PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123893}

Kryminalni

6,8 40 373
oceny
6,8 10 1 40373
3,8 4
oceny krytyków
Kryminalni
powrót do forum serialu Kryminalni

prawdziwy serial o prawdziwym policyjnym życiu to np Pitbull

ocenił(a) serial na 3
kamildzi

Bez kitu, w 100% się zgadzam.

użytkownik usunięty
kamildzi

Dokładnie. "Pitbull" jest jednym z moich ulubionych seriali. Realizm tam poraża. "Kryminalni" to bajka, policjanci tacy kulturalni, opanowani. Ich praca wydaje się zupełnie bezstresowa.

ocenił(a) serial na 10
kamildzi

Pittbul to najgorszy shit TVP! :/
Kryminalni najlepszy polski serial kryminalny! Już same 4 TK o tym świadczą.

ocenił(a) serial na 10
paula90waw

Według Pitbula każdy policjant w tym kraju to alkoholik i gwałci własne żony! A poza tym w kryminalnych właśnie o to chodziło. By nie pokazywać jak jest, tylko jak może być lepiej. I to przemawia bardziej jak widać. :P Bo każdy wie jak jest i nie chce tego oglądać.

użytkownik usunięty
paula90waw

Gdyby nikt nie chciał oglądać, to "Pitbull" nie byłby tak wysoko w rankingu. Wiesz, Telekamery nie są za bardzo brane pod uwagę przy ocenianiu filmó. W Telekamerach może głosować każdy i zazwyczaj w tym plebiscycie wygrywają kiczowate produkcje, wytwory dla mas. Takim właśnie wytworem są "Kryminalni". Poza tym gra aktorska. O ile w "Kryminalnych" Włodarczyk i Karolak się w miarę sprawdzają, to Zakościelny wypada słabo. Wystarczy porównać postać odgrywaną przez Zakościelnego z Desperem. Kto w tym porównaniu wychodzi lepiej? Nazywasz shitem jeden z najlepszych seriali TVP. No, ale w sumie Ci się nie dziwię. "Pitbull" nie jest dla Ciebie.

ocenił(a) serial na 10

Może po prostu ludzie na około mają dość szarzyzny i chcą się zrelaksować przez tv? A przy "Pitbulu" niespecjalnie się da. Brutalizm, realizm, jak to ktoś nazwał, to nie wszystko, by serial był dobry. Liczy się też takie, czy niewinne przesłanie, a po "Pitbulu" można tylko jeszcze bardzie nie ufać policji.
Zdecydowanie lepiej TVP sprawdza się w produkcjach historycznych, niż stacje komercyjne.
I fakt, oba seriale są skierowane to innego rodzaju widza. Ja pozostanę na tej bardziej przyjemnej dla oka, marząc, że kiedyś w Polsce może byc tak naprawdę.

ocenił(a) serial na 10
paula90waw

Pesymizm Polaków czasem jest przerażający. Potrafią tylko narzekać. A kiedyś (przed 89) byliśmy jednym z czołowych krajów obdarzonych ludźmi z poczuciem humoru.

paula90waw

W Pitbullu akurat można gliniarzom ufać. Tam chyba dwójka z nich była czarnymi owcami, ale tak to jak byli brutalni, to głównie dla przestępców.

ocenił(a) serial na 10

Skąd możesz wiedzieć co jest dla danego człowieka dobre??
I jak możesz porównywać Marka Brodeckiego do Despera? To dwie rożne postacie! Marek to człowiek, który wyszedł z dołka, porządny facet, wspaniały ojciec! Postać z Pittbulla niestety taka nie jest. Ale taka miała być w zamyśle scenarzysty! Taki miał być! I tak miał go zagrac Dorociński! Zakościelny miał zagrać tak, jak wynikało ze scenariusza i tak tez zrobił! Dał wiele do tej roli! Dla mnie postać Marka Brodeckiego jest najciekawsza z całego serialu, bo jest wielowarstwowa! Nigdy nie wiadomo co tak naprawdę myślał, czego chciał, jakie skrywał emocje, uczucia. Poza tym od początku o tej postaci było wiadomo najmniej! Tylko to, że ma dziecko!
i nie zgodzę się, że TK o niczym nie świadczą... gdyby Pittbull był naprawdę TAKI dobry, to ludzi by to zauważyli! Polacy to nie s aż tacy idioci jak ci się wydaje! I ludzie chcieliby to oglądać... Skoro nie chcieli, to coś w tym serialu ich zniechęcało, odstraszało, zniechęcało...

ewela90waw

"Polacy to nie s aż tacy idioci jak ci się wydaje!"

właśnie, są jeszcze durniejsi... tak jest z każdą masą, znajdą się wyjątki co się znają na rzeczy, a znajdą się ludzie co się zachwycają Nianią i Kryminalnymi...

ocenił(a) serial na 10
Satch

O gustach się nie dyskutując! Są faceci, którym się podobają nadmuchane blondyny z tlenionymi włosami, a są też tacy, którym podobają się naturalne... Tak samo komuś może się podobać Niania, czy Kryminalni, a komuś innemu Pittbull! To bardzo indywidualne! Więc na tym poprzestańmy! Bo ta dyskusja do niczego nie prowadzi... Są ludzie, którym sie nie da nic przetłumaczyć, są też tacy, którzy szanują upodobania innych. Niestety, na tym forum nie ma szacunku, wypowiadają się nie fani tego serialu, a antyfani... Jak na całym Filmwebie z resztą.

użytkownik usunięty
ewela90waw

TK nie znaczą zbyt wiele. Dzieło ambitne jest skierowane do konkretnej grupy osób, wytwór dla mas... jak sama nazwa wskazuje. Dlatego "Pitbull" nie otrzymał takiej nagrody, ponieważ zwykłych zjadaczy chleba taki serial nie zainteresuje. Taka jest prawda, jednak szanuje gusta osób, którym ten kiczowaty serialik się podoba. I jeszcze jedno. Postać Marka wielowarstwowa? Sorry, ale IMO Zakościelny zagrał naprawdę kiepsko.

Najepszy serial to "Glina", a "Kryminalni" to ścierwo.

paula90waw

Paula co Ty za bzdury piszesz: "Według Pitbula każdy policjant w tym kraju to alkoholik i gwałci własne żony!" Bardzo inteligetne stwierdzenie. Alkoholik był w serialu jest jeden i żaden policjant nie gwałcił swojej żony. "Bo każdy wie jak jest i nie chce tego oglądać." - no wspaniały komentarz. Wynika z niego, że znasz wszystkich, a oni wszyscy wiedzą jak jest(jak jest gdzie i co jak jest?, ogólnie?, na świecie?) i oglądalnośc Pitbulla wynosiła zero ludzi bo nikt nie chciał tego oglądać.

ocenił(a) serial na 3
kamildzi

paula90waw = ewela90waw ?
Konto założone specjalnie aby wspierać siebie samą? To smutne... nawet ciężko ruszyć główką panienko z '90 rocznika. Właśnie Kryminalni są dla głupich cip. Pitbull jest prawdziwy do krwi i kości, i tak miało być!

ocenił(a) serial na 10
Aritcz

Gdybyś miał odrobinę większy mózg od orzeszka, którym jak widać ciągle myślisz, wiedziałbyś, że to dwa konta!!!!! Sprawdź sobie IP!!!
Wolny kraj (jeszcze), więc każdy ma prawo myśleć jak chce i podobać mu się to co mu się podoba!! PITBUL to chyba arcydzieło tylko dla użytkowników tego portalu.Zdominowanego przez facetów szowinistów zwłaszcza w tym temacie. I zdaje się, że ten portal służy do tego, by wszystko inne objeżdżać, byle nie to, co mi się podoba z brakiem jakiejkolwiek tolerancji!
Cóż, jaka kultura wypowiedzi taki użytkownik...
arrivederci! Dyskutujcie sobie, ale i tak to nie zmieni tego, co fani i nie tylko tego serialu.

ocenił(a) serial na 10
paula90waw

I dla twojej informacji, jest nas dwie matole!!
A jak byś wiedział kto to jest bliźniak, to byś się domyślił...

użytkownik usunięty
paula90waw

I kto tu po kim jedzie? Po co bawić się w sprawdzanie IP? Dziwny przypadek, że pojawiają się tu nagle dwie osoby o bardzo podobnym nicku i podobnym zdaniu i o takich samych filmach w ulubionych. W dodatku piszące w niewielkich odstępach czasu. Przypadek? I don' t think so. Naprawdę, żałosne jest to, że zarzuca się innym brak tolerancji itd. z braku rzeczowych argumentów. Najśmieszniejsze jest to, że nie ma Cię kto poprzeć, a Ty biegiem zakładasz drugie konto i próbujesz ludzi oszukać tylko po to, aby przekonać ich do swoich racji. Niestety, "Pitbull" górą, a "Kryminalni" kanałami. Takie są fakty. IMO, żeby nie było, że narzucam innym swoje zdanie...

kamildzi

osobiście nie oglądam pitbulla, wiec na ten temat sie nie wypowiadam.
a kryminalni ?
no coz, zgadzam sie co do kipeskiej gry aktorow, i przesadnie 'slodkich' policjantow.
ale mimo wszystko serial mnie wciagnal i nie umiem powiedziec dlaczego.
chyba czasami dobrze jest obejrzec cos banalnego i przeslodzonego :)

ocenił(a) serial na 6
livhanna

Fala zbrodni jest dużo lepsza. Może mniej zapłacili, Polsat nie płaci takich pieniędzy jak TVN, ale mają lepszy scenariusz, fabułę etc.

użytkownik usunięty
Kathlar

Tu się zgodzę. "Fala Zbrodni" przewyższa "Kryminalnych".

ocenił(a) serial na 1

Dziwne że my fani ''Oficera'' czy też ''Pitbulla'' potrafimy prowadzić z wami fanami/fankami ''Kryminalnych'' dyskusje bez używania inwektyw.
Biorąc pod uwagę ilość słów wulgarnych które padają w naszych ulubionych produkcjach to my powinniśmy być ci nie wychowani a tymczasem wy nas wyzywacie od matołów co na pewno przejawem net etykiety czy też elementarnej kultury nie jest.....
Masz prawo do swojego zdania a my do swojego to że uważamy inaczej nie czyni z nas od razu matołów.....

ocenił(a) serial na 9
WOLVERINE55

Może i cukierkowy ale dzięku temu serialowi ludzie przestali uważać policjantów za skurczysynów , nierobów i łapówkarzy... Mówcie co chcecie ale po tym serialu przynajmniej zaufanie do Policji wzrosło...

ocenił(a) serial na 1
Anula_3

Dlatego pewnie szychy w policji żałują że już go nie robią:D
Obejrzałem wczoraj ''Misje Śląską'' i muszę przyznać że nie była taka zła były tam pewne idiotyzmy (sposób odwrócenia uwagi w centrum handlowym) ale okej.

ocenił(a) serial na 9
kamildzi

moim skromnym zdaniem Kryminalni to najlepszy polski serial tego typu. nie porownuje go z pitbullem bo go nie oglądałam, aczkolwiek a kryminalnych poruszane są roże aspekty życia tak, by każdy mógł go zobaczyc nawet nastolatkowie. nikt nie mowi ze serial kryminalny musi być 18+

ocenił(a) serial na 1
klaudynss

Nie musi ale żeby był odpowiednio brutalny powinien być przynajmniej od +16 moim zdaniem....

ocenił(a) serial na 10
WOLVERINE55

Był od + 16 w późniejszych sezonach. I nawet wtedy go TVN cenzurował...Nawet ze słowem "spieprzył". :/ PARANOJA normalnie!
A teraz? Nawet w Na wspólnej pojawiają się przekleństwa, nie mówiąc już o słowie "zajebiście", które notorycznie pojawia się z "39 i pół" ale wszystko jest ok. Emisja i "Kryminalnych" i tamtych seriali by ła zbliżona...

ocenił(a) serial na 10
paula90waw

Pitbull to jest serial na miarę polskiego kina. Porządna obsada, rewelacyjni aktorzy grający epizody i role drugoplanowe, scenariusz, a przede wszystkim REALIZM! Po co oglądać czegoś co nic nie ma wspólnego z rzeczywistością? A pusty śmiech mnie ogarniał jak oglądałem Kryminalnych i podczas przesłuchania oskarżony szydził śmiał się z prokuratorki (chyba Wiśniewska?) a ta dalej twardo spokojnym głosem "Kto go zabił? Kto go zabił", potem wchodzi Marek, oskarżony nie zmienia taktyki a ten jeszcze spokojniejszym głosem, jakby do dziecka mówił "Przyznaj się a dostaniesz mniejszy wyrok" xD Jakby tak wyglądały przesłuchania to mógłbym na komendzie codziennie bywać ;)
Pozdrawiam myślących podobnie jak ja. Pitbull rlz

poool_2

Ciekawe dlaczego twórcy nie poszli jeszcze dalej ? Przecież Zakościelny mógłby jeździć w tym serialu nowym Porsche niczym Will Smith w Bad Boys a biura mogłyby być ulokowane w jakimś super apartamentowcu w samym centrum Warszawy. No i wszyscy pozostali stróże prawa powinni chodzić w ciuchach od Bossa i Armaniego a sami wyglądać jak z katalogów mody wzięci. Wiem , że to ironia , ale za każdym razem kiedy przypadkiem zdarzy mi się obejrzeć fragment tego serialu razi mnie jego sztuczność i przekolorowanie nie mające nic wspólnego z prawdziwą rzeczywistością w naszym kraju.

poool_2

@ poool2 ---->
-----> muszę napisać że mam identyczne zdanie...obsada naprawdę dobrana
perfekcyjnie...kogo bym nie wymieniał to i tak ma duży ++++++++ zwłaszcza
Dorociński aka Despero...nie no dobra bez wymieniania bo by wyglądało że
innych nie doceniam :) REALIZM naprawdę zachowany moim zdaniem...a
Kryminalni...obejrzałem dosyć dawno ze 4 odcinki bo akurat leciało w TV i
chyba potraktowałem z przymrużeniem oka skoro nie wracałem do tego serialu
później już w ogóle...Przesłuchania w Pitbullu rewelacyjne, zwłaszcza w
wykonaniu Królikowskiego, miażdżą mi psychikę ;P także pitbulla oceniam
10/10 kryminalnych nie bo nie mam podstaw... a tak na marginesie polecam
jeszcze
Glinę, a ze starszych kryminalnych produkcji ekstradycję ;) pozdro

ocenił(a) serial na 1
serek0728

A ja ponownie polecę:''Oficera''(dla mnie najlepszy serial ostatniej dekady),''Oficerów''(nie najlepszy serial ale wciąż wart zobaczenia)
i ''Trzeciego Oficera''(nieco tylko gorszy od ''Oficera'' choć wielu się ze mną nie zgodzi).
I oczywiście ''Pitbulla''.

użytkownik usunięty
WOLVERINE55

był od 16 zwłaszcza Tryptyk śląski, 5,6 i 8 sezon

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones