PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=202466}

Niania

6,5 71 033
oceny
6,5 10 1 71033
5,7 7
ocen krytyków
Niania
powrót do forum serialu Niania

Kształtowany wizerunek niani - jako osoby biegającej non stop w szpilkach, i poza paroma
zdaniami zamienianymi z dziećmi oraz adorowaniem Pana domu - jest czymś nierealnym,
nierzeczywistym i wskazuje, iż jest to praca super lekka i atrakcyjna. Przyznaję, że postać
kreowana przez główną bohaterkę jest zabawna ale jaki jest przekaz tego filmu ? Że co ?...A
może już nie ma wymagań aby był jakikolwiek przekaz ?...
Sądzę, że wiele "przesadzonych" czy zaadaptowanych modeli wprost z USA zwyczajnie nie
pasują do naszej mentalności oraz sposobu życia, przez co seriale w tym typie mają
charakter "fiction".

ocenił(a) serial na 8
Aleksandra45_1

Wiesz, właśnie zabawność tego serialu polega na tym, że Frania wyłazi poza granice swojej pracy. Zamiast być po prostu nianią staje się dla rodziny Skalskich bardzo ważną osobą. Zresztą w serialu wielokrotnie podkreślana jest ta przesada oraz to, że Frania nie zachowuje sie jak zwykła Niania.
Poza tym to serial komediowy, więc realność może być nieco mniejsza. Co innego gdy podobne rzeczy pokazuje się w serialach obyczajowych.

MistrzSeller

Naturalnie, wychodzi poza tę rolę, naturalnie możemy nie wymagać realizmu. W ogóle możemy niczego nie wymagać i po prostu się śmiać..., ale jak już się śmiać przestaniemy, musimy zauważyć to o czym napisałam powyżej.
Rozmawiałam kiedyś z kobietami ( młodymi kobietami) ze wsi, bez specjalnych perspektyw i kilka z nich powiedziało do mnie " chciałabym pracować jako niania to taka lekka, fajna praca, właściwie się nic nie robi jak w filmie..." , zatem filmy kształtują wyobrażenie o świecie m.in. takich kobiet, niestety jest ono błędne i o tym chciałam napisać.
Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones