PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=843897}
6,2 954
oceny
6,2 10 1 954
Q Force
powrót do forum serialu Q-Force

Poważnie kto wpadł na to że ten serial zrobi coś pozytywnego w kontekście podejścia do tematu osób homoseksualnych? Jak na razie to sam opis jest memem XD

WTTW_FILM

Może nie ma za zadanie wprowadzenia czegoś pozytywnego w tym kontekście, aby inni mogli coś zrozumieć, itp. Tylko po prostu zrobiony jest dla osób LGBTQ. Czy każdy serial o tematyce hetero jest stworzony, aby pokazać, że nic w tym złego nie ma?

butryk_2

Serial o tematyce hetero XD

WTTW_FILM

A nie ma takich, gdzie wszyscy to hetero superbohaterowie? ;) Nie widzi się tego, jak widzi się jedynie LGBTQ. Dla mnie to normalne, nic szokującego już od X lat, ale dla tych z mentalnością średniowieczną nawet sekundowy pocałunek dwóch facetów w jakimś teledysku może razić i powie, że to wciskanie czegoś. Są produkcje z osobami homo, są produkcje z hetero, są też takie gdzie coś po trochu jest. Ale w Polszy trzeba się poburzyć.

ocenił(a) serial na 8
butryk_2

Dokładnie.
Mi się podoba. Niezłe poczucie humoru, a stereotypy są w tym serialu właśnie po to, by się z nich pośmiać. Kompletnie nie rozumiem tej spiny na forum... Niektórzy powinni wyciągnąć kij z d...

norsar

Osobiście nie rozumiem po co ktoś wchodzi w artykuły/filmy/seriale itp. które ich nie dotyczą, nie obchodzą tylko po to, aby wyrzucić z siebie jakiś negatywny wydźwięk. Dla mnie byłoby szkoda czasu na takie pierdoły.

butryk_2

To dlaczego się tu udzielasz?
btw może następna produkcja będzie o furrasach, furry team?

Fantom94

Bo mnie animacja i komentarz dotyczy bystrzaku, dlatego się udzielam. ;)

butryk_2

Jaki negatywny wydźwięk, opis jak i trailer na podstawie którego był pisany mój post (przed premierą) to jeden wielki mem który jak dobrze wiem miał negatywny odbiór nawet w środowiskach LGBT. Co do samej jakości serialu to się nie wypowiem - nie zamierzam oglądać więc nie będę oceniał choć nędzne oceny na rotten oraz mocno średnie tu jak i na IMDB sugerują raczej że te 8 i 9 są mocno na wyrost a sama animacja co najwyżej "ujdzie. wracając do tego co napisałem - nie ukrywajcie że kino jako środek przekazywania nie wpływa na odbiór danej rzeczy/idei/grupy osób itd. przez postronnych odbiorców, a jeśli coś jest reklamowane w taki sposób to postronny widz nie widzi w tym "serialu o bohaterach lgbt dla osób lgbt" tylko następną porcję "poprawności politycznej" (i tu też zaznaczam - nie mam nic przeciwko bohaterom homo/trans czy co tam jeszcze jest w filmach i serialach - po prostu niech Ci bohaterowie wnoszą coś do produkcji, niech będą ciekawymi dobrze napisanymi postaciami a nie choćby jak w ostatnim Wiedźminie - dali wiedźmina geja który był tam tylko po to żeby być, pojawił się, powiedział o swojej orientacji i zginął w następnej scenie, wtf? Jak sam o sobie piszesz - jesteś osobą LGBT, czy z twojego punktu widzenia tego typu zabiegi nie są słabe? Tzn wprowadzanie bohaterów których jedyną cechą jest to że są np, homo, nie wnoszących sobą nic poza właśnie swoją orientacją) tzn wciskania byle żeby było. Dodam że w obecnej sytuacji osób LGBT w wielu krajach nie wierzę że pośrednio tego typu produkcje nie mają na celu ocieplenia wizerunku tych środowisk i walki z stereotypami tylko że nie każdej produkcji to wychodzi, np. takie Sex Education robi to świetnie, aż chce się ten serial oglądać a potem odpalasz nw TWD (dobra Jezus i Aaron byli kozak postaciami ale reszta to XD) i widzisz syf który w stereotypach większość postronnych odbiorców utwierdza a tym którym to nie pasuje dostarcza kolejnych argumentów że połowa tego typu treści jest wciskana na siłę :>

ocenił(a) serial na 8
WTTW_FILM

oceny na chwilę po premierze nie ma się co przejmować zarówno imdb jak i filmweb tak jest ze wszystkimi produkcjami LGBT, bo homofoby rzucają się do wystawiania not 1 bez oglądania, a potem rośnie jak już reszta obejrzy i zacznie normalnie/uczciwie oceniać

mike__25

Wiesz, walenie 1 bez oglądania dla tego typu produkcji samo z siebie się nie wzięło a nie każdy walący 1 to homofob, mało tego, zakładam że większość pał leci po prostu od zwykłych ludzi którym temat lata ale do takiego podejścia skłoniły ich zabiegi z steony producentów o których pisałem wyżej.

ocenił(a) serial na 8
WTTW_FILM

Jakie zabiegi producentów, skoro sam przyznajesz, że walą 1 bez oglądania? To oni przecież nie zdążyli nawet poznać żadnych "zabiegów". Zobaczyli tylko, że chodzi o produkcję LGBT i z nienawiści strzelają pałam bez oglądania. Jak tylko serial się pojawił na imdb i tutaj średnia ocen oscylowala między 2-3. To wiele tlumaczy, a teraz kiedy już trochę czasu upłynęło oceniają ci, którzy OBEJRZELI i nie przeszkadza im tematyka.

mike__25

Napisałem o tych zabiegach wyżej, dlaczego od razu zakładasz że to nienawiść? Może hmm, zmęczenie?

ocenił(a) serial na 8
WTTW_FILM

Bo nikt normalny nie ocenia bez oglądania. Może lepiej ty napisz, dlaczego wykluczasz homofobiczne pobudki? Bo to jest akurat jedyny logiczny powód, jaki się nasuwa i pasuje. Zmęczenie czym? Czymś czego nie chce się oglądać bo nie interesuje?

mike__25

Nie wykluczam ale nie stawiam motywacji wszystkich jako homofobicznych pobudek, świat nie jest czarno-biały, znowu ci odpisuję że już opisałem czym potencjalny widz może być zmęczony.

butryk_2

Podaj mi chociaż jeden tytuł serialu o tematyce hetero. I nie, serial gdzie mężczyzna ma romans z kobietą to nie serial o tematyce hetero, nikt tam nie krzyczy, że jest hetero i nie jest to najważniejszy punkt serialu.

ocenił(a) serial na 8
WTTW_FILM

Chyba Ty - myśląc, ze każdy serial z wątkiem lgbt jest po to, by Cię do czegoś przekonywać… „o nie, nie przekonali mnie…ale tez nie mieli szans, co? Lol.

Ptaku_ptak

A czy ja powiedziałem że mnie? XD

ocenił(a) serial na 8
WTTW_FILM

Ten serial jest stworzony dla osób LGBT+ jako lekka, przyjemna komedia. Skąd pomysł, że to jakaś kampania społecznościowa kierowana do cishetów? xD

UndeadLlama

Ale wy potraficie czytać?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones