PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=853684}

Nowy smak wiśni

Brand New Cherry Flavor
6,5 2 514
ocen
6,5 10 1 2514
6,7 3
oceny krytyków
Nowy smak wiśni
powrót do forum serialu Nowy smak wiśni

Magnetyczny serial

ocenił(a) serial na 7

Wow, jest w tym serialu coś takiego, co sprawia, że trudno się od niego oderwać. Że zostaje z widzem na dłużej. Obejrzałam jeden odcinek i chciałam sobie zrobić przerwę, ale i tak o nim myślałam, więc wróciłam do seansu i przepadłam. Nie jest to na pewno najlepszy serial, jaki oglądałam, nie jest idealny, odcinki są przeciągnięte… I w niczym to nie przeszkadza.

Bo to najdziwniejszy serial, jaki widziałam w ostatnich latach. Począwszy od tego, jak jest kreowany świat, przez fantastyczną rolę Rosy Salazar, aż po genialne potraktowanie tematu szamanizmu. Nie wiem, co mi się najbardziej podobało, ale na ten magnetyzm chyba właśnie złożyły się wszystkie wspomniane elementy. Jest trochę jak u Lyncha, mglisto – także pod względem technicznym – ale na koniec wszystko się wyjaśnia i składa w całość. Widz nie musi odtwarzać osi czasu, szukać ukrytej symboliki (chociaż ona tu jest, tyle że nie najważniejsza).

Oczywiście nie brakuje niedopowiedzeń, ale wynikają one albo z naszej nieuwagi, albo i tak nie przeszkadzają w odbiorze zakończenia. Trochę obawiałam się, że te sceny brutalne/obsceniczne będą tutaj wysunięte na pierwszy plan, ale mimo że pojawiają się w każdym odcinku, to nie one są tutaj najważniejsze. Twórcy pokazują, że w szamanizmie zawsze musisz dać coś od siebie, że nie tworzy się z próżni.

I nie wyobrażam sobie innej protagonistki. Rosa Salazar jest absolutnie fantastyczna – świetnie gra grymasami, wygląda tak, jakby faktycznie żyła w tej rzeczywistości. Dodatkowo dzięki niej bardzo zgrabnie wybrzmiewają te elementy czarnego humoru, których bynajmniej tutaj nie brakuje.

Więcej opowiadam tutaj: https://youtu.be/AwoE6LgDpVM

ocenił(a) serial na 9
Alexandraaa

Podpisuję się pod tym. Bardzo oryginalny serial, ciekawe pomysły i można się pośmiać trochę. Prawda, że dłuży się czasem, ale całość rekompensuje.

ocenił(a) serial na 9
Alexandraaa

HIpnotyczno oniryczny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones