PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=221119}

Pentagon: Sektor E

E-Ring
7,2 329
ocen
7,2 10 1 329
Pentagon: Sektor E
powrót do forum serialu Pentagon: Sektor E

Pierwszy raz zetknąłem się z tą perełką na AXN. Teraz wiem, że trafiłem na słabszy odcinek, który był strasznie schematyczny przez co odrobinę mnie rozczarował.

Ostatnio znowu na tej stacji dane było mi ogladać ten serial i jestem zaskoczony. Świetna akcja, dosyć realistycznie (dla laika) przedstawiony proces planowania i realizacji zadań jednostek specjalnych. Świetne wątki poboczne (przymknę oko na miłosne) i dosyć dobra gra aktorska (jak dla mnie) - nie sztuczna jak w CSI, ale taka sprawiająca wrażenie prawdziwości.

Widać, że produkcja kuleje pod względem funduszy (vide tragiczne animacje komputerowe, np. scena przed jakimś ważnym departamentem w USA, która aż biła tandetą). Po za tym nie ma co się czepiać, broń, szturmy, wszystko super jak na TV Show.

Szczerze "mówiąc" jestem zaskoczony jak inni, niską oglądalnością tego serialu, co w ostateczności poskutkowało o zaniechania projektu i pozbawienia nas (oddanych widzów, bo chyba nie jestem jeszcze fanem) drugiego sezonu. Jest tutaj wszystko co amerykańska publika powinna lubić, chyba, że działania wojskowe im się przejadły i wolą CSI, NCIS (tutaj także balansują bardziej w trybie cywilnym). Może to kwestia tego jaka stacja się za to zabrała, gdyby tak Showtime czy HBO?

Co prawda serial ma kilka minusów, i to dosyć mocnych, które potrafią nużyć, jeśli ogląda się 1 po drugim (np. schemat, zawsze to samo i praktycznie niezbyt duża doza integralności wątków pobocznych między epizodami). W dodatku przerysowane postacie no i wrażenie, że w każdej akcji na świecie bierze udział tylko kilka osób ;).

Świetna ścieżka dźwiękowa, zawierająca tylko kilka krótkich "muzykamentów". Najbardziej chyba poruszający motyw trąbki (czegoś w tym stylu), taki delikatny, podniosły, którzy przygrywa w trudnych momentach naszych bohaterów...

I na końcu. Gdzie jest do %*^*(^* wydanie DVD? Jak mam teraz obejrzeć wszystkie odcinki, kiedy na stronie AXN ich oglądanie jest "przyblokowane" (albo jestem zbyt prosty aby się do nich dokopać, do innych mi się udało...).

Po za tym na ramówce wprowadzają w błąd (sprawdzałem kilka razy...), bo za miast codziennie o 14:00 puszczać "Pentagon: Sektor E" puszczają badziewny "Raport o zagrożeniach".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones