PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=303683}

Okręt

Das Boot
8,1 3 199
ocen
8,1 10 1 3199
Okręt
powrót do forum serialu Okręt

Film czy serial?

ocenił(a) serial na 10

Moim zdaniem serial jest lepszy od filmu. Dopiero po obejrzaniu serialu można powiedzieć że poznało sie do końca historie tego u-boota i jego załogi. Film, chociaż jest świetny, nie ukazuje wszystkich wątków i wszystkich, czasem ważnych scen. Poza tym w serialu poznajemy większość bohaterów, a każdy niemal aktor ma swoje "pięć minut". W filmie z racji ograniczonego czasu uwaga skupiona jest na kilku zaledwie postaciach, a reszta załogi jest jakoś niezauważalna.
Oglądnijcie koniecznie serial! Film oczywiście również, jeśli są jeszcze tacy co niewidzieli. Pozdrawiam!

ocenił(a) serial na 10
von_Rozik

to prawda. Film to obkrojona wersja serialu o 90min. Oglądając serial można naprawdę wczuć się w rolę porucznika Wernera (korespondenta Krigsmarine). Serial jest naprawdę świetny, można powiedzieć, że film + dodatkowe sceny z życie na VIIC

piler87

A gdzie mogę obejrzeć/kupić serial?

ocenił(a) serial na 10
HeMiK666

niestety kolego serialu nigdzie nie można kupić... Ja skorzystałem z torrentów i go sobie ściągnąłem, pozostaje jeszcze telewizja publiczna ponieważ od czasu do czasu komuś tam na górze przypomni się, że na magazynie mają takie dzieło ;) Sam kiedyś szukałem oryginalnej wersji serialu na płytach ale niestety nic z tego...

piler87

W takim razie jaką wersję polecasz do kupna? Znalazłem wydanie specjalne rozszerzone, na którym jest masa dodatków, ale widziałem opinię, że w tym wydaniu są beznadziejne napisy (nie wiem czy lektor też). Co o tym sądzisz?

ocenił(a) serial na 9
HeMiK666

Tak również sie zgadzam ,kupiłem na dvd ale to nie to . Pamietam jak był puszczany kilKA lat temu w tv serial i jakos odcinki były codziennie czy co 2 dni to na prawde wciągał ...klima niesamowita ....
Do tego filmu musi być dobry lektor ,a wtedy był zajebisty ale nie pam czy na tvn czy polsacie...
Najwiekszy klimat w serialu to czekanie załogi na cud jak spoczywali na dnie cieśniny i to trwało b.długo w serialu chyba z 2 odcinki ,a w filmie jest okrojone dosyć ....Idzie sie wczuc w marynarza . Pamietam ,że jeszcze była zima i wiało na dworze to klimat jeszcze potęgowało . Razem z dziewczyną wtuleni w łóżku oglądaliśmy ten film .Aż ciary przechodziły .
Polecam serial zdecydowanie....
A TV powinna czesciej puszczac takie rodzynki ,a nie w kółko tylko beznadziejne programy komercyjne i mroczki ,dody i inne gady łehhhh :P

ocenił(a) serial na 8
piler87

Das Boot - BBC Uncut masz moze do tej wersji napisy pl?

piler87

z jakich totentow sciagales serial ?? z lektorem czy z napisami ?

ocenił(a) serial na 10
HeMiK666

Na allegro jest, ale nie dość, że drogi to bez pl, wpisz ,,Okręt / Das Boot - The Mini Series''

darekrud

To chyba ten serial był w połowi lat 90 na regionalnej ??

użytkownik usunięty
von_Rozik

Film. A ponadto książka!

ocenił(a) serial na 10
von_Rozik

Подводная лодка / Das Boot / Полная телевизионная версия 1985

ocenił(a) serial na 10
HV71

Poezja :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones