PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800203}

Nędznicy

Les Misérables
7,7 1 110
ocen
7,7 10 1 1110
Nędznicy
powrót do forum serialu Nędznicy

w obsadzie???? Pro rasizm czyli odwrotnosc rasizmu szeroko rozpowszechniana....Ale ciekawe czy zrobią film o np Nelsonie Mandeli a w roli głównej zobaczymy dajmy na to P.Brosnana...:)

Reznik

Jak zobaczyłem plakat to jebłem - aż musiałem sprawdzić kogo gra Murzyn - inspektora Javerta - no litości

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Reznik

Czy ty w ogóle oglądałeś ten serial? David Oyelowo zagrał Javerta wspaniale, ale oczywiście trzeba się uciekać do rasizmu i homofobii. Że też istnieją ludzie z tak niskim poziomem kultury w 2019 to niesłychane.

Reznik

uwielbiam Nędzników i chętnie bym obejrzała ale uważam, obsadzenie osoby czarnoskórej w roli inspektora Javerta za kpinę z klasyki. To nie jest żaden rasizm ale faktycznie czy, Mandelę ma może zagrać Brat Pitt? albo może Jana Pawła II albo lepiej Królową Elżbietę mają grać czarnoskórzy aktorzy? tu chodzi o minimum zachowania prawdy historycznej. W czasach kiedy tworzeni byli Nędznicy nie było możliwości aby inspektorem policji był murzyn, więc niech nie robią na siłę poprawnego politycznie filmu. Sama jestem bardzo tolerancyjna ale uważam, że właśnie takie na siłę poprawianie historii działa na niekorzyść sprawie. To właśnie znając historię losu ludzi czarnoskórych możemy pilnować aby nigdy już nie wróciły czasy niewolnictwa czy wyzysku... i dla jasności, uważam, że komentarz Rzeznika jest poniżej poziomu dyskusji.

smerelerk

ALE DRODZY PAŃSTWO JA JESTEM TOLERANCYJNY A TO ŻE NAZWAŁEM COŚ PO IMIENIU NIE ZNACZY ŻEBY SIĘ OBRAŻAĆ.......czy będąc grubym mam się obrażać jak ktoś na mnie powie grubas???

smerelerk

proponuję się jednak z tej historii dokształcić:
https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82aw_Jab%C5%82onowski_(genera%C5%82 )
https://pl.wikipedia.org/wiki/Thomas_Alexandre_Dumas

ocenił(a) serial na 9
smerelerk

taaaa, kpina z klasyki - najprawdziwsza wtedy, gdy autor jest czarny, np Puszkin, czy Dumas. Właśnie dostrzegłam, że pani powyżej powołała sie na to samo nazwisko. To szokujące, że dawniej byliśmy bardziej tolerancyjni, niż dziś, gdy wszystkie media trabią o tolerancji, do kompletu dodają zatem:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Puszkin

Reznik

Po pierwszym odcinku - zrobione niezle i ogląda się przyjemnie.
Ale ta promocja multikulti to jednak przesada. Czarny Inspektor to tylko najbardziej widoczna postać, w e01 w prawie w każdej scenie
przechadzają się liczni przedstawiciele "mniejszości etnicznych" . Pewnie chodzi o to, żeby widzowie myśleli, że w 1815 roku we Francji ludność wyglądała tak samo jak dzisiaj. Dziwne, że biskup Myriel nie został przefarbowany LOL

mateusztt

no właśnie......pewnie niedługo zobaczymy film produkcji uropejskiej jak kapitan mobango poluje na białych tubylców w afryce.....

Reznik

albo proponuje nowa wersje siedmiu samurajów.....1.Denzelaka Washingtonaka 2.Weslayaka Snipesnoyaka 3.Idrissaka Elbaka 4.Willa Smithuchi 5.Foresta Whitakeraki 6.Samuela Jacksonuchi 7.Morganu Freemanechi
....i co uważacie że nie wypali....

ocenił(a) serial na 10
Reznik

Przecież wersja "Siedmiu samurajów" z Denzelem jest: https://www.filmweb.pl/film/Siedmiu+wspania%C5%82ych-2016-662836

wazka16

ALE TU CHODZI O SAMURAJÓW CZARNOSKÓRYCH I AKCJA SIĘ DZIEJE W JAPONII.....ŚREDNIOWIECZNEJ...
A,I JESZCZE JEDEN ALBO DWÓCH SĄ GEJAMI.....A TRZECI MA ZAMIAR ZMIEĆ PŁEĆ...

Reznik

Tak niebawem będzie, ale Panie kolego jeden z samurajów na bank będzie kobietą / że femistką, lub lesbijką, nie muszę dodawać/. P.S co do tolerancji, to obecnie działa w jedną stronę, tzn. stwierdzenie pewnych faktów nie jest poprawnie; jest bardzo źle widziane! Jakby co jestem biały i nie mam obiekcji gdy ktoś tak mnie nazwie, choć może kiedyś usłyszę "europolak", kto wie...

Reznik

Ależ owszem był czarnoskóry samuraj powstaje o nim właśnie film - https://naekranie.pl/aktualnosci/chadwick-boseman-zagra-yasuke-pierwszego-czarno skorego-samuraja-1557252182

buterfly

WYJĄTEK OD REGUŁY....

Reznik

Co nie zmienia faktu że istniał naprawdę i tego że film powstaje :)

buterfly

zapowiada się ciekawy film...

Reznik

Historia uważam brzmi bardzo ciekawie, wiec też liczę na że i film taki będzie.

ocenił(a) serial na 9
Reznik

To straszne, nieprawdaż, że w 1/4 murzyn napisał Królową Margot, Trzech Muszkieterów i Hrabiego Monte Christo. skandal, wnuk jakiejś niewolnicy z San Domingo! A już naprawde straszne jest, że jego ojciec zrobił prawdziwą karierę w wojsku i był nawet generałem!. No , ale nie od dzis wiadomo, że Francuzi to lewacy. nawet w czasach gdy panował absolutyzm, to tez musieli byc lewcy. Weź sie pan, ogarnij. Wstyd mi za Polaków

Isa_bella_H

ALE KOGO TO ŻE CZARNO BIAŁY TO NAPISAŁ,NIE JARZYSZ ??? JEŻELI JAVERT W POWIEŚCI JEST BIAŁY TO NA XUJ PAKUJĄ CZARNEGO AKTORA???LEWACTWO JUŻ WAM MÓZGI LASUJE....I TO MA BYĆ TOLERANCJA???CHYBA TA Z OKRESU III RZESZY...HAIL !!! A JAK CI WSTYD ZA POLAKÓW TO PROSZĘ BARDZO,EUROPA WOLNYCH GRANIC...ZNAJDŹ SOBIE NP WE FRANCJI FRANCUZA Z BURKINA FASO,OŻEŃ SIĘ Z NIM I ZOSTAŃ FRANCUZKĄ...PRZECIEŻ TO TAKI WSPANIAŁY NARÓD.....

Reznik

Reznik - sto procent racji.

ocenił(a) serial na 8
Reznik

Chętnie zobacze film o tym zabójcy i terroryście Mandeli ,tylko opowiadający prawdziwą historię o tym co robił

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones