PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=721468}

Niech żyje Król Julian

All Hail King Julien
7,1 4 469
ocen
7,1 10 1 4469
Niech żyje Król Julian
powrót do forum serialu Niech żyje Król Julian

Może jeśli pojawiłby się pingwiny byłoby ciekawiej.

Wiecie coś na styl "co się działo między pierwszą częścią a drugą".

użytkownik usunięty
Bilet95

Przecież pojawienie się pingwinów przeczyłoby wszelkim prawom logiki...

Madagwiazdka dzieje się pomiędzy częścią pierwszą a drugą.

Po trzecie, większość ocen serialu to oceny przez pryzmat pingwinów. To jakiś polski wynalazek.

Przecież to oczywiste że porównuje się do pingwinów, tak samo jak serial Pingwiny z... porównywało się z Madagaskarem. Zawsze się porównuje.

Chodzi mi o to że serial mógł się kręcić wokół wydarzeń między pierwszym a drugim filmem.

użytkownik usunięty
Bilet95

Na IMDB jakoś recenzje nie są oceniające przez pryzmat. IMDB to wzór dla filmwebu.

Nikt nie jest obiektywny. Zapewne podwyższę ocenę gdy obejrzę lepsze odcinki.

użytkownik usunięty
Bilet95

Ja jakoś zauważyłem wyższą obiektywność IMDB-dowców.

użytkownik usunięty
Bilet95

Co do tego pierwszego - to jest jakby porównywać film "Pingwiny z Madagaskaru" do serialu. Ciekawe, ile zniknęłoby negatywnych komentarzy z forum, gdyby wszyscy sobie uświadomili, że to dwa oddzielne twory. Ja to raczej porównuje do Madagaskarów - od świetnej jedynki po słabą trójkę. To jest ocenianie przez pryzmat czegoś, co pozbawia ocenę obiektywności.

Kiedy sprawdzam recenzje na IMDB, to w innych wersjach językowych jest słabszy dubbing, co powoduje, że tamci się mniej jarają pingwinami i w ten sposób obiektywniej oceniają NżKJ.

Teraz sobie zaprzeczasz. Nie można porównywać, ale ja porównuje....

użytkownik usunięty
Bilet95

Niektórzy popełniają błędy.

to logiczne, że skoro powstał kolejny serial z tymi samymi postaciami to siłą rzeczy jest porównywany do poprzednich. To tak jak ludzie dyskutują o tym, które filmy o bondzie są lepsze.
"to jest jakby porównywać film "Pingwiny z Madagaskaru" do serialu."
co jest takiego bezsensowanego w porównaniu dwóch tworów opierających się na tych samych postaciach robionych przez innych twórców. Wręcz to idealny materiał by porównać jedną i drugą wizje.

użytkownik usunięty
MistrzSeller

A już po cichu liczyłem, że nic o NżKJ się nie dowiesz...

Mi nie chodziło o porównywanie w ogóle, tylko o ocenianie przez pryzmat.

ocenił(a) serial na 7

Ocenianie przez pryzmat jest jak najbardziej słuszne, najłatwiej to dostrzec grając np. w dwie kolejne odsłony serii Assassin's Creed. Jeśli następna część jest niemal identyczna jak poprzednia, to czy zasługuje na taką samą ocenę, czy jest równie dobra? Ależ nie, jest wtórna, to tylko kopia, która oczywiście byłaby świetna, gdyby nie było poprzedniczki. Niech żyje król Julian podobnie, wyciąga postaci i część uniwersum z Madagaskarów czy Pingwinów ... nie jest więc tworem w 100% oryginalnym, bazuje na tym, co już było w innych filmach czy serialu. I moim zdaniem nie wyciąga wszystkiego co najlepsze. Bierze raptem trójkę bardzo ciekawych postaci, wrzuca je do wielkiej piaskownicy z nieco gorszym drugim planem i całość nie dorównuje przewrotności i dowcipności serialowych Pingwinów z Madagaskaru. Nawet gdyby te seriale nie były powiązane, to Pingwiny ... stanowiłyby niezły punkt odniesienia biorąc pod uwagę długość odcinków czy zwierzęta jako głównych bohaterów. Żadna ocena nie znajduje się w próżni, sam zaczynam oceniać filmy coraz bardziej krytycznie, bo z każdą kolejną znaną produkcją węższy jest zakres tego, co uważam za nowe, nieznane, pomysłowe.

Na razie widziałem tylko 3 odcinki na CC.

użytkownik usunięty
Bilet95

Pierwsze?

Tak.

ocenił(a) serial na 6
Bilet95

Ogólnie uważam, że serial jest dobry....ale czegoś mu brakuje.

użytkownik usunięty
christinearron

Stałej fabuły, której starczyłoby tylko na kilka odcinków?

ocenił(a) serial na 6

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones