PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104479}

Miodowe lata

7,1 89 803
oceny
7,1 10 1 89803
7,2 8
ocen krytyków
Miodowe lata
powrót do forum serialu Miodowe lata

Witam. Jako, że większość z was fascynuje się tym głupawym serialikiem uznając go za super serial rodzinny i komediowy to wbrew pozorom ten serial pod przykrywką chumoru i komizmu niesie za sobą bardzo złe przesłanie. M.in. przemoc, alkocholizm, pazerność, obrzarstwo, hamstwo i inne patologiczne wartości. Przejdę do opisu poszczególnych kwestji:

1.Domowa tyrania – największym złem w tym serialu jest postać Karola Krawczyka, który jest wielkim egojistą, który myśli tylko o sobie i o zaspokojeniu swojego apetytu. Ten robol wraca z pracy i domaga się od zastraszonej żony obiadu, a jak w domu nie ma magi do zupy czy kotlecik jest nie tak zrobiony jak on chce to od razu zaczynają się pijackie awantury i krzyki. Pomijając już fakt, iż Krawczyk ma bardzo średnie poszczeganie modelu rodziny, w którym mąż robol pracuje fizycznie a po pracy idzie się naj*bać a żona jak kura domowa i słurzonca jest na jego usługach i musi się go bać w końcu mąż to jedyny słuszny autorytet.
2.Przemoc - o przemocy psychicznej w domu wspomniałem już w pierwszym punkcie, w którym żona jest całkowicie zniewolona przez menża tyrana. Po za tym Krawczyk to typowy furjat i choleryk, który stres z pracy i swoje nieudactwo życiowe odreagowywuje znencając się nad słabszymi. Oczywiście mowa o małym, wyhudzonym sąsiedzie Norku, który rzekomo jest najlepszym przyjacielem Karola, ale jak coś nie po myśli Krawczyka to od razu pokszykuje na niego, ponirza go, a nawet bije słabszego.
3.Chytrość – Karol Krawczyk to osoba, która przez lata żeruje na innych, porzycza pieniądze i nie oddaje, kożysta z telefonu sąsiadów a jak przyjdzie co do czego to sam nie pozwoli Tadziowi skożystać ze swojego telefonu czy poczenstować się kiełbasą z jego lodówki. Oczywiście z tego skąpstwa Karol nic nie chciał brać na raty, mimo proźby żony i dalej mieli w domu meble rodem z 20-lecia miendzywojennego bez dobrego telewizora i samochodu nawet.
4.Pazerność – Krawczyk jest strasznie pazerny na pieniądze. Norek też, ale w dużo mniejszym stopniu, niż jego sąsiad. Karol co chwilę wpada na durnowate pomysły, wydając pieniądze z kąta oszczendnościowego rodziny by je zrealizować. Jak żona mu nie pozwala to ten oczywiście obrarza się i ucieka się do szantażu emocjonalnego. A odcinek „Krawczyk przeciwko Norkowi”, w którym Krawczyk chciał odebrać z tej zawiści wygrany przez Tadka telewizor pokazał jaką wielką szują i mendą jest Karol Krawczyk i nie liczy się dla niego przyjaźń tylko dobra materialne.
5.Megalomania i nieudactwo życiowe – nawiązując do 4 punktu to Krawczyk jest strasznym megalomanem, bo uważa się za najmądrzejszego człowieka w całej Warszawie, mądrzejszego od telewizora i od radia. Uwarza, że ma tak świetne pomysły, że bendzie zarabiał na nich miliony i bendzie polskim Billem Gatesem. A że przy tym jest strasznie głupi i dziecinny to podwujnie traci wpendandzając siebie i swojego przyjaciela w długi. Krawczyk to nieudacznik życiowy.
6.Krawczyk-komuch – Krawczyk miał cechy typowego komucha, który dla chociarz odrobiny władzy zrobił by wszystko. Donosił na sąsiadów, współpracowników, dyrekcję i innych. Podejrzewam, że za komuny donosił na SB.
7.Promocja przestępczości i alkocholizmu – kolejnym marginesem w tym serialu był sąsiad, kryminalista i alkocholik Kurski. W dodatku Krawczyk i Norek na posiedzeniach klubu sierrzanta też chlali piwo i wudkę i wracali pijani w trzy dupy do domu. W jednym odcinku również Kurski namówił ich na kibolstwo.

Drodzy rodzice, po przedstawieniu wyrzej wymienionych prze ze mnie argumętów, zastanówcie się dobrze czy chcecie taki serial pokazać swoim dzieciom. Jak dla mnie w tym serialu mało było momętów do śmiechu, a wiencej emanowało złem, chipokryzją czy nie nawiścią. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) serial na 10
Krytykancki

Przesadzasz/ :P

ocenił(a) serial na 9
Ertix_Poke

Nie przesadzam - Krytykancki mówi jak jest.

ocenił(a) serial na 9
Ertix_Poke

A w jakich punktach uwarzasz, że przesadzam?

ocenił(a) serial na 9
Krytykancki

W każdym. Zapoznaj się z tymi linkami i przemyśl te punkty
http://portalwiedzy.onet.pl/26283,,,,satyra,haslo.html
https://pl.wikipedia.org/wiki/Satyra



ocenił(a) serial na 9
Qackro

Nie mniej jednak dzieci to oglondają i mogą wynieść spszeczne wartości stego serialu.

ocenił(a) serial na 9
Qackro

Zapraszam na moją opinię o serialu rodzinka.pl http://www.filmweb.pl/serial/Rodzinka.pl-2011-599540/discussion/Rodzinka.pl+to+d zie%C5%82o+szatana,2756637

Krytykancki

Szczerze mówiąc to dziełem szatana jest Twoja znajomość ortografii...

ocenił(a) serial na 9
Encrier

I twuj smrut hehe

Krytykancki

Kurczę... Tak mi pocisnąłeś, że się chyba popłaczę.

ocenił(a) serial na 9
Encrier

Tylko się nie zesraj hehe

Krytykancki

Ja Ciebie również serdecznie pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 9
Encrier

Mam cię w dupię hehe

Krytykancki

była już Rodzina zastępcza, teraz Miodowe lata, a co będzie następne???może Ojciec Mateusz?? największe dzieło szatana to ty i twój zryty dekiel

ocenił(a) serial na 9
szurszacz

Przeciesz sam nigdy nie lubiłeś Miodowych Lat.

ocenił(a) serial na 9
Krytykancki

1. Karol prędzej siebie by skrzywdził, niż Alinkę. Jego żona nie boi się go i gdyby nie kochała go, posłuchałaby się swej matki i odeszłaby od męża.
2. Co do przemocy domowej powinieneś skupić się na Tadku i Dance ;)
3.Zgadzam się.
4. Karol chciał być bogaty, jednak potrafił być stawiać przyjaźń wyżej od pieniędzy w odcinku "Kanalersi" chciał, żeby Tadek osiągnął sukces. W odcinku "Przepraszam Cię"
na końcu przeprasza Alinkę za wszystko.
5.Karol z tą megalomanią przypomina mi Papkina. Dzięki przechwałkom zapominali o rzeczywistości, uciekali do swego lepszego świata. Karol wie jaki jest naprawdę, tylko chce tę prawdę ukryć. Zarówno przed sobą, jak i przed całym światem.
6. Możesz rozwinąć?
7. Jeśli chodzi o alkoholizm to gorzej jest np. "Rodzinie Zastępczej". Czasem wykorzystywali Kurskiego do swoich interesów. Jednak nie sądzę, żeby go naprawdę lubili.

ocenił(a) serial na 9
Christine888

6.Panientam jak Krawczyk doniósł na Norka w odcinku, w którym myślał, że Norek zagłosował na Zaradka. Pisał też anonimowe donosy na swojego dyrektora lub na Barczaka. Jak Norek zrobił coś nie po jego myśli to obgadywał go z sąsiadami (np. Kurskim) i z kolegami z klubu sierżanta. To cechy typowe dla komucha.

ocenił(a) serial na 9
Christine888

Zapraszam na moją opinię o serialu rodzinka.pl http://www.filmweb.pl/serial/Rodzinka.pl-2011-599540/discussion/Rodzinka.pl+to+d zie%C5%82o+szatana,2756637

Krytykancki

Nie wierzę, jak można robić tyle błędów? To jest dopiero dzieło szatana. Mam nadzieję, że jesteś trollem. Bo inaczej nie zniosę myśli, że tacy debile chodzą po tym świecie :)

Cinnamonuts22

on jest trollem ze zrytym deklem

ocenił(a) serial na 9
szurszacz

Zapraszam na moją opinię o serialu rodzinka.pl http://www.filmweb.pl/serial/Rodzinka.pl-2011-599540/discussion/Rodzinka.pl+to+d zie%C5%82o+szatana,2756637

ocenił(a) serial na 9
Cinnamonuts22

Zapraszam na moją opinię o serialu rodzinka.pl http://www.filmweb.pl/serial/Rodzinka.pl-2011-599540/discussion/Rodzinka.pl+to+d zie%C5%82o+szatana,2756637

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
Encrier

Zapraszam na moją opinię o serialu rodzinka.pl http://www.filmweb.pl/serial/Rodzinka.pl-2011-599540/discussion/Rodzinka.pl+to+d zie%C5%82o+szatana,2756637

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones