PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10031633}

Przez ocean

Transatlantic
6,0 472
oceny
6,0 10 1 472
Przez ocean
powrót do forum serialu Przez ocean

Jestem po 4. odcinku i z ciekawości zajrzałem na Filmweb i IMDB… jestem zdziwiony relatywnie niską oceną. Serial nie jest wybitny, ale moim zdaniem jest ciekawy. Nie potrafię przyporządkować mu jednego gatunku: trochę dramatu, trochę satyry, trochę historii i kostiumów. Dodatkowo całkiem wiernie odwzorowane wątki historyczne (ew. anegdotyczne historie) w tle: odsyłanie statków pełnych uciekinierów przez Amerykanów, mieszane interesy Francuzów i Amerykanów wobec Niemiec, nudne przemówienia Churchila, finansowanie ruchu oporu przez Wielką Brytanię, niedowierzające podejście artystów itd. Mamy trochę „typowego Netflixa” z wątkiem LGBT i silnymi postaciami kobiecymi, ale wszystko do siebie dobrze pasuje.

verblade

Serial mi się bardzo podoba, piękny wizualnie i promujący bohaterstwo (mocno aktualne w czasach zimnej wojny z Rosją). Też nie rozumiem tych ocen.

ocenił(a) serial na 7
verblade

Ten serial jest piękny, wzruszający, śmieszny i momentami bardzo smutny. Niesamowity koktail emocji, ciekawych postaci, pięknych zdjęć i niesamowitej muzyki. Prawdziwe historie opowiedziane w niebanalny i bezpretensjonalny sposób. O wojnie nie musi być zawsze patetycznie i dramatycznie. Nie wiem dlaczego tak nisko oceniany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones