PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104479}

Miodowe lata

7,1 89 804
oceny
7,1 10 1 89804
7,2 8
ocen krytyków
Miodowe lata
powrót do forum serialu Miodowe lata

Witam. Ostatnio obejrzałem sobie kilka odcinków "Miodowych lat" i zauważyłem, że teraz wreszcie rozumiem te dialogi, których nie rozumiałem jako 10-letnie dziecko, gdy po raz pierwszy oglądałem odcinki "Miodowych lat" w telewizji.
A dialogi, o których mówię, to takie teksty dotyczące m. in. seksu.
Na przykład:

Odcinek "Jajeczko Faberge"
Karol przebrany za tajnego agenta mówi do Pameli "pod warunkiem, że będzie Pani z nami kooperować", na co ona, myląc słowo "kooperować" z "kopulować", wcale nie reaguje oburzeniem...
Karol przebrany za tajnego agenta mówi: "Get out, you motherf***er". Tadzik zresztą też. Gdy ten odcinek po raz pierwszy obejrzałem, powtarzałem potem to bezmyślnie, gdy prosiłem kolegów, aby byli cicho. Dopiero jak mi wytłumaczyli, co te słowa znaczą, przestałem tak mówić. Ciekawe, ile jeszcze dzieci nieświadomie powtórzyło ten tekst.

Odcinek "Odmienne stany świadomości"
Alina mówi do Karola: "Gdyby to był wieczór, to rozpatrywałabym dwie możliwości. Ale że nie ma wieczoru, to jedna z tych możliwości odpada."

A takich gagów z seksualnym podtekstem, w takim porządnym serialu - który nie musi chwytać się wulgaryzmów ani żenująco prostackich tekstów, żeby naprawdę bawić - jest naprawdę sporo...

Ten fakt jest dla mnie aż dziwny. Bo niby serial fajny, całą rodzina się go ogląda, a tu jakby nigdy nic w dialogi wplątane są takie teksty... I rodzice przy dzieciach nie reagują, że "Ten pan w telewizji powiedział coś nie tak", i dzieci potem nie wiedzą, że to było coś nie tak.

ocenił(a) serial na 10
damiano444492

W serialu przedstawione są perypetie dwóch małżeństw, a nie zakonnic. Nie widzę więc nic dziwnego w tym, że od czasu do czasu pojawi się wzmianka na temat seksu (oczywiście jeśli jest ona podana widzom w lekki, zabawny i niewulgarny sposób).

ocenił(a) serial na 9
anita368

Jeszcze w odcinku "Odmienny stan" to Karol z Aliną miał zamiar współżyć, ale Tadek im przeszkodził.
W odcinku " Business lunch" pani domu, myślała iż Karol zdradził ją z Pamelą. I jeszcze wcześniej pani Krawczyk oraz pani Norek mówiły o starzeniu się i dawały wyraźnie do zrozumienia, że chodzi im o sprawy łóżkowe. Odcinek "Cypryjski łącznik" Alinka i Danka rozmawiają o seksie, tylko tak żeby dzieci nie zrozumiały. Ten serial zawiera więcej podtekstów, niż może się wydawać.

ocenił(a) serial na 10
Christine888

a w odc. "List Miłosny" kiedy Danka głośno się śmiała, Karol odwrócił ją na stole tak, że wyglądało to jakby ją "brał" od tyłu.

damiano444492

Rzeczywiście, podtekstów jest sporo, ale nie są one wulgarne ani bezpośrednie. To nie serial familijny dla dzieci, tylko sitcom. W dodatku bardzo dobry. Czymże jest kilka podtekstów wobec wszechobecnej seksualności chociażby w reklamach, na billboardach?

ocenił(a) serial na 9
damiano444492

Pamiętam, że w jednym z odcinków Tadek przyszedł do Krawczyków i w domu była Alina. Tadek miał jakieś cukierki i chciał poczęstować Alinę i wytłumaczył jej, że tego cukierka bierze się do buzi, ssie, on jest taki twardy a jak się go possie to strzela w buzi. Chyba wiadomo do czego to nawiązuje :)

ocenił(a) serial na 10
damiano444492

A najlepsze było w odcinku 81. "Romeo Z WeRonek " jak Kurski odgrzewał z Aliną zupę za pomocą prowizorycznej grzałki zrobionej z żyletki. A to za drzwiami Karol :)

ocenił(a) serial na 10
damiano444492

w odc. "Miłość jest ślepa" Tadek opowiada Karolowi jak Anita spadła do kanału, a on ją złapał i opowiadał jak poleciał po jodynę, bo skórka jej się zdarła "Wiesz gdzie" , po czym Karol do niego "I co zajodynowałeś?" + głupi uśmieszek . Można się domyślić o co chodziło :)

ocenił(a) serial na 9
damiano444492

W tym odcinku z wróżką Karol musi spać w kuchni, bo mu paprotka opada. :D Albo ich ta ruda sąsiadka to też czasem miała jakieś seksualne podteksty, Danka zresztą też sobie co i rusz loki poprawia jak myśli o jakimś facecie. Ja tam w tym nic złego nie widzę. Sam napisałeś, że dziecko tych dialogów nie zrozumie a dorośli widzą drugie dno.

ocenił(a) serial na 10
damiano444492

Jeszcze w odcinku ''Bar szybkiej obsługi'' jest taka wzmianka:

Tadek: Przykro mi Karol. Znowu Cię zawiodłem.
Karol: Daj spokój. Alina też mi nie chciała dać.
Tadek: Sss.. tto jest skandal. To powinno być zawarowane w kontrakcie małżeńskim.
Karol: Co?
Tadek: Co ''co''? Żony w pewnych sytuacjach po prostu powinny dawać.
Karol: Alina nie dała. Danka nie dała. Wiesz co? Kobiety są po prostu głupie.
Tadek: A najgłupsze są te które za nas wyszły.
Karol: Fakt.

ocenił(a) serial na 10
damiano444492

Odcinek ''Telefon do dozorcy''.

Tadek: Cześć Alinko.
Alina: Cześć Tadziu.
Tadek: Przyszedłem po francuza.
Alina: O! Ale tutaj nie ma żadnego Francuza.
Tadek: Ale... widziałem go w Waszej sypialni.
Alina: Oj, Tadziu! To w ogóle nie jest śmieszne.
Tadek: Ala, no naprawdę go widziałem!
Alina: Chcesz powiedzieć, że w mojej sypialni widziałeś Francuza?
Tadek: No!
Alina: A poza tym dobrze się czujesz?
Tadek: Ala, no przecież leży pod Twoim łóżkiem.
Alina: Pod moim łóżkiem Francuz?!
Tadek: No!
Alina: No to idź! :D

Zabawne jak wielka i mała litera ''w tym samym'' słowie może zmienić znaczenie. :D

Ertix_Poke

W odcinku "Business lunch", Karol naprawiał rury pod zlewem, Pamela chciała zajrzeć i Karol ją ochlapał, a Alina myśli, że Karol zdradził ją z Pamelą - tekst Norka "No właśnie, Karol, dlaczego mnie zawołałeś? Przecież wiesz, że w te klocki jestem najlepszy! Machnłąbym moim francuzem i po sprawie!".
W ogóle to jeden z najlepszych odcinków i jedna z najlepszych scen w serialu, te teksty typu "Ale Alina, jak jest takie ciśnienie w rurach, to nikt nad tym nie panuje", "To jej wina, musiała tak się pochylać?", "Pani Alino, to moja wina, ja po prostu nie mogłam się powsztrzymać, musiałam tam zajrzeć pani mężowi". :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones