PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94331}

Miasteczko South Park

South Park
7,9 79 135
ocen
7,9 10 1 79135
7,9 16
ocen krytyków
Miasteczko South Park
powrót do forum serialu Miasteczko South Park

Przydałaby sie nam taka dawka krytycznego humoru. Polska polityka, sytuacja z uchodźcami, narodowcy vs lewica. Ahh, pomarzyć można :P

obywatel_roku

Władcy much naśmiewali się tylko z patologi.

Musieli unikać tematów religijnych i innych drażliwych tematów w mniemaniu ludzi z kijem w du*ie i zerowym dystansie.

Poza tym władcy byli skierowani dla dzieci, dorośli raczej traktowali ten serial jako zapychacz w TV. Stąd plecaki itd z wizerunkiem bohaterów...

No i South Park poza wulgarnymi żartami miał do zaoferowania drugie dno, przemyślenia, opinie o bieżących sytuacjach, we WM mało było ''realnego świata''.

ocenił(a) serial na 8
movies_2

Sporo beki we Włatcach było i z Kościoła, a jakoś nikt ich nie pozwał. Czesio, jak wiemy, uwielbia śpiewać Gorzkie Żale, spotyka "Matkę Bosą", na marsz/pikietę zabrał z kościoła sztandar procesyjny z Matką Boską (np. Maślana miał swój transparent z symbolem dolara), a w późniejszych odcinkach pojawia się nawet "Całun Toruński". Osobiście uwielbiam też odcinek - jeden z najlepszych moim zdaniem - o radyjku babci Anusiaka. Radyjko jest oczywiście z Torunia...

Były tam polskie realia - pijaństwo, tradycje wojskowe (pułkownik), grzebanie po śmietnikach, przybysze ze wsi w mieście, ich zachowanie i "Samoobrona"; dzieci idą do pierwszej komunii, poznają uroki harcerstwa, walczą nawet w jednym odcinku z przejęciem edukacji przez postać wzorowaną na Giertycha.

ocenił(a) serial na 10
movies_2




Ja coś znalazłem , trzeba dać szanse serialowi i obejrzeć tak z 10 odcinków :) wystarczy wpisać w youtube Przygody kreta w polskich realiach sezon 3 , 1 i 2 nie polecam więc lepiej zacząć od 3 sezonu ;)

stalkerowsky

Narodowa telewizja na pewno by tego nie pokazała ;D

martins_92

Nawet przez YT by dostali wezwanie do sądu...

movies_2

Prędzej zekranizują autobiografię prezesa, która z pewnością za kilka lat stanie się obowiązkową lekturą w polskich szkołach.

ocenił(a) serial na 10
martins_92




Ja coś znalazłem , trzeba dać szanse serialowi i obejrzeć tak z 10 odcinków :) wystarczy wpisać w youtube Przygody kreta w polskich realiach sezon 3 , 1 i 2 nie polecam więc lepiej zacząć od 3 sezonu ;)

martins_92

Ekranizacja biografii prezesa? Jezu ale ty bredzisz!

ocenił(a) serial na 10
stalkerowsky

Włatcy Móh miało być polskim odpowiednikiem South parku ale moim zdaniem było okrutnie słabe. Może śmieszna dla typowego dzieciaka w przedziale wiekowym 12-15 ale dla starszych trochę żenujące. "Ona nie ma wacka" - może i było śmieszne dla gimnazjalistów ale dla dorosłego widza to żałosne. Twórcy tego serialu bali się pojechać tak ostro jak Parker i Stone. W oryginale Kenny ginął co drugi odcinek i krew się lała, Czesio był już martwy od początku. Tak było chodzące i gadające g**no w polskiej wersji tylko przeklinający misiek. Już lepszą produkcją jest Blok Ekipa, chociaż ona wyśmiewa głównie polską patologię z blokowisk. Ale robi to bardzo trafnie. W Polsce pewnie nikt by się nie odważył pojechać po religii ani po jej dogmatach

ocenił(a) serial na 10
FearTheRipper

Rzecz w tym, że Włatcy Móch miały zupełnie inną koncepcję, one miały przedstawiać umysły typowych ośmiolatków, te błędy ortograficzne, niezrozumienie dlaczego dziewczyna nie ma wacka i że są dla nich głupie, niedowierzanie że aktorzy w filmach w rzeczywistości nie giną i rozmyślają kim będą gdy dorosną, w South Park bohaterowie są dziećmi tylko wzrostem, wiekiem i tym że chodzą do szkoły, ale mózgiem są dorosłymi, no bo jaki ośmiolatek zajmuje się problemami trzeciego świata czy światową ekonomią? No a odniesienia polityczne też tam były, tylko nie tak często i nie tak widoczne jak w South park, choćby ,,radyjko babci" aluzja do Radia Maryja, albo ,,Maksymalna kontrola" do ówczesnych reform Giertycha.

ocenił(a) serial na 10
knocun1




Ja coś znalazłem , trzeba dać szanse serialowi i obejrzeć tak z 10 odcinków :) wystarczy wpisać w youtube Przygody kreta w polskich realiach sezon 3 , 1 i 2 nie polecam więc lepiej zacząć od 3 sezonu ;)

ocenił(a) serial na 9
stalkerowsky

Moim zdaniem wszystkie partie, by dostały ogromnego bólu dupy. South Park wyśmiewa się ze wszystkiego, a w Polsce mamy wielki problem z dystansem do siebie. Poza tym nie wierzę, żeby w Polsce byli na tyle utalentowani i zabawni ludzie jak Trey Parker i Matt Stone, żeby ludzie z ogromnym poczuciem humoru umieli bronić tego serialu.

ocenił(a) serial na 10
XCXLPP

Są tacy ludzie, ale bramy telewizji są przed nimi na wsze czasy zamknięte, gdyż ostatnie czego pragnie narodowa telewizja to ludzie utalentowani i zabawni :P

ocenił(a) serial na 10
rozkminator




Ja coś znalazłem , trzeba dać szanse serialowi i obejrzeć tak z 10 odcinków :) wystarczy wpisać w youtube Przygody kreta w polskich realiach sezon 3 , 1 i 2 nie polecam więc lepiej zacząć od 3 sezonu ;)

ocenił(a) serial na 10
kretowskikrecik123

Chyba se jaja robisz

ocenił(a) serial na 6
XCXLPP

W Stanach też są ludzie mający problem z dystansem i co z tego? Twórcy SP chcieliby uchodzić za naśmiewających się ze wszystkiego ale tak nie jest, chociażby dlatego że niejednokrotnie stawali po jednej ze stron przez co tej drugiej obrywało się więcej w przeciwieństwie do tej pierwszej która mogła nie oberwać w ogóle. Oczywiście ich serial więc robią co chcą ale niech nikt nie wciska ludziom że naśmiewają się ze wszystkiego. A co do Polski to mamy Abelard Gizę i w ogóle rozwijający się stand up jest jeszcze "Ucho Prezesa" więc nie jest tak źle.

vivisco

Uważasz że Giza jest zabawny, a Ucho Prezesa udane? Porównujesz fatalnego komika i serial pisany przez fatalnych scenarzystów. Dodatkowo humor nie mógłby być dalej od South Parku, a ani *tfu* giza ani *tfu* ucho prezesa nabijają się z tzw. "low-hanging fruit" (nie ma polskiego odpowiednika który oddaje znaczenie tego wyrażenia), grają bezpiecznie robiąc "żarty" z osób i tematów, których większość osób w wieku 18-45 otwarcie nie lubi.

ocenił(a) serial na 9
stalkerowsky

1000 złych uczynków przedstawiało polską rzeczywistość w krzywym zwierciadle, ale to jednak nie to co sp.

ocenił(a) serial na 10
Wostock






Ja coś znalazłem , trzeba dać szanse serialowi i obejrzeć tak z 10 odcinków :) wystarczy wpisać w youtube Przygody kreta w polskich realiach sezon 3 , 1 i 2 nie polecam więc lepiej zacząć od 3 sezonu ;)

ocenił(a) serial na 9
kretowskikrecik123

Na razie uciekłem z krzykiem :D to jest niezłe tylko dubbing jest dosyć słaby, ale to raczej jedyna poważna wada https://m.youtube.com/user/Wyrzutki

ocenił(a) serial na 10
Wostock

Moim zdaniem Przygody Kreta nie mogą się równać z geniuszem South Park ale są nawet OK . Oglądasz od 3 sezonu czy od wcześniejszych ?

stalkerowsky

Przecież jest. Może nie z takich rozmachem jak SP, ale też wyśmiewa pewne sytuacje które działy się w Polsce, stereotypy, czy januszostwo.
Blok Ekipa.

ocenił(a) serial na 10
Zetnakatel

Serio porównujesz Blok Ekipę z South Parkiem?To jakby porównywać malucha z Porsche..

kubix28

Owszem, ale zarówno maluch i porsche to są samochody więc o co chodzi ? :D

ocenił(a) serial na 10
Zetnakatel

OK,małe sprostowanie i troche historii:
South Park zaczalem ogladac jakies 3-4 miesiace temu i pokochalem ten serial.Bohaterowie,humor i zazwyczaj bezbledne komentarze o dzisiejszym swiecie i kulturze,religiach sa fantastyczne i trafonie(w Kijek Prawdy grałem i ubawiłem sie po pachy).Z kolei Włatcy to czasy mojej podstawowki(najbardziej w klasiach 4-5).Wszyscy koledzy sie podniecali(hehe

ocenił(a) serial na 10
kubix28

Czesio,ona nie ma wacka itd).Zdarzyło mi się to oglądnąć parę razy i mi się średnio podobało.Teraz oglądając South Park widzę podobieństwa miedzy obydwoma serialami. Włatcy mieli potencjał,ale gdyby twórcy zrobili satyrę podobnego formatu to mogłoby się to dla nich źle skończyć :-D Po prostu South Park jest lepszy,chociaż nie wszyscy umieją zrozumieć,że nie jest to jedynie serial o klących dzieciach i obrażaniu każdego.To niesamowicie zrobiona i udana satyra na świat i ludzi.
PS:Komentarz o samochodach był głupi,czasem prędzej piszę niż myślę.

kubix28

Ale co mają do tego władcy much ? Ja pisałem o Blok Ekipa ;)

ocenił(a) serial na 8
Zetnakatel

Ekipa jest nawet nawet, lecz jest zbyt monotematyczna. Kapitan Bomba miał szerszy świat, w którym można było zmieścić to i owo, np. papieża kosmitów, jakieś inne planety na których wpadają na dziwne pomysły, ponadto poboczni bohaterowie to świetna parodia studentów, polskich roboli, zbieraczy złomu, pijaków, bohaterów filmów akcji etc. Tam się daje więcej upchać.

ocenił(a) serial na 10
Lucas207








Ja coś znalazłem , trzeba dać szanse serialowi i obejrzeć tak z 10 odcinków :) wystarczy wpisać w youtube Przygody kreta w polskich realiach sezon 3 , 1 i 2 nie polecam więc lepiej zacząć od 3 sezonu ;)

ocenił(a) serial na 10
stalkerowsky

Ja coś znalazłem , trzeba dać szanse serialowi i obejrzeć tak z 10 odcinków :) wystarczy wpisać w youtube Przygody kreta w polskich realiach sezon 3 , 1 i 2 nie polecam więc lepiej zacząć od 3 sezonu ;)

ocenił(a) serial na 10
stalkerowsky

polecam Kapitana Bombe ;) jest mnóstwo parodiowania naszych realiów

ocenił(a) serial na 10
Zirreael

Ja coś znalazłem , trzeba dać szanse serialowi i obejrzeć tak z 10 odcinków :) wystarczy wpisać w youtube Przygody kreta w polskich realiach sezon 3 , 1 i 2 nie polecam więc lepiej zacząć od 3 sezonu ;)






ocenił(a) serial na 10
stalkerowsky

PiS = turd sandwich
PO = giant douche
A może na odwrót?

ocenił(a) serial na 6
Trias

A może USA to USA a Polska to Polska i takie porównania nie mają sensu?

ocenił(a) serial na 8
stalkerowsky

Już twórcy Włatcòf Mòch czy jak tam to gòwno sie nazywało na to wpadli ale jam wszystko co przeniesione z USA do polandu gòwno z tego wyszło

ocenił(a) serial na 9
stalkerowsky

Dokładne xD

Andrzejcoolziomek

A ja chętnie zobaczyła bym taki serial w realiach zachodniej Europy. Spotkał by go taki sam los, jaki wróżyliście mu z polskiej strony, przez PiS i narodowców. Na zachodzie panuje taka poprawność polityczna, że serial zdjęto by po pierwszym sezonie. Zresztą sam SP, już taki się stał.

ocenił(a) serial na 9
HotChocolate90

* po pierwszym odcinku.

Andrzejcoolziomek

Dokładnie. Tamtejsza opinia publiczna nie zniosła by tego z czego by się nabijano. A na zachodzie jest z czego. Muzułmanie, terroryzm, poprawność polityczna, geje, lesbijki, transseksualiści, liberalni i prawicowi politycy, pseudo-feministki.

ocenił(a) serial na 9
stalkerowsky

Nie trzeba robić South Parku w polskich realiach wystarczy oglądać z 10-letnim opóźnieniem, bo cały ten lewacki syf idzie do nas z Zachodu.

stalkerowsky

Hajs trzeba umieć zarobić!

ocenił(a) serial na 8
stalkerowsky

W Polsce? Najlepszy żart świata obalony!

stalkerowsky

Niestety nigdy nie powstanie bo nie mamy w konstytucji zapisanej wolności słowa tak jak w USA a w prawie mamy niestety obrazę uczyć religijnych i niestety podchodzi teraz słynna mowa nienawiści ja widać z roku na rok coraz gorzej w Polsce tej kwestii...

stalkerowsky

No i jeszcze alkoholizm, januszyzm, nietolerancja, obgadywanie za plecami, zaściankowość (jak np. chodzenie do kościoła na pokaz, a potem łamanie dekalogu), problemy policji, etc.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones