PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=648375}

Marco Polo

7,5 13 472
oceny
7,5 10 1 13472
Marco Polo
powrót do forum serialu Marco Polo

Nie wiem dokładnie, ile jest w nim prawdy historycznej, choć próbowałam zgłębić temat. Całkiem sporo rzeczy zmienili i dodali, więc pod tym względem trzeba brać serial z przymrużeniem oka, ale z odcinka na odcinek wciąga. Z pewnością największym atutem dla mnie są bohaterowie tacy jak Stuoki, Kublai, Jingim, Ahmad, cudowna Chabi czy Khutulun, jak i relacje między nimi. Sam Marco Polo mocno mnie rozczarował, ale pozostała część wynagradza bezbarwną główną postać. Na szczęście serial pochylił się nie tylko nad samym podróżnikiem, ale również podjął temat dworu Kublaia i jego relacji z rodziną i Kaidu, które nadawały tempa i ratowały fabułę. Moja ulubiona postać to cesarzowa Chabi i z wypiekami wyczekiwałam, kiedy znowu pojawi się na ekranie i myślę, że każdy w tym serialu znajdzie coś dla siebie. Nie jest to chyba jednak film, w którym należy szukać wysokiej zgodności historycznej, ale na pewno jest dobrym pomysłem na wolny dzień.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones