PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10020836}

Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów

Queen Charlotte: A Bridgerton Story
6,7 10 532
oceny
6,7 10 1 10532
Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów
powrót do forum serialu Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów

Oczywiście 1neczka

ocenił(a) serial na 1

Za typowe "woke" wymyślanie historii na nowo. I promowanie serialu, w którym jedną z głównych ról gra rasistka.

Damian_Boj

Serio...wymyślanie na nowo ..? Kiedy w końcu dotrze do ludzi że wrost jest powiedziane ze serial jest fikcja. Nikt nie zakłamuje rzeczywistości. Ale to fikcja a wiec autor może wymyślić to tak jak mu się marzy. Ile można czytać ze jejuuu czarna królowa itp. Ludzie to fikcja a więc nie musi się zgadzać z historia i celowo jest tak i ciągle jest to podkreslane a każdy dalej to samo...

ocenił(a) serial na 1
Ola_Switalska

"Ludzie to fikcja a więc nie musi się zgadzać z historia i celowo jest tak i ciągle jest to podkreslane a każdy dalej to samo..."
No i co z tego! Oczywiście nie rozumiesz, co w filmach jest częścią fikcji, a co musi trzymać się zasad! Typowe w dzisiejszych czasach!
1. Postać królowej jest postacią historyczną istniejącą, sytuacja społeczna jest realna, kraje są prawdziwe! Fikcją są jedynie wydarzenia, rozmowy i część fabularna!
Chcieli "fikcję", trzeba sobie wymyślić fikcyjny kraj z fikcyjną królową, albo osadzić całość w jakimś Władcy Pierścieni i proszę bardzo...
2. To że film jest "fikcją" praktycznie każdy, nikt nie jest tak głupi, żeby w scenariusz wepchnąć, że komuś komu mina urwała nogę na wojnie, ta noga odrosła "no bo przecież fikcja", więc jak widzisz, filmy muszą trzymać się pewnych realiów!
3. Jeśli ktoś zrobi "sitcom" komediowy od życiu domowym Baracka Obamy, jak rozumiem, nie zdziwi cię w żaden sposób jeśli Obamę zagra Japończyk? Przecież wydarzenia w domu to i tak fikcja!

ocenił(a) serial na 8
Damian_Boj

kto jest tam rasistą? bo szukam informacji a nie wiem

ocenił(a) serial na 1
whitekate100

rasistą jest każdy kto wartościuje drugiego człowieka przez pryzmat jego rasy/koloru skóry. w tym przypadku reżyser, showrunner, scenarzysta czy tam ludzie od castingu. ktokolwiek kto podjął taką decyzję. wmawiają nam że kolor skóry jest bez znaczenia i każdy kto go zauważa to rasista... po czym jedyne na czym sami się skupiają to właśnie kolor skóry.
po drugie. kiedy ja jako biały człowiek mam problem z czarnoskórą królową angielską w serialu to dowiaduję się że jestem rasistą. te filmy podobno kręci się po to by czarnoskóry widz mógł utożsamić się z aktorem/bohaterem. czyli co? na jakie miano zasługuje człowiek który ma problem z sympatyzowaniem z inną rasą na ekranie??? czyżby podwójne standardy? właśnie dlatego takie zabiegi w kinie to zabiegi rasistowskie dla rasistowskich widzów... tyle że nie białych. a tak poza tym to korporacyjne i bezczelne monetyzowanie problemów mniejszości bez zainteresowania tematem :P

ocenił(a) serial na 10
kgibas666

Takk referat, a i tak wszyscy wiedza, zes rasista

ocenił(a) serial na 1
Nana5

...podaj jakiś argument, bo ze suchym stwierdzeniem trudno dyskutować :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Nana5

Akurat napisał najmądrzej jak się da

ocenił(a) serial na 8
kgibas666

no dobra, brzmi logicznie. Też się zastanawiałam dlaczego Charlotta, niemka jest ciemnoskóra. Na początku mi to przeszkadzało tak samo jak lektorka, a później olałam sprawę.

ocenił(a) serial na 1
whitekate100

To i tak jest pikuś, teraz masz jeszcze do ogarnięcia czarną Kleopatrę :D
Na pytanie kto jest rasistą w obsadzie, już nie odpowiadam, bo jak widzę, w innym wątku sama znalazłaś (Adjoa Andoh). :)

whitekate100

Prawdopodobnie chodzi o aktorkę w roli Lady Danbury

https://youtu.be/py_SVnqFVmA

ocenił(a) serial na 8
MsScissors

https://teleshow.wp.pl/adjoa-andoh-szokuje-w-telewizji-nie-spodobal-sie-jej-wido k-rodziny-krolewskiej-na-balkonie-6895461446118176a

whitekate100

Scenarzystka, rasistka 100%. Poszukaj wypowiedzi tego pigmeja.

ocenił(a) serial na 7
Damian_Boj

Nie rozumiem, po co oceniać serial, za rzeczy w ogóle z nim nie związane? Mamy tutaj dobrą grę, muzykę, klimat, scenariusz, nie mówiąc, że ogląda się to naprawdę dobrze.. Nie oceniam ludzi, ale bycie trollem nigdzie cię nie zaprowadzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones