PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=639520}
6,2 520
ocen
6,2 10 1 520
Metal Hurlant Chronicles
powrót do forum serialu Metal Hurlant Chronicles

Pewnie niektórzy nie wiedzą, ale jest to ekranizacja magazynu komiksowego Heavy Metal. Wcześniej dostaliśmy już dwie bardzo udane kinowe ekranizacje w wersji animowanej. Dlaczego w tytule nie ma "Heavy Metal"? Otóż oryginalny magazyn ukazywał się we Francji, gdzie zwał się "Metal Hurlant". Gdy przedruki dotarły do USA zmieniono nawę na "Heavy Metal". Jako że nakręcenie serialu zleciła francuska telewizja, to w tytule mamy "Metal Hurlant".
PS. Najśmieszniejsze jest to że chciałem dodać powiązane filmy do serialu, ale materiał został odrzucony. Co najlepsze, o tym co wyżej napisałem pisał sam Filmweb w swoich newsach xD

howlet

Admini na filmwebie to banda wzajemnej adoracji wiec sie nie przejmuj. Niedlugo zrozumieja dla czego filmweb pada, to moze zmienia polityke. Pozdrawiam.

howlet

Serio ? o kurcze to super Heavy Metal bylo wypasione !!! wlasnie pierwszy odcinek skonczylem Polecam ale chyba jedynie koneserom takiego klimatu :)

howlet

Nie można powiązać MHC z Heavy Metal? Uśmiałem się. Nie trzeba się znać na wszystkim ale sprawdzić takie powiązania kiedy ktoś im zwraca uwagę to podstawa - no chyba że im NIE ZALEŻY na tym żeby produkt "Filmweb" dobrze funkcjonował.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Metal_Hurlant

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones