PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800203}

Nędznicy

Les Misérables
7,7 1 110
ocen
7,7 10 1 1110
Nędznicy
powrót do forum serialu Nędznicy

... po pierwszym odcinku uważam ten film za DOSKONAŁY!

Entuzjazm hamuję tylko dlatego, że nie doszli jeszcze do mojej ukochanej części "paryskiej" (gdzie będę baaaardzo krytycznie oglądać) ale na razie nie mam ŻADNYCH zastrzeżeń, w tym do rewelacyjnie zagranego czarnoskórego Javerta, który "kupił" mnie już po pierwszych minutach. Plus poza tym ogromny za chronologiczne, równoległe prowadzenie mających się spleść wątków różnych postaci - wreszcie adaptacja, w której nie tylko Valjean z Javertem się ganiać będą...

groch3

Po Twojej entuzjastycznej opinii mam ochotę obejrzeć. Ale mam też inne motywacje... ^^ Przygotowuję się do matury rozszerzonej z polskiego i zastanawiam się czy ten serial jest na tyle wierny książce, żebym mogła na nim bazować? Bardzo chcę to przeczytać, ale mam też masę innych lektur i maj coraz bliżej. :D Opinie pod filmem z 2012 mówią, że to bardzo okrojona wersja.

ocenił(a) serial na 9
Karimetka

Przepraszam, dopiero teraz przeczytałam wiadomość :( Bazowanie na serialu, choć jest niezły, odradzam: sposób pokazania w nim poszczególnych postaci, ich charakterów i motywacji, jest w dużej mierze kwestią interpretacji reżysera i aktorów. Fantyna (przywykłam do polskich wersji imion) jest taka, jak w książce; podobnie, według mnie, dobrze pokazany jest Valjean (wcale nie taki idealny w serialu i powieści, jak w większości adaptacji). Ale już Javert, choć zagrany świetnie, u Hugo był inny. Już nie wspomnę, że BBC w baaardzo okrojony sposób pokazuje, jakim d***m okazuje się na końcu książki Mariusz...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 1
groch3

ile centow daje netflix za taki wpis? a moze w groszach ci placa?

ocenił(a) serial na 9
MakoR

Jeśli szukasz fuchy, napisz do Netflixa :p

ocenił(a) serial na 10
groch3

Jestem po ostatnim odcinku. Jest to najlepsza, najpiękniejsza ekranizacja "Nędzników", jaką widziałam. Cudo.

groch3

Jak oceniasz całość po obejrzeniu wszystkich odcinków?

ocenił(a) serial na 9
Mrs_Freedom

Nieźle ;) Bardzo dobry, nieprzesłodzony Valjean i ciekawy Javert, choć wyjątkowo za to mdły Mariusz. Realia epoki mogą być. Po macoszemu potraktowano, niestety, ukochaną przeze mnie w książce ekipę rewolucjonistów, którzy ledwo przez ten serial przemknęli - choć rozwijał ich chyba tylko serial anime "Shoujo Cosette".

ocenił(a) serial na 9
groch3

ale Javert nie był czarnoskóry, to może Kozeta też powinna być np. chinką

ocenił(a) serial na 9
klcw57

Matka Javerta była bodaj cyganką, biały to on nie był. Kozeta grana przez Chinkę? Teraz się zastanawiam, ilu Chińczyków mogło żyć w Paryżu pod koniec XVIII i na początku XIX wieku, ciekawe pytanie... Typ urody generalnie nie pasuje do opisu postaci dość stereotypowego ideału urody dziewiętnastowiecznego dziewczęcia (nawet nie czepiając się koloru włosów itp.). Z drugiej strony, niczego nie wiemy o rodzicach Fantyny.

ocenił(a) serial na 9
klcw57

Rozumiem, że pan/ pani sobie żartuje, ale nie byłoby to tak szokujące, jak sie może wydawać. Indochiny francuskie znalazły sie pod protektoratem co prawda dopiero w poł XIX w, ale to oznacza, że dużo dużo wcześniej przed wojną Francuzi robili tam rozeznanie i mieli kontakty handlowe (jedwab, przyprawy, kamienie szlachetne). Świat był o wiele mniej zamknięty, niż nam się wydaje.

ocenił(a) serial na 9
groch3

Potwierdzam, to najbardziej wierna adaptacja, i stosunkowo najdłuższa, jeżeli chodzi o pierwowzór. Wspaniała obsada. Wszystkich rasistów uprzejmie informuję, żę osoba czarnoskóra w XVIII wieku mogła zrobić szaloną karierę. NP A.Puszkin, A.Dumas - ojciec i jego ojciec - generał. i zapewne wiele innych osób także by sie znalazło. Dlatego cCzarnoskóry inspektor policji w Tulonie, który był zamieszkały przez przybyszy ze wszystkich krain leżących nad morzem Śródziemnym - to tym bardziej nic dziwnego.

ocenił(a) serial na 7
groch3

Cóż, oryginalny Javert czarnoskóry na pewno nie był (też mnie to raziło), ale generalnie mógł być - trzeba pamiętać, że Francja miała swoje terytoria także w Afryce i wielu importowanych stamtąd obywateli mogło mieszkać z powodzeniem w Paryżu. W Europie czarnoskórzy nie byli kojarzeni z niewolnikami, jak w Ameryce.
Jak dla mnie ekranizacja niezła, ale daleka jestem od zachwytów, zwłaszcza po przesłodzony zakończeniu, nie do końca zgodnym z książką.

ocenił(a) serial na 9
Milanowa

Niestety, im bliżej 1832 roku, tym gorzej.

ocenił(a) serial na 7
groch3

Otóż to. A sceny śmierci Eponiny im nie wybaczę. Tak skopać! :(

ocenił(a) serial na 5
groch3

Jestem po czwartym odcinku i chyba poprzestane... Każdy odcinek coraz gorszy. Odstępstwa od książki, które spłycają i upadlają bohaterow. Aktorzy, z wyjątkiem Jeana Valjena, słabo dobrani..

ocenił(a) serial na 5
groch3

Z punktu widzenia fana książki uważam ten film za szkodzący jej. Wszystkie postaci, ze szczególnym uwzględnieniem koślawego, pozbawionego charyzmyJeana Valjeana (że też się chciało czarnoskóremu, francuskiemu policjantowi poświęcić mu tyle uwagi...), przerysowane, niewiarygodne, nudne, jakieś takie głupawe. Bardzo nieudana ekranizacja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones