PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10036765}

Matylda

7,1 571
ocen
7,1 10 1 571
Matylda
powrót do forum serialu Matylda

Siadałam do serialu z nadzieją, dla oka wydawał się lepszą produkcją niż robiony na kolanie Dewajtis.
Niestety na kolanie chyba napisano do niego scenariusz. Wiele już zostało wspomniane, mnie się jeszcze nie klei przeszłość głównej bohaterki.

Rodzice dziewczyny formalnie nie żyją, panna siedzi na pensji - ja się pytam, za czyje pieniądze? Przecież nie zadłużonych Różańskich. Gdzie była jako mała dziewczynka, zaraz po aresztowaniu (?) ojca? I dlaczego właściwie wszyscy uważają, że jest sierotą? Skoro Biliński ma wyrok w kolonii karnej, a matka siedzi w wariatkowie (I bardzo dobrze się trzyma, jak na kilka lat spędzonych w takim miejscu)

I ostatnia rzecz, pytanie do znających się na strojach i obyczajach epoki - dlaczego Matylda nie upina włosów??

ocenił(a) serial na 5
Raszefka

Odnośnie tego nieupinania, to przychodzi mi tylko na myśl, że chciano w głupi sposób pokazać jaka ta Matylda jest wyzwolona i nierobiąca sobie nic z konwenansów. Szkoda, że nie ma na Filmwebie emotikonów, bo tutaj bym wstawiła face palm.

Raszefka

Dewajtis przy tym to było arcydzieło. Miało swoje wady, ale oglądało się całkiem przyjemnie i niektórych bohaterów też można było polubić. Matylda jest zupełnie nieangażującym serialem, nudnym i momentami wręcz żenującym.

Przeminelo_z_wiatrem

Będę się upierała, że Dewajtis przegrywa i pod względem kostiumu, i scenografii, i gry aktorskiej. I absolutnie żadnej postaci tam nie polubiłam.

Raszefka

Z kostiumami się zgadzam, Matylda pod tym względem jest zdecydowanie górą. Natomiast w Dewajtis takie postaci jak Rymko czy ciotka Aneta miały swój urok. Wątek milosny też był zdecydowanie bardziej przekonujący niż w Matyldzie. Tam bohaterowie mieli przynajmniej okazje poznać się i naprawde w sobie zakochać. Może moja większa przychylność do Dewajtis wynika również z faktu, że czytałam książkę, która wielkim dziełem literackim nie jest, ale czytało się bardzo przyjemnie w ciepłe letnie wieczory. Niezależnie od sposobu ekranizacji, historia przedstawiona w Dewajtis ma jakiś sens i logikę, natomiast historia przedstawiona w Matyldzie jest dla mnie po prostu głupia. Moda na sukces na polskiej wsi.

ocenił(a) serial na 5
Raszefka

Ja też tak uważam, że Dewajtis było robione w pośpiechu i na odwal się i to było widać. Gra aktorska, kostiumy, scenografia były na poziomie szkolnego przedstawienia. Zdjęcia były również kiepskie. Jedyne co uratowało Dewajtis od zupełniej katastrofy, to fakt, że trzymano się podobno dość wiernie książki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones