Krucjata (2022)
Krucjata: Sezon 1 Krucjata Sezon 1, Odcinek 7
Odcinek Krucjata (2022)

Odcinek 7

44m
8,5 282
oceny
8,5 10 1 282
Krucjata
powrót do forum s1e7

Aż trudno uwierzyć, że tak dobry serial powstał pod szyldem TVP. Przy siódmym odcinku jest już tak dużo wątków zawiązanych, że jestem ciekawa czy twórcom udało się pozamykać wszystkie, a przy okazji utrzymać wartkość i klimat.
Oby! Jeżeli ktoś się zastanawia czy obejrzeć, to polecam.

ocenił(a) serial na 8
seeiko

Jestem w trakcie oglądania i jestem pozytywnie zaskoczony Też ciężko mi uwierzyć że TVP wypuszcza ostatnimi czasy naprawdę świetne seriale . Polecam dwa seriale obsadzone w czasie drugiej wojny światowej
 "Dom pod dwoma orłami"
"Ludzie i bogowie"
Jeśli lubisz ta tematykę , to na pewno się na zawiedziesz.

ocenił(a) serial na 4
seeiko

Jeśli ktoś lubi dobre kryminalne kino to będzie rozczarowany. Rozpozna tu zlepek kilku seriali skandynawskich jak wallander, Carpi czy Marcela. to kino dobre. Krucjata to kino dla ludzi, którzy nie myślą logicznie. Serial zawiera mnóstwo błędów merytorycznych o pracy policjantów kryminalnych, dużo propagandy społecznej i wyidealizowany obraz pracy policji. Taka propaganda dla lemingow. Nie ma 10 minut serialu w którym nie byłbym zirytowany scenariuszem czy dialogami. Mam wrażenie że scenariusz pisał 14 latek uważający że policjanci kryminalni do kretyni nie umiejący myśleć pragmatycznie. Prokuratorki, faktycznie większość prokuratorów nadzorujacych śledztwa kryminalne to kobiety i w wieku min 35-40 lat. Po skończonych studiach min 10 lat nabywaja doświadczenia zawodowego i "uodparniają" się na trupy i resztę zła tego świata. Ładna max 30 letnia lalunia w serialu nie ma szans w realnym świecie na nadzór nad śledztwem ws zabójstw zwłaszcza seryjnych. To się "dostaje" po min 20 latach pracy w prokuraturze.
4 to moim zdaniem najwyższa ocena jaką może ten serial dostać. Mówię to jako osoba mająca 20 lat doświadczenia w służbach kryminalnych policji. Jeśli reżyser, twórca, producent czy scenarzysta "bierze się" za serial kryminalny to wypadałoby aby "liznął" nieco tematu a nie tylko czerpał wiedzę z internetu czy oglądając inne seriale o tej tematyce. 

ocenił(a) serial na 3
Janek_Kowalski_u2

Dokładne, zgadzam się z każdym słowem. Serial beznadziejny.

ocenił(a) serial na 4
ocenił(a) serial na 3
Janek_Kowalski_u2

Zgadzam się, męczę się oglądając to, a wcale nie mam jakiegoś wysublimowanego gustu.

ocenił(a) serial na 4
anja_san

Dzięki

Janek_Kowalski_u2

Mało kogo obchodzi twoje 20 lat doświadczenia w służbach mundurowych i ból dupy z tym związany. Serial sensacyjny ma za zadanie wciągać i być interesujący, a procedury policyjne są na dalszym planie. To nie serial dla byłych funkcjonariuszy służb mundurowych, tylko dla normalnych ludzi i jest świetny. Mocna ósemka. Swoją drogą śmiać mi się chce jak fachowcy opowiadają o procedurach i jak w prawdziwym życiu nie zdarzają się takie sytuacje, służby się tak nie zachowują itp, a potem wychodzi 71 letni dziadzia, podchodzi do premiera Słowacji i wali do niego jak do kaczki z broni palnej, ku zdumieniu profesjonalnych służb ochrony z najwyższej krajowej półki.

seeiko

Według mnie totalna padaka, serio po którymś odcinku już kibicowałem mordercom... Te sceny z psiarskimi takie irytujące i głupie.... Do tego ta cała "Maria" cieszy te japsko cały czas jak upośledzona studentka która szuka ogóra....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones