PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=88369}
4,1 51 501
ocen
4,1 10 1 51501
M jak miłość
powrót do forum serialu M jak miłość

Każdy odcinek ogląda ok. 7 mln widzów.
Szczerzę życzę wszystkim miłośnikom filmów i seriali takiego sukcesu zawodowego :)

Joanna_Sliwka

Kiedyś oglądało około 11 :D

adamo001

Hihi niż demograficzny :D

ocenił(a) serial na 10
Joanna_Sliwka

Odcinki z lat 2000-2006 były b.fajne,od 2008 były już kiepskie zatem teoretycznie serial powinien wtedy zostać zakończony

ocenił(a) serial na 3
Joanna_Sliwka

Kto sprawdził, że tyle milionów ogląda ? Bo znam wielu, którzy przestali oglądać, jak ja. Ludzie się przerzucili na tureckie seriale, które są lepsze. Szkoda, że dawno ten serial nie został zakończony. To serial absurdów.

AnkaJ_3

To prawda, że z MjM w ostatnich latach zrobiono istny koszmarek (choć ambitne nigdy to nie było), ale tureckie lepsze?...
Wolne żarty - to dopiero jest szmira do sześcianu.

ocenił(a) serial na 3
jan_niezbedny0

A ile obejrzałeś tureckich seriali, żeby tak pisać ? Kto obejrzał kilka lub kilkanaście, to już nie będą mu się podobać żadne polskie. Ponoć ''Wataha'' jest obecnie najlepszym polskim serialem. A ''M JAK MIŁOŚĆ'' czasy świetności już dawno ma za sobą. Może przez te multum nowych postaci ? Dopóki była tylko rodzina Mostowiaków, przez jakieś 10 lat, to jeszcze było jako tako. Ale po co tam Kasia, Marcin, Ewa, Franek ? Tureckie seriale są o wiele lepsze i na wyższym poziomie i cały świat obecnie się nimi zachwyca. Poza tym mają skończoną ilość odcinków i trwają najwyżej 2 lata, a nie 17 czy 18 lub więcej, jak ''MODA NA SUKCES''. OBEJRZYJ CHOCIAŻ JEDEN SERIAL TURECKI, TO ZMIENISZ ZDANIE.

AnkaJ_3

Cały świat to za mało :).
Ja czasem wpadam na kawę tam, gdzie to akurat oglądają i dla mnie nie do zniesienia jest obejrzenie choćby jednego odcinka - po tym to oceniam.
A Ty mi każesz się katować obejrzeniem całości - please... :)

ocenił(a) serial na 3
jan_niezbedny0

Takie oglądanie jednego środkowego odcinka jeszcze o niczym nie świadczy. Nawet najciekawszy serial świata spróbuj obejrzeć od połowy, to nic nie będziesz z tego wiedział. Trzeba zacząć od początku i po kilku odcinkach zdecydować, co dalej, czy będę go oglądać. Więc taka Twoja opinia nie jest zbyt obiektywna.

AnkaJ_3

Ja się na to natykam częściej, poza tym idąc tym tokiem rozumowania żadna opinia nie jest obiektywna.

ocenił(a) serial na 2
AnkaJ_3

Obejrzałem trzy, to znaczy zerknąłem, bo na dłuższą metę się nie da

ocenił(a) serial na 3
chemas

Ja nie uważam, że wszystkie tureckie seriale są dobre. Też 2 z nich przestałam oglądać po pierwszych 3 odcinkach. Ale te, które oglądałam, chyba 11 seriali, są naprawdę dobre. Lepsze od polskich, a nawet od włoskich, hiszpańskich, czy amerykańskich. To seriale dobrze zrobione, trzymające poziom.

ocenił(a) serial na 2
AnkaJ_3

Być może, nie kłocę się, to nie moja bajka po prostu

ocenił(a) serial na 2
jan_niezbedny0

Zgadzam się

ocenił(a) serial na 2
Joanna_Sliwka

Cóż, według sondażu, disco polo jest po popie najczęściej słuchaną muzyką w Polsce (29 %).

ocenił(a) serial na 3
chemas

No i co w tym złego ? Ja też lubię disco polo. Ponoć na weselach wiejskich i nie tylko wiejskich, najlepiej ludzie się bawią przy tej muzyce.

ocenił(a) serial na 2
AnkaJ_3

W przypadku disco polo i ogólnie muzyki biesiadnej (bo to jest muzyka biesiadna) jest tak, że bawi się przy tym dobrze, a już niekoniecznie dobrze się słucha bez zabawy. Jak dla mnie, to nie wyobrażam sobie dobrego wiejskiego festynu czy dożynek bez piwa i disco polo, ale jakbym sobie w chacie puścił ot tak, to klękajcie narody, ale nie

chemas

To tak jak z muchami - wewnątrz są nie do zniesienia i zaakceptowania (zwłaszcza przy jedzeniu), na powietrzu nie zwraca się na nie uwagi.

A co do disco-polo - ciekawe, dlaczego w różnych para/dokumentalnych produkcjach o społecznych nizinach (głównie intelektualnych) podkład muzyczny stanowi właśnie d-p... :)))

ocenił(a) serial na 3
jan_niezbedny0

Czyli wg. Ciebie disco polo jest dla ludzi z nizin społecznych czy marginesu ?
A to porównanie z muchami niezbyt trafione. Muchy potrafią dokuczać wszędzie, także na powietrzu, chociaż może mniej.

ocenił(a) serial na 2
AnkaJ_3

tak, disco polo jest dla ludzi z nizin społecznych, bez urazy :)

ocenił(a) serial na 3
chemas

Z tym się nigdy nie zgodzę. M y- pokolenie 40+ , wychowaliśmy się na takiej muzyce. Wiele osób nawet po studiach lubi jej słuchać. Wszystkie piosenki Eleni, Krawczyka, Trubadurów, Czerwonych Gitar, Rodowicz, Sipińskiej, Santor, Połomskiego, Rynkowskiego, Jantar, Zauchy, Giżowskiej itd. to Twoim zdaniem dla pospólstwa ?
To lepsza jest muzyka typu rap czy heave metal czy hip- hop ? W życiu się nie zgodzę z takim stereotypem.

ocenił(a) serial na 2
AnkaJ_3

ja jesten pokolenie 40+ i wychowałem się na zespołach:
Pink Floyd, Led Zepelin, Dire Straithgst (chyba z błędem) Anathema, Metallica wczesna, Slayer, Deap Purple, King Crimson i wieke innych (The Doors, nasz Dżem itp) i jakoś poza festynami nie uważam muzyki disco polo za muzykę do słuchania, obraziło by to moje ucho

propozycja:

https://www.youtube.com/watch?v=F-pOj1UFa38

może jednak warto

ocenił(a) serial na 3
chemas

Może i masz rację, ale nie można tak generalizować. Pisanie, że disco polo tylko dla ludzi z nizin społecznych jest obraźliwe i nie odzwierciedla prawdy. Może i lubią ją osoby z nizin społecznych, ale nie tylko. Z wyżyn też.

ocenił(a) serial na 2
AnkaJ_3

Sorki,nikogo nie chcałem obazić. Jeżeli tak to zabrzmiało, to przepraszam

AnkaJ_3

Ty tak na serio z tym porównaniem wyżej wymienionych do muzyki chodnikowej? Co do Eleni, czy Giżowskiej to jeszcze bym się zgodził, ale reszta?...

Po drugie termin: niziny społeczne nie musi się odnosić do marginesu - przestępców, alkoholików itd.
Osobiście nie znam nikogo z wyższym, lub średnim wykształceniem, kto słuchałby disco-polo. Owszem - na festynach/weselach jest to do zniesienia i nic poza tym.

I po trzecie:
"To lepsza jest muzyka typu rap czy heave metal czy hip- hop?"

Kiedy robią ją utalentowani twórcy, to oczywiście, że tak.
W ogóle nie ma porównania.

ocenił(a) serial na 3
jan_niezbedny0

To zależy, co kto lubi. Ja znam ludzi z wyższym wykształceniem, lubiących słuchać pieśni biesiadnych, a to chyba jest to samo, co disco - polo.

AnkaJ_3

Pieśń biesiadna to raczej szerokie pojęcie, sprowadzanie go do disco-polo to spore uproszczenie.

ocenił(a) serial na 2
jan_niezbedny0

ciekawe :)

https://www.youtube.com/watch?v=H4mcHfZOX5k

chemas

Fakt.

A w kwestii disco-polo - nigdy nie zapomnę, jak w czasach gdy jeszcze podróżowałem luksusowymi środkami komunikacji PKS, ich driverzy bezlitośnie katowali tym cholerstwem swoich pasażerów. To wtedy znienawidziłem tę tFUrczość :)

ocenił(a) serial na 2
Joanna_Sliwka

Na pewno jeszcze tyle ludzi go ogląda?
Śmiem wątpić - ten serial w ostatnich latach tak dokumentnie spieprzono (pod każdym względem), że niedługo marzeniem może być i milion widzów.

ocenił(a) serial na 2
jan_niezbedny0

Podejrzewam, że oglądają, zle to chyba tylko z przyzwyczajenia i dlatego że nie ma innych "lekkich" propozycji

chemas

Większość ogląda zapewne z przyzwyczajenia, te tasiemce, to taka telewizyjna wersja wieloletnich słuchowisk radiowych, tylko fabuła tych radiowych jest/była jakoś sensowniej prowadzona.

No i pytanie, czy to jeszcze można nazwać "lekką" propozycją, bo z tego, co zaobserwowałem, to ostatnio ciągle tam kogoś opłakują.

Poziom serialu też stał się tak "lekki" jak worek cementu (ten dawny - 50-kilowy) na plecach. Jeśli kiedyś wydawał się on sztuczny, to już nie wiem, jak nazwać to, co teraz...

ocenił(a) serial na 3
jan_niezbedny0

Dlatego ja już tych polskich seriali nie oglądam, bo tylko dialogi, siedzenie w jednym miejscu np. w kuchni, zdrada małżeńska, opłakiwanie kogoś i nic poza tym się nie dzieje.

Turcy może przesadzają z intrygami i dramatyzmem, ale przynajmniej wartka, żywa akcja, dobre dialogi i aktorzy potrafią grać oczami, tzn. spojrzeniem, mimiką, gestem. Często ma się wrażenie, że to się dzieje naprawdę. Zwłaszcza płacz umieją symulować, szczere łzy. I takie spojrzenie czasem, że wzrokiem można zabić. Z reguły ludzie w tych serialach są serdeczni, pogodni, uśmiechnięci i piją alkohol, chociaż w islamie jest to zabronione. Poza tym Turcy mają też dobrych scenarzystów, kompozytorów, aktorów i właśnie trwa ich "5 minut' na świecie i to już od kilku lat.

ocenił(a) serial na 2
ocenił(a) serial na 3
chemas

"M jak miłość "- tego się nawet z przyzwyczajenia nie da oglądać. Podobnie jak "Klan", "Barwy szczęścia" czy "Na dobre i na złe". Chociaż ten ostatni o lekarzach - jeszcze w miarę. Kiedyś jeszcze były w miarę "Komisarz Aleks" i "Ojciec Mateusz".
A co do reszty - faktycznie mało jest ostatnio w TVP innych propozycji. Nawet te obecne tureckie seriale w programie 1 i 2 to są chyba najgorsze z możliwych. Pewnie były najtańsze i dlatego je zakupiono.

ocenił(a) serial na 2
AnkaJ_3

pewnie tak

Joanna_Sliwka

Zatem widzimy, ilu jest biernych odbiorców pisiej szczujni. 18% populacji, nie w kij dmuchał.

Roxley

Ludzie oglądają z przyzwyczajenia, które jak wiadomo jest drugą naturą. A serial jest na tyle stary, że z pisem niewiele ma wspólnego. Ciągną go tak długo, że ostry spadek poziomu nie powinien dziwić.
Bardziej dziwi, że stał się tak tandetny od strony czysto technicznej.
Tak jakby cięli koszta - więc może tu pis maczał pazury :)

ocenił(a) serial na 1
Joanna_Sliwka

7 milionów idiotow

użytkownik usunięty
Joanna_Sliwka

O matko, 7 mln?! Mimo,że wypowiedź jest sprzed 3 lat to podejrzewam,że w tym temacie nic się nie zmieniło lub niewiele. Po prostu nie wierzę,że ten serial ma taką wysoką oglądalność po upływie tylu lat. Ja go nie oglądam od 2008 roku i w ogóle mnie do niego nie ciągnie.

ocenił(a) serial na 4
Joanna_Sliwka

Stare odcinki były dobre, miały ten fajny klimat . Obecne są złe, ale poruszają współczesne problemy . Są też ładne dziewczyny w tym serialu, jak Julka i inne ładne.

ocenił(a) serial na 2
Joanna_Sliwka

Ranczo zgarniało i więcej. I o dziwo miało scenariusz :-)

ocenił(a) serial na 1
Joanna_Sliwka

Te wyniki są jakieś sfałszowane, bo na przełomie roku 2019/2020 było 1,82 mln widzów, czyli tak mniej-więcej ok. 2 miliony widzów

Joker_Dzokej

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ogladalnosc-telewizja-wiosna-2019-tvp1-tvn -lider-opinie
Około 2 mln widzów ogląda w grupie komercyjnej (16-49 lat). Około 5 mln w grupie ogólnej, czyli wszystkich widzów. Badania Nielsena są jedynymi badaniami powszechnymi stosowanymi od lat we wszystkich kanałach telewizyjnych. Jeżeli uważasz je za sfałszowane, to już inna dyskusja, bo wtedy wyniki oglądalności żadnego programu tv w TVP, Polsacie TVN etc się podważa. Miłego dnia!

ocenił(a) serial na 1
Joanna_Sliwka

Spoko, nawzajem :) . Swoją drogą dziwi mnie, o czym można tyle lat serial kręcić. M jak marność powinna być już dawno zdjęta z anteny, a jest do tego idealna okazja, bo w tym roku 20 - lecie Emki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones