PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=865385}
7,1 9 460
ocen
7,1 10 1 9460
6,7 3
oceny krytyków
Otwórz oczy
powrót do forum serialu Otwórz oczy

Tragedia

ocenił(a) serial na 3

Dawno nie widziałem czegoś tak żałosnego. Jakbym się cofnął w czasie do lat 90 i oglądał niemiecko-polski serial dla młodzieży. I to może nawet nie byłby zarzut gdybym miał 12 lat, ale serial jest od lat 16, a każdego widza trochę myslącego i mającego jakieś poczucie estetyki, ten serial zwyczajnie obrazi.

Kto pisał te dialogi? Poziom zażenowania dobija granic. Młodzież w tym czymś rozmawia tak jakby teksty pisał im 40 letni chłop, który myśli, że zna język nastolatków.

Całej koncepcji i twistów z dupy można się domyśleć od samego początku serial. No chyba, że byłby to serial dla nastolatków (ale nie jest!). Dla tej grupy wiekowej poziom zagmatwania może byłby i w sam raz.

No i na koniec główna aktorka. Ludzie litości. Czy reżyserzy i osoby od castingu były ślepe i głuche? Dziewczyna nie ma za grosz talentu (albo w ogóle go nie pokazuje). Cała jej paleta zagrań aktorskich ogranicza się do robienia dużych oczu i rozdziawiania gęby.

Obejrzałem wszystkie sześć odcinków (choć miałem ochotę wyłączyć po pierwszych 10 minutach i paru czerstwych dialogach po poziom cringu był nieziemski), bo pomyślałem, że może ta drętwość, idiotyzm zachowań, beznadziejna gra aktorska, będzie miała jakieś wytłumaczenie w fabule. Niestety tak nie było. Ten serial po prostu został tak tragicznie zrealizowany.

PS I jeszcze czytałem wywiady z autorami tego czegoś jacy to oni zadowoleni i w ogóle z efektu. No pogratulować samozadowolenia z siebie. Kariera pani Jadowskiej to na razie kręcenie "kontrowersyjnych" filmów, które w Rumunii powstawały 20 lat temu. Pan Panek zaś zasłynął filmem "Wilkołak", który miał być niby horrorem, ale był niewiadomo czym bazującym na "kontrowersyjnym" pomyśle.

Niskobudzetowy

Zgadzam się z Tobą w 100%

ocenił(a) serial na 4
Niskobudzetowy

Również się zgadzam. Nie można odmówić urody i uroku młodej głównej bohaterce, ale jej gra aktorska to poziom szkolnych przedstawień. Zresztą nie było tam chyba żadnej udanej roli, również dorosłej (Nieradkiewicz zawsze zbiera takie same opinie o swojej grze, castingowcy chyba nie czytają Filmweba;).
Teraz z ciekawości zajrzałam na Lubimy czytać i sprawdziłam recki książki Druga Szansa. Opinie posegregowane od najniższych mówią o bardzo złych dialogach i źle napisanych postaciach. To się w serialu nie poprawiło. Natomiast podobno ksiązka ma inne niż serial zakonczenie, jakieś bardziej spójne i zamknięte.

ocenił(a) serial na 3
caramilla

Co do Nieradkiewicz wydaje mi się, że ci co ja zatrudniają każą jej właśnie tak grać. Tak "nowocześnie" po "europejski" bez emocji i może to się sprawdza w niskobudżetowym kinie rumuńskim, ale nie tutaj.

caramilla

po serialu przeczytałem szybko książkę i wg mnie jest słabiuteńka, scenarzyści zrobili megarobotę że uszyli z niej tak świetny scenariusz. A zakończenie w książce jest nijakie, to znaczy wszystko było śpiączką ale nie wiadomo skąd Karolina kojarzy obiekt i poznaje na cmentarzu na grobie zdjęcie jednej z koleżanej z ośrodka...w którym nie była. Tak jakby Autorka książki nie bardzo wiedziała jako skończyć i stanęła okrakiem. To już w serialu mamy przynajmnien wyjście na 2 sezon i wyraźną sygnalizację, że to nie była śpiączka tylko realnie mózg Karoliny był w tej Drugiej Szansie, co potwierdza też Janina Hass (Magda) i pojawienie się Psycholog w domu z ofertą współpracy.

caramilla

Co do Nieradkiewicz- rzeczywiście , ładna , ale zawsze taka sama, przerysowana gra aktorska. Może to wina szkoły , nie wiem. To samo panna grająca Karolinę… Mam wrażenie , że nasze szkoły teatralne zatrzymały się na etapie tragedii antycznej , ale niestety , w filmie nie jest potrzebna ani nadmierna gestykulacja ani sztuczna recytacja. Dlatego lepiej wypadają osoby w ogóle nie związane ze szkołami , które manierują i uczą teatralności . Tylko że film to nie teatr. W teatrze potrzebne są te maniery. W filmie nie. Dlatego aktorzy teatralni nie nadają się do filmu . Inaczej film przypomina niekończącą się recytację , egzaltację i gestykulację. To tak jak po kierunkach jazzowych i innych muzycznych nie ma gwiazd, indywidualności . Każdy naśladuje mistrza . Nie o to chodzi. Szkoły zabijają te indywidualności a amatorzy lepiej wypadają niż niby „zawodowcy”. Ku przemyśleniu .

ocenił(a) serial na 8
caramilla

To minus, że mają inne zakończenia? Te zamykające, a te otwierające.

Niskobudzetowy

Zgadzam się. Styl gry głównej aktorki przywodzi mi na myśl wyczyny Joanny Brodzik jako rozhisteryzowana Madzia z mimiką twarzy w stylu kina początków XX wieku w "Magda M." albo "Nad rozlewiskiem".
Nie do końca zgodzę się w ocenie talentu głównej aktorki. Myślę (a raczej mam nadzieję) że to nie kwestia tego że ona nie ma za grosz talentu ale to raczej właśnie reżyser i osoby od castingu były ślepe i głuche. Swoją drogą, aktorka bardzo ładna.
Film strasznie płaski. Dialogi, ruch kamerą, oświetlenie....
Cóż, myślę że serial może spodobać się właśnie fanom przytoczonych produkcji jak Klan, Magda M. albo "Nad rozlewiskiem". Zapewne nie tylko, ale imo podobna estetyka.

Niskobudzetowy

Przez twój komentarz tego nie obejrzę! Albo dzięki niemu! ;D

ocenił(a) serial na 10
ntx

Warto popatrzeć na rozkład ocen, nie tylko na te niskie, moim zdaniem jedna z najlepszych polskich produkcji jakie zobaczyłem.

ntx

Ntx a może warto użyć mózgu i nie być podatnym lemingiem. Współczuję braku rozumu

ocenił(a) serial na 8
Dziadek2000_2

Właśnie, że jego komentarz, jej, był nietuzinkowy, gdyż skrajności przyciągają. Nie musisz zrozumieć jeśli już nie zrozumiałaś.

ocenił(a) serial na 8
ntx

Nie słuchaj go. Mnie serial trzymał w mega napięciu. Widać niedociągnięcia, ale fajny klimat, trochę grozy, świetnie się oglądało. Spróbuj i sam oceń.

ocenił(a) serial na 8
Niskobudzetowy

Nie zgadzam się co do dialogów, moim zdaniem były one dobre. Jako dość młoda osoba, która miała okazję spędzić trochę czasu w psychiatryku z ludźmi w podobnym wieku, co bohaterowie serialu, uważam, że ich rozmowy brzmiały zaskakująco autentycznie.

Niskobudzetowy

Pewnie Zenka Martyniuka byś chciał obejrzeć. Bezguścue tfu

ocenił(a) serial na 4
Niskobudzetowy

Też uważam, że to dość mierny serial... Przewidywalny do bólu..

ocenił(a) serial na 4
Niskobudzetowy

ja jeszcze dodam że wmawianie nam że dziewczyna ma 17 i pokazywanie jej nago jest strzałem w kolano bo nikt w to nie uwierzy, poza tym aktorka wygląda dużo starzej.. a o dialogach napisałem w swojej recenzji..

Niskobudzetowy

Zamiast docenić fajna, inna polska produkcję to wy miaszacie ja z błotem za nic. Czasem żałuję aż że jestem Polakiem. Zjeby

qbol

Brawo

ocenił(a) serial na 8
qbol

Właśnie. Ten polski mental.)

ocenił(a) serial na 9
qbol

Prawda

Niskobudzetowy

Popieram polać mu

ocenił(a) serial na 8
Niskobudzetowy

Ja tam myślę, że nakręca Cię chęć disowania. Od 10 min jak mnie film mierzi to wyłączam a nie oceniam a Ty czekałeś tylko ten czas żeby podkręcić polska publikę disowania, której jest multum i nabić kilka lubię to. Udało.Ci się. Gratuluję. Sam serial może nie jest to breaking bad:) jednak od czasu 4 pancernych cisza i nagle coś się dzieje a tu taki jak Ty, typowy malkontent wbija na salony. No nic powodzenia tak czy inaczej:)

ocenił(a) serial na 8
Niskobudzetowy

Jeszcze jedno. Skąd 3 a nie 1 skoro zero o plusach? Musiałby być chociaż 3:) pozdrawiam malkontenci bez żadnej głębi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones