PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=845658}

Odwilż

6,5 18 814
ocen
6,5 10 1 18814
6,7 11
ocen krytyków
Odwilż
powrót do forum serialu Odwilż

To jest chyba najgorszy serial pod względem dźwięku. Nie słychać połowy kwestii wypowiadanych przez aktorów. Na prawd w Polsce nie ma ludzi, którzy potrafią dobrze udźwiękowić film lub serial?

ocenił(a) serial na 5
Adam1Kluska

Ten akurat jest dobrze udźwiękowiony jak na polskie produkcje.

ocenił(a) serial na 6
grego1980

No nie wiem, musiałem oglądać z napisami...

Krolik_2

Może kwestia TV? U mnie normalnie słychać. Częściej był problem ze zrozumieniem polskich filmów, które są na NETFLIXie.

mk1105

No jeżeli oglądam kilka seriali i filmów na tym samym sprzęcie i dźwięk jest ok, a w tym serialu jest kijowy, to raczej nie jest wina sprzętu.

ocenił(a) serial na 7
Adam1Kluska

No u mnie też bez problemu słychać wszystko, a oglądam dość cicho (dźwięk na 6-7) ze względu na dziecko. Nawet Grabowskiego słychać bez problemu, a np. w Pitbullu nie rozumiałem, żadnej z jego kwestii. Ja jednak obstawiam sprzęt.  Być może faktycznie serial jest udźwiękowiony inaczej, niż inne, jakieś ścieżki są w montażu ustawione wyżej inne niżej i twój sprzęt, nie łapie ich odpowiednio. Nie wiem, nie znam się na dźwięku, ale wiem że u mnie nie miałem żadnych problemów z rozumieniem dialogów.

grego1980

To podaj mi kilka przykładów polskich seriali z gorszym dźwiękiem niż w tym. Podkreślam, z gorszym niż w tym, bo nie jest ciężko znaleźć źle udźwiękowiony serial.

ocenił(a) serial na 3
Adam1Kluska

u mnie na kompie ZDECYDOWANIE gorzej słychać Krakowskie Potwory i inne polskie produkcje Netflix. byłem zaskoczony, że w przypadku Odwilży jest nie najgorzej i nie musze włączać napisów

ocenił(a) serial na 7
grego1980

Czyżby?
Oglądałam i na kompie, i na CD z napisami. A słuch mam przebadany z racji wykonywanego zawodu.

ocenił(a) serial na 7
grego1980

Też wyjątkowo tu nie miałam problemów

ocenił(a) serial na 7
Adam1Kluska

Polska szkoła dźwiękowców nie istnieje

ocenił(a) serial na 7
Adam1Kluska

Mi tylko kwestie wypowiadane przez Lubosa były w paru miejscach słabo słyszalne.

ocenił(a) serial na 4
Gigermonster

Też tak miałem. Najczęściej dało się wszystko zrozumieć bez napisów. Ogólnie serial pod względem udźwiękowienia moim zdaniem nie wypadł najgorzej.

Pytanie na ile te częste problemy z dźwiękiem i koniecznością oglądania polskich produkcji z napisami wynikają z niskiego poziomu obróbki dźwiękowej, a na ile po prostu z kiepskiej dykcji niektórych aktorów... Jak ktoś bełkocze to i dźwiękowiec ze Świętego Lasu nie pomoże.

ocenił(a) serial na 6
Adam1Kluska

Miałam dokładnie te same odczucia. Bardzo chciałabym wiedzieć dlaczego w polskich produkcjach dźwięk jest tak często tak dużym problemem.

ocenił(a) serial na 6
Adam1Kluska

Co się dzieje z ludźmi powtarzającymi jak mantra: "Co się dzieje z polskimi dźwiękowcami?"
Trzeba słuchać na przyzwoitych głośnikach, a nie na jakiś badziewiu. Dawno nie spotkałem wadliwie udzwiękowionego filmu w tym polskiego. I tu tak samo , zero problemów ze zrozumienim dialogów a słuch mam nie najlepszy.

miwa14

To proponuje czytać ze zrozumieniem. Jeżeli słucham na tym samym sprężcie kilku seriali i filmów i wszystko jest ok, a w tym konkretnym muszę prawie nie słyszę wypowiadanych kwestii, to problem jest w moim sprzęcie czy raczej w samym serialu? Niestety większość polski filmów i seriali ma problemy z dźwiękiem i to nie jest tylko moja opinia.

Adam1Kluska

Kiedyś tak było, teraz jest lepiej więc bez przesady.

ocenił(a) serial na 8
Adam1Kluska

Jak tak zawsze krytykujecie polskie filmy i seriale za dźwięk, to najpierw się zastanówcie czy zagranicznych nie oglądacie z napisami czy lektorem. A potem porównujecie i wam wychodzi, że w polskich nic nie słychać.

Hunter_Bidness

Filmy zagraniczne zwykle oglądam w oryginale albo z napisami. Nie lubię ani lektora, ani dubbingu.

ocenił(a) serial na 8
Adam1Kluska

No to jak czytasz napisy, to dziwne, żebyś czegoś nie "usłyszał".

ocenił(a) serial na 5
Hunter_Bidness

Ale zauważyłeś, że filmy zagraniczne, dostępne w polskich serwisach streamingowych często mają ściszoną ścieżkę z dialogami, bo są dostosowane pod opcję z lektorem? Ja to zauważyłam jakiś czas temu, a już się martwiłam że głuchnę :D

ocenił(a) serial na 7
Adam1Kluska

No cóż uszy się myje a nie trzepie o parapet. Nie miałem żadnych problemów zeby cokolwiek usłyszeć w całym serialu

ocenił(a) serial na 7
Adam1Kluska

Chyba oglądaliśmy zupełnie dwa inne seriale - mam problem ze słuchem, a mimo to trudno mi wytknąć twórcom serialu jakąkolwiek niezrozumiałą kwestię.

ocenił(a) serial na 5
Adam1Kluska

Uwielbiam tego typu wątki. Nie muszę klikać, żeby wiedzieć, że co najmniej raz ktoś komuś wytknął, że nie myje uszu, że ma zły sprzęt oraz że ma kłopoty ze słuchem :D
Lubię też wątki o lektorach/dubbingu/napisach - w nich to niemalże dochodzi do rękoczynów, pomiędzy zwolennikami poszczególnych frakcji :D Szczególnie narowiści są ci, którzy uznają filmy tylko z oryginalną ścieżką dźwiękową, bo no jak można być takim ignorantem, żeby w XXI wieku nie mówić w Suahili :D

Akurat - o dziwo - w Odwilży problemów ze zrozumieniem dialogów nie miałam. Co jest o tyle dziwne, że generalnie dźwięk w serwisie habeo jakoś nie współgra z moim sprzętem/słuchem (mytym żurkiem, ofkors) :D

ocenił(a) serial na 5
Adam1Kluska

Ale zdajesz sobie sprawę, ze to nie jest wina dźwiękowców, tylko tego, że w polskich produkcjach z oszczędności nie robi się postsynchronow?

ocenił(a) serial na 8
Adam1Kluska

Chyba musiales to ogladac na sluchawkach z biedronki za 5zł, albo na jakims tv co ma 30 lat, lub na glosnikach o podobnej dacie powstania... Bredzisz, w serialu normalnie wszystko slychac.

ocenił(a) serial na 4
Adam1Kluska

Nie wiem czy to nie jest przypadkiem kwestia dykcji niektórych aktorów, bo na przykład z Wajdą nie ma problemów, a Fabijańskiego ciężko mi zrozumieć.

Adam1Kluska

I dlatego ja większość seriali polskich produkcji TVN czy CANAL+ oglądam z napisami. dlaczeo np. seriale typu Ranczo, Czas honoru czy inne wojenne dziewczyny sa dobrze udźwiękowione?

ocenił(a) serial na 5
Adam1Kluska

Prawda!

ocenił(a) serial na 5
Adam1Kluska

Ty tak piszesz, jakby pod jakimś innym względem ten serial nie był najgorszym

ocenił(a) serial na 6
Adam1Kluska

Dziękuję za opinie, gdyż juz myslalem, ze zupełnie ogluchlem... 

ocenił(a) serial na 6
Adam1Kluska

Dziękuję za opinie, gdyż juz myslalem, ze zupełnie ogluchlem... Ale tak serio,ja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones