (tak pobieżnie sprawdziłem, że komendantami wojewódzkimi we Wrocławiu, Olsztynie, Gdańsku i Poznaniu są właśnie inspektorzy). Tutaj pańcia w takim stopniu, plus młodszy inspektor (czyli też wysoko), pracują sobie w wydziale bez znaczenia, po prostu na bocznym torze. Czy to realne? (no chyba że podpadła przełożonym i to taki rodzaj zesłania)

bazant57

W serialu wyraźnie zaznaczają że jest inspektorem,, tak jak to że Stasiński jest młodszym inspektorem. W obsadzie tak samo.

ocenił(a) serial na 4
tk71

Wnioskując z serialu to ona nie powinna awansować wyzej starszego aspiranta. Tępa dzida. Sprawy rozwiązują Hertz i Stasiński. Ona dwa razy dala sie głupio złapać (wariatowi zmutowanemu genetycznie i sekcie Klynstry) plus wskoczyła do łóżka nalanemu na twarzy Fejnczowi, ktory się okazał przestepcą dużego kalibru. Gdyby byla druga seria to raczej już nie z nią, bo w nieserialowej policji za takie udane akcje zostałaby w najlepszym razie zesłana do szlifowania krawężnikow.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones