Lipowo. Zmowa milczenia (2023)
Lipowo. Zmowa milczenia: Sezon 1 Lipowo. Zmowa milczenia Sezon 1, Odcinek 1

Odcinek 1

42m
5,7 282
oceny
5,7 10 1 282
Lipowo. Zmowa milczenia
powrót do forum s1e1

Zapowiada się fajna historia kryminalna, która nie udaje szwedzkiego kryminału kręconego późną jesienią, w szarych domach z minimalistyczną kuchnią i nieuczesanymi bohaterami z nieleczoną depresją:D Szacun za wykorzystanie humoru. Muzyka sztos!

KiDe

Muzyka świetna! Robi klimat. Książek nie czytałem, wiec nie biorę udziału w dyskusji czy tak było w tekście czy nie(chociaż to chyba jest na podstawie a nie wierna adaptacja). Mnie wciągnęło. A i ciekawy powrót Julki kijowskiej i coraz bardziej doceniam packa. Koleś mimo aparycji sympatycznej kluski ma w sobie trochę głębi, coś bardzo ciekawego. Jakas odskocznia od tefalenowskiej sztampy. Zobaczymy jak dalej.

DraMooner

Mi nie leży ten pretensjonalny klimat grotesko-horroru. A co do książki, cóż, wzięli tylko w zasadzie nazwiska postaci. Fabularnie to już widać, że to nie ma szans przetrwać z intrygą Puzynskiej, karkołomne wydaje się osadzenie Motylka w tym setupie, który przygotowano w pierwszym odcinku. Bieda mocna się zapowiada pod względem historii w porównaniu do oryginału. Jestem bardzo mocno rozczarowany, bo książka ma ogromny potencjał pod prawilną ekranizację.

ocenił(a) serial na 5
skttrbrain

Sorry, ale: Mnie a nie mi, na początku zdania być powinno...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones