PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=219079}

Pokémon

Poketto monsutâ
7,1 19 871
ocen
7,1 10 1 19871
5,7 3
oceny krytyków
Pokémon
powrót do forum serialu Pokémon

Jest sentyment...

ocenił(a) serial na 9

...ale jednak po obejrzeniu wszystkich serii nie uważam, że jest to najlepsza seria.

2 lata temu nie spodziewałbym się takiego zdania, ponieważ za dzieciaka oglądałem tylko tą serię i te wszystkie nowsze uważałem, że są słabe. Do czasu

Na początku tamtego roku postanowiłem obejrzeć wszystko od deski do deski i okazało się, że nowe serie są równie dobre a nawet lepsze (D&P)

Patrząc teraz na dziewczęce towarzyszki podróży Asha Misty wypada prawie najgorzej (Tylko Iris jest gorsza)

GTRFan

Orientujesz się ile jest w tej chwili serii Pokemon ? I czy można wszystkie obejrzeć w PL ? Ja oglądałem to za dzieciaka bodajże na Polsacie i w sumie nie wiem gdzie skończyłem :D

ocenił(a) serial na 9
marekwyszosiat

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Pok%C3%A9mon_episodes

Z tego co wiem na kreskoweczki.pl są do obejrzenia. Z tym, że połowa Advanced Generation w ogóle nie była przetłumaczona na Polski.

Polecam oglądać po angielsku. Zupełnie inne doświadczenie. Polska wersja jest za bardzo infantylnie przetłumaczona a w angielskiej zachowane są niektóre nie przetłumaczalne żarty itp. Ogólnie lepszy odbiór jest po angielsku. Nie ma się takiego wrażenie, że jest to bajka skierowana dla dzieci.

ocenił(a) serial na 9
marekwyszosiat

Żeby trochę to uporządkować to tak.

Pokemon (Seria 1) (Sezony 1-5) podróż po regionie Kento i Johto [Ash, Misty, Brock, Tracy]
Advanced Generation (Seria 2) (Sezony 6-9) podróż po regionie Hoenn [Ash, May, Max, Brock]
Diamond & Pearl (Seria 3) (Sezony 10-13) podróż po regionie Sinnoh [Ash, Dawn, Brock]
Black & White aka. Best Wishes! (Seria 4) (Sezony 14-16) podróż po regionie Unova [Ash, Cilian, Iris]
XY (Seria 5) (Sezony 17-19) podróż po regionie Kalos [Ash, Serena, Bonnie, Clemont]

A w 2017 zapewne będzie seria 6 Pokemon Sun & Moon o, której na razie informacji brak

GTRFan

Dzięki... więc wydaje mi się że z Polsatem dotarłem do serii 6-9 bo coś mi mówi nazwa regionu oraz imiona. Z angielskim u mnie trochę na bakier niestety ;) akurat z tego co pamiętam dubbing mi się podobał ;) Jeszcze raz dzięki

GTRFan

skoro obejrzałeś do końca to pewnie wiesz: czy ten serial (ten pierwszy z Polsatu) jest ładnie zamknięty? bez żadnych otwartych głównych wątków itd? czy kończysz ostatni odcinek ostatniego sezonu i myślisz- ciekawe co się dalej wydarzyło ???

ocenił(a) serial na 9
narrandil

A więc tak. Kończy się na pewno rywalizacja z Garym. Żegnamy Misty a Ash wybiera się po prostu w dalsze przygody do kolejnego regionu czyli Hoenn. Tam poznaje nowych towarzyszy (May i Max) i po jakimś czasie wraca też Brock.

Na 2 odcinki wraca też Misty i tam jest zamykany wątek związany z Togepi z oryginalnej serii

Ogólnie w pokemonach jest pewien schemat zachowany co kolejna generacja gier to kolejny region i tak samo w anime co kolejna seria to Ash wybiera się do kolejnego regionu żeby zdobyć wszystkie 8 odznak i wziąć udział w lidze. Trochę to monotematyczne a jest wiele innych ciekawszych wątków pobocznych jak walki z wrogimi grupami (Team Aqua i Team Magma np.) czyli rywalizacje innych bohaterów. May czy Dawn, które później towarzyszą Ashowi są koordynatorkami Pokemon i mają swoje zawody w, których muszą zdobyć zamiast odznak takie wstążki

Pod koniec serii Advence Ash wraca też do swojego rodzinnego regionu Kanto i bierze udział w Battle Frontier. Podróżuje przez miasta znane z pierwszej serii

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones