Poza czasem (2016-2018)
Poza czasem: Sezon 1 Poza czasem Sezon 1, Odcinek 3
Odcinek Poza czasem (2016-2018)

Atomic City

7,4 209
ocen
7,4 10 1 209
Poza czasem
powrót do forum s1e3

Jeśli ktoś ma więcej niż 13 lat, co 15 minut będzie się zastanawiał JAK albo DLACZEGO. Wytrzymałem do 3 odcinka, gdy nasi główni bohaterowie podeszli sobie główną drogą do niemieckiej bazy na której testowano V2, która okazała się działeczką 50x50, a sama rakieta stała parę metrów od płotu i bramy, której pilnowało 2 pijanych dzieciaków. Dookoła był las, z którego nasza główna ekipa mogła zastrzelić wroga, mogli też to zrobić w ogóle nie wchodząc na teren całej działeczki, bo tak jak mówię, rakieta stała 3-4 metry od ogrodzenia z siateczki, była doskonale widoczna z tego lasu, a co najważniejsze, ktoś schowany w lesie nie był widoczny dla kogoś stojącego przy rakiecie. No ale ok, postanowili wejść... Tak więc, szpieg współpracujący z naszymi bohaterami w stroju ss-mana podszedł główną ścieżką której mieli pilnować pod bramę do tych dwóch strażników na odległość 3 metrów i na nich krzyknął i oni wtedy go dopiero zauważyli. Oczywiście pod ich nogami leżała piersiówka po alkoholu, bo co robi żołnierz jak pije na służbie - rzuca dowody na samym środku drogi pod swoimi nogami. I tak sprytnie nasz ss-man kazał obu strażnikom opuścić stanowisko i iść zameldować się do dowódcy (nie powiedział, co mieli dalej zrobić), on został na miejscu a oni mu na to pozwolili:))) podczas gdy sami posłusznie posłuchali nieznajomego oficera który przyszedł do ich bazy na piechotkę...
Albo - gościu wymyślił sobie kapsułę czasu i trzymał ją w jakiejś zapuszczonej hali, do której weszło kilku gości z pistoletami, i po 2 minutowej walce po prostu ją ukradli. Potem poszkodowani zawołali historyczkę, po którą po prostu przyszli do jej domu, po minucie zgodziła się z nimi pojechać na ta halę, a po 5 minutach przekonywania uwierzyła, że rozmawia z ludźmi którzy latają w czasie, zgodziła ścigać się psychopatę, dostała do pomocy komandosa i pilota kapsuły zapasowej, który naciska guzik i 5 sekund później już są na miejscu, a potem jego głównym zadaniem jest bycie poddawany rasizmowi (zapomniałem napisać że był ciemnoskóry?)
O zawiłych planach użytkowania tej kapsuły przez głównego oponenta już nie chce mi się pisać...

ocenił(a) serial na 8
bropek

Serial sf ma swoje prawa. Może jest za trudny byś zrozumiał. Nie będzie sobie zadawać pytań dlaczego ponieważ każdy wie że to serial. W poszczególnych odcinkach gdzie w gre wchodzi historia. Każdy wie jaka była. Fajnie jest ukazana zabawa historią. Powód czarnego charakteru jest dobry jak każdy inny. Ktoś kto ma inną wizje świata takich w historii było pełno

ocenił(a) serial na 4
ColeTurner_2

Przeczytałeś tylko pierwsze zdanie mojej wypowiedzi? Tu nie ma nic do rozumienia, w tym serialu masz wszystko wyłożone jak bułeczki w sklepie - ja piszę o ewidentnych ułomnościach w realizacji i w scenariuszu, a ty odpowiadasz, że serial sf ma swoje prawa :) No nie ma, każdy film musi trzymać jakiś poziom, akceptowalny dla odbiorcy. Mnie niestety te "niedociągnięcia" raziły tak mocno, że odpuściłem szybko.

ocenił(a) serial na 8
bropek

oczywiście że ma. Seriale sf zawsze w większości mają lekkie niedociągnięcia. Tych niby niedociągnięć jest jak na lekarstwo. I nie są aż tak rażące :)

bropek

W punkt!

ocenił(a) serial na 8
bropek

Też o tym pomyślałem. Super broń i pilnowana przez 2 strażników. Nie lubię takich niedociągnięć, razi mnie to, ale obejrzałem, bo mimo wszystko warto.

ocenił(a) serial na 6
bropek

Mnie zastanowiło dlaczego nie polecieli kapsuła backupowa do dzień przed napadem i nie zaalarmowali kogo trzeba…

ocenił(a) serial na 3
bropek

Nie udało mi się przetrwać więcej niż jeden odcinek, ale z tego co przeczytałem dalej wcale nie jest lepiej. Odniosę się tylko do odcinka pierwszego. 

 1 – Kretyński wjazd do bazy w której znajdowała się przecież maszyna czasu – mogąca zmienić losy świata, a której bramy „pilnowało” dwóch cieci z łapanki. Naprawdę … taka technologia strzeżona przez dwóch strażników – to ma sens. 

 2 – Samo używanie kapsuły - Wystarczy wejść do kapsuły czasu i bez pomocy obsługi z zewnątrz czy stosownej wiedzy technicznej, pewnie za pomocą jednego przycisku przenieść się w czasie – czemu nie. 

 3 – USA i rasizm. Trójka bohaterów idąc sobie wiejską drogą łapie autobus. Jeden z bohaterów jest czarny … W USA w tym okresie czarni nie byli traktowani swobodnie tak jak biali i w środkach komunikacji była stosowana segregacja rasowa więc podejrzewam że czarnoskóry bohater darł by z buta resztę drogi lub miałby ogromne problemy aby wejść do autobusu. 

 4 - Nie wiem do jakiego miasta pojechali ale na pewno nie do miasta w którym miała miejsce katastrofa Hindenburga. Pokazane jest bardzo duże i tętniące miasto. Hindenburg rozbił się na obrzeżach Lakehurst, a to miasteczko w 1937r liczyło nieco ponad 1000 mieszkańców. 

5 – Jeżeli przyjechali do stolicy stanu New Jersey – Trenton, to Rufus (czarnoskóra postać) niestety ale musiał by się liczyć z panującym wtedy rasizmem i nie spacerował by sobie wtedy na luzaku w eleganckiej kurteczce. Jasne, jest scena gdzie wychodzi on z baru z tego powodu, ale mimo tego jest to mocno banalizowane po to aby historyjka się kleiła. Na ulicach Trenton jest jedynym czarnoskórym. 

6 – Jeżeli byli w Trenton i po spotkaniu z reporterką stwierdzili że zginie ona za 90 min, to mieli niewiele czasu aby dostać się na miejsce katastrofy. Do miejsca katastrofy jest około 40km, a przebycie tej drogi w 1937r nie jest tak szybkie jak obecnie. 

 Serial a właściwie odcinek pierwszy jest obrzydliwie banalny przez co nie przykuwa uwagi ani w żaden sposób nie wzbudza emocji mających wyrazić stawkę akcji. Oczywiście wiem że jest to serial w dużej mierze s-f. Ale to s-f może się odnosić do samych podróży w czasie gdzie fantazjuje się nad samą technologią podróżowania. Ale nie da się przymknąć oka tłumacząc że to serial s-f, na płyciznę i banalność scenariusza jak i wiele idiotyzmów w postępowaniu postaci. Nuda dobra do oglądania czegoś w tle i grzebania w smartfonie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones