PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657659}

Mayday

7,0 522
oceny
7,0 10 1 522
Mayday
powrót do forum serialu Mayday

"Hattie okazuje się nie być zwykłą nastolatką" Są w tym serialu jakieś supermoce ? Ogólnie polecacie serial ?

kamil665544

pierwszy odcinek niewiele mówi o Hattie, sam serial ma potencjał. Polecam "The Following" z Kevinem Baconem

roofi89

Co ma The Following do Mayday?

Ogólnie serial godny polecenia. Mnie wciągnął i jestem ciekawa dalszych odcinków.
Hattie nie ma żadnych nadprzyrodzonych mocy.

ocenił(a) serial na 7
ginny352

Ok dzięki za odpowiedzi.Jak mi sie skończą seriale do oglądania to się zajmę tą pozycją :-)

ocenił(a) serial na 8
kamil665544

dobry serial, ma ciekawy klimat, na razie nic nie wskazuje na jakieś siły nadprzyrodzone (z czego się ciesze)

; )

ginny352

@ginny352 napisałem że ma coś wspólnego, to czytaj uważnie,

roofi89

Nigdzie nie widzę, że napisałeś, iż ma coś wspólnego. "Poleciłeś" The Following dlatego się spytałam co ma ten serial wspólnego z Mayday.

ginny352

Nie ma nic wspólnego, ale jest bardzo dobrym serialem z gatunku thriller. Każdy odcinek trzyma w napięciu. ja z niecierpliwością czekam na każdy kolejny odcinek.. Do tego serialu podobny jest brytyjski serial "Luther"

roofi89

Dobrze, ale to nie ma nic wspólnego z serialem Mayday. Zresztą nieważne. Nie o tym jest ten temat.

ocenił(a) serial na 2
kamil665544

Pilot niezły, zobaczymy jak poprowadzą poszczególne wątki. Przypomina mi The Killing.

ocenił(a) serial na 8
scumbagkapski

The Killing było potem bardzo nudne jak dla mnie, zobaczymy jaki ten będzie. Wiedzie gdzie sa już odcinki z napisami? Bo na ii tv tylko 1 jest..

ocenił(a) serial na 2
kamil665544

Ok, obejrzałem całość i dobrze wam radę - nie traćcie czasu na ten serial. Końcówka to chyba największa głupota jaką widziałem. Daje 2 za Caitlin.

ocenił(a) serial na 8
scumbagkapski

scumbagkapski gdzie ogladałes?

ocenił(a) serial na 2
quaff

Ściągałem z torrentów i angielskie napisy na napi projekt.

ocenił(a) serial na 6
scumbagkapski

Wydaje mi się, że na serial warto "tracić czas", bo prócz końcówki serial trzyma w napięciu, analizuje atmosferę małego miasteczka i przedstawia kilka bardzo ciekawych postaci. Gdyby wyłączyć wszystkie "elementy" (nie chcę spoilerować, ci, którzy widzieli, wiedzą, o co chodzi), to jeden z ciekawszych seriali tego typu, jakie widziałam ostatnio.

Jeśli o podobne produkcje, to - dla zainteresowanych gatunkiem - ITV wypuściło w zeszłym tygodniu pierwszy odcinek "Broadchurch", który opowiada dość podobną historię, tylko nie tak mroczną i depresyjną.

ocenił(a) serial na 3
nikanike

Nie miałam wygórowanych oczekiwań wobec serialu a i tak się zawiodłam. Niewiele się w nim kupy trzyma, postaci niewiarygodne, jedynie Gail Spicer przyciągała uwagę. Nawet Aidan Gillen przy takim scenariuszu nie mógł wiele zrobić.

orbitka90

obejrzałam 4 odcinki na i do 5 nie ma napisów.. Czy mógłby ktos opisac mi cały ostatni odcinek? Kto zamordował tą dziewczyne i wszystkie szczegóły?

ocenił(a) serial na 8
kociaksiezniczka

lol, to już nie możesz poczekać na napisy? Coś ci się stanie, jeśli nie obejrzysz od razu?

cmp61a

A mnie się podobał. I końcówka jest dobra, dobry motyw z bliźniaczą więzią, żywiołami. Serial jak najbardziej na plus.

ocenił(a) serial na 8
cmp61a

dalej chcesz? to mogę Ci streścić na priva.

ocenił(a) serial na 8
yrrah

sori - :)

ocenił(a) serial na 8
kociaksiezniczka

jak dalej chcesz, to mogę Ci streścić na privie.

nikanike

Mimo ze Boardchurch i Mayday opowiadaja podobne to historie, to Mayday moze temu pierwszemu buty czyscic. Napiecie, emocje, scenariusz, zdjecia i generalnie wszystko w Broadchurch jest na o wiele wyzszym poziomie niz w Mayday. M. na tle Broudchurch wyglada po prostu jak uboga krewna (mimo ze Broadchurch jest z kolei gorsze od The Killing).

ocenił(a) serial na 8
sever

Odnośnie tego że Broadchurch jest próbą powielenia The Killing to nie sposób się z tym nie zgodzić. W dodatku jak większość kopii jest gorszej jakości niż pierwowzór (masakrycznie przewidywalne). Natomiast Mayday to serial trochę innego typu. Tu nie mamy śledztwa tylko w zasadzie kocioł z podejrzanymi i widz musi sam sobie wyłowić najsmaczniejsze kąski. Nie dziwię się też że może się komuś nie podobać, bo początkowe epizody są dosyć nużące z powolnym rozwojem fabuły ale wszystko zmienia się w ostatnim odcinku, który jest bardziej dynamiczny i ogólnie jest jednym z lepszych jakie widziałem oglądając seriale. Po prostu trzeba dotrwać do końca.

gagarin77

Moim zdaniem końcówka własnie dobiła ten serial, bo jest idiotyczna.

sever

Moim zdaniem:
Forbrydelsen>Broadchurch...długo długo nic...psia kupka>The Killing

The Killing to jest dla mnie ewidentny przykład, jak "ulepszanie" oryginału prowadzi na manowce. Broadchurch na ten przykład podkradło z duńskiej wersji pomysł, ale nie siliło się na poprawianie, czy wprowadzanie nowych wątków mających na celu jedynie zszokowanie widza. Nie bawiło się również w pseudopsychologiczne pierdu pierdu.
Sorry, jeżeli kogoś uraziłam :) ale dla mnie The Killing jest jednym wielkim idiotyzmem, gorszym od niego serialem w tym stylu jest chyba tylko Top of the lake (z tych seriali, co znam).

Czytając opinie o Mayday chyba też sobie daruję :)

emo_waitress

Podkradło pomysł? Tobie chyba ktoś mózg podkradł. Przecież fabuła kryminalna bazująca na fałszywych tropach i całej liście podejrzanych to jeden z najstarszych i najpowszechniejszych motywów literackich/filmowych. Nie zamierzam polemizować z subiektywnym (choć kretyńskim) poglądem na The Killing, ale jest dokładnie w takim samym stopniu idiotyzmem, jak Forbrydelsen, tyle, że opowiedzianym po amerykańsku, a nie duńsku.

zemsta_po_latach

Nie płakusiaj.

scumbagkapski

chyba nie sposób się nie zgodzić, ogólnie cały serial fajnie trzyma w napięciu i niczego nie jest się pewnym ale końcówka to jakaś opera mydlana rodem z gatunku sf

ocenił(a) serial na 6
kamil665544

Ogólnie serial na tak. Najbardziej jednak brakuje mi wyrazistej i ciekawej postaci.

ocenił(a) serial na 7
nuwol

Według mnie ,taką postacią był ojciec Linusa ;-)

ocenił(a) serial na 10
kamil665544

No pewnie że tak;) Od razu widać że nie ma gładko pod kopułą. Uwielbiam takie powalone postaci.

ocenił(a) serial na 6
nuwol

Zgadzam się nie ma wyrazistej postaci. Nie był też nią ojciec Linusa. Serial dobry ale nie porywa. Brakowało mi czegoś.

ocenił(a) serial na 6
Askol

Może to będzie mały offtopic w tym temacie, ale zapytam. Jakie postacie serialowe (dramat,sensacja) uważasz za naprawdę wyraziste i interesujące? Ja nie znajduję ich zbyt wiele.

ocenił(a) serial na 6
nuwol

Top of the Lake niezła rola Petera Mullana ,
House of Card Robin Wright i Kevin SPacey,
Homeland - do wyboru,
Sherlock - B. Cumberbatch i Martin Freeman,
The Fall - Gillian Anderson,
Bates Motel - Vera Farmiga,
Hannibal - Mads Mikkelsen, Hugh Dancy,
Doctro Who - doktor( każdy),
Luther .
Mogę wymieniać bez końca na pewno więcej by się znalazło.

ocenił(a) serial na 10
Askol

Bzdura. Oczywiście że staruszek Linusa był wyrazisty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones