PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559517}

Louie

8,1 4 073
oceny
8,1 10 1 4073
8,7 9
ocen krytyków
Louie
powrót do forum serialu Louie

Oglądając ten serial byłem w lekkim szoku. Louie jest samotnym, starzejącym się tatą któremu życie rzuca kolejne kłody pod nogi. Ciężko oprzeć się wrażeniu, że przy życiu trzymają go tak naprawdę dziewczynki i występy, a nawet to nie wygląda w ostatnich sezonach zbyt różowo. Zastanawiam się ile jest w tym fikcji, a ile prawdziwego Louisa. Również niesamowicie przypadła mi do gustu forma 20 minutowych odcinków, serial znacząco zyskuje dzięki temu na dynamice.

Dołożyłbym punkt więcej do mojej końcowej oceny gdyby nie dwie rzeczy. A są nimi brak wspomnienia w kolejnych odcinkach o rzeczach które wydawałyby się istotne z punktu widzenia fabuły np. co dalej z tą kobietą która dawała wykład o grubości, albo tą modelką gdy rodzina żądała milionowego odszkodowania. Brakuje mi również jakiegoś pozamykania części wątków, nawet jeśli miało być to zakończeniem otwartym, zupełnie nie czuć tego, że nastąpił koniec serialu.

AgentB

Siema, wiem ze to post sprzed 4 miesiecy, ale powinienes wiedziec, ze Louie w wywiadach mowi o tym, ze kazdy odcinek jest osobna historia i ze nie nalezy ich laczyc. Np w jednym pokazuje jego matke jako fatalna egocentryczke a w innych retrospektywnych jako opiekuncza mame/przyjaciolke. Dlatego wiekszosc watkow zaczyna sie i konczy w tym samym odcinku ;-) wyjatkiem jest oczywiscie Pamela, tamte8n romans z wegierka i inne dwu czy trzy odcinkowce. Pozdro

AgentB

Tak jak napisał kolega powyżej, serial opowiada oddzielne historie. Nigdy nie miał to być serial typu powiedzmy "Przyjaciele", a raczej "Seinfeld", gdzie możesz włączyć odcinek z połowy 3 sezonu i nie tracić tak naprawdę wątku. Czasem kilka odcinków jest połączonych w jedną całość, np. dwa ostatnie odcinki piątego sezonu. Ale jest to zasygnalizowane już w tytule odcinków, tzn. "On the Road Part I" i "On the Road Part II".
Wyjątkiem jest Pamela, która jako jedyna jest ważnym elementem serialu.

Louis CK posunął się nawet do tego, że w jednym odcinku jego była żona jest czarna, a w kolejnym biała. Chyba nawet zmieniał aktorki grające jego córki. Właśnie dlatego, że te rzeczy nie mają znaczenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones