Ragnarok
powrót do forum 1 sezonu

Mogło być naprawdę nieźle. Muzyka na ogromny plus, tak samo zdjęcia jak i dobór aktorów. Jednak kuleje kwestia tak naprawdę najważniejsza czyli fabuła. Zbyt dużo licealnych bzdur, a zbyt mało faktycznej fantastyki i akcji.
Przykre jest to, że cokolwiek zaczyna się dziać dopiero pod koniec 6 odcinka.

To na co nie mogłam się napatrzeć to Jonas Strand Gravli wcielony w postać młodego Lokiego Laufeysona (mam nadzieję, że Wy też połączyliście te wątki ;) ). Pasuje tam idealnie zarówno wyglądem jak i swoją grą aktorską. Ta postać kpiącego psotnika jest fenomenalna.

Uważam, że postać Thora też pokazana przyzwoicie. Bardzo dobrze zagrana rola zwykłego umięśnionego tłuka. Jest to moja subiektywna opinia, ale tak też często Thor jest przedstawiany, również w innych adaptacjach. Podczas gdy Loki jest tym inteligentnym, które zawsze ma plan B, tymczasem Thor jest po prostu bezrozumną kupą mięśni, która kieruje się podstawowymi instynktami i odczuciami.
Przykład:
1. Magne ogląda filmy swojej zmarłej przyjaciółki, po czym odnajduje beczki ze skażoną substancją. Oczywiście, że nie nagrywa filmiku z tego co się dzieje, ani nie robi żadnych zdjęć, no bo po co? Oczywiście, że wszyscy uwierzą szalonemu mordercy psa, przecież to oczywiste.
2. Matka nie wierzy mu, że zabił psa w samoobronie, bo syn nie ma ani jednego zadrapania. Co za problem wziąć nóz z kuchni i ciachnąć się w rękę żeby udowodnić swoje nowe zdolności? Lepiej zostać naczelnym wariatem.
3. Telefon mu pada po tym jak dostaje smsa z informacją o problemie z matką i koniecznością szybkiego powrotu do domu. Możnaby pożyczyć telefon od koleżanki i dowiedzieć się co się stało, ale lepiej zostawić ją na lodowcu i gnać do domu. :)))
Swoją drogą to był także jeden z przykładów intryg Lokiego.

Dalej nie chce mi się wymieniać.


Poza tym moim zdaniem o wiele za dużo licealnych bzdur rodem z "Pięknych istot". Ten, który nigdy nie kochał, nagle się zakochał i jest drama na 3 z 6 odcinków. To samo ze skażeniem środowiska, wątek ok ,ale co za dużo to niezdrowo.

Tragedii nie ma, ale mogło być o wiele lepiej. Zabrakło jednak tych efektów specjalnych, piorunów, całej fantastycznej otoczki.

ocenił(a) serial na 8
paulinanerd

A może pioruny pojawią się w 2 sezonie? A nie wszystko musi być takie jak w MCU że same efekty specjalne i akcja co 30min, to jest serial i oglądając jako pierwsi sezon 1 musimy się przyzwyczaić że trzeba na kolejne czekać. Jakbyś oglądał to za kilka lat miałbyś więcej sezonów, bardziej rozwinięta akcji itp.
Druga kwestia, może autorowi chodziło o coś normalnego, o Thora w naszym świecie. Ja szanuje że nie ma tu Askardu, kosmosu i wszystkiego na raz, tylko akcja rozwija się powoli. Może później akcja bedzie rozgrywać się gdzieś indziej. I Loki jak sam zauważyłeś na 100% pojawi się pod postacią jego brata. Oczywiście trochę to naciągane bo po Ragnaroku zginęli wszyscy bogowie i olbrzymi ale jest to fajny punkt widzenia że jednak nie wszyscy zginęli jak mówia mity. Ja z niecierpliwością czekam na kolejny sezon :)

ocenił(a) serial na 6
DominosPL

Dokładnie, ten pierwszy, krótki sezon był tylko wprowadzeniem do tego świata, a akcja zostanie na następne, ciekawe też czy jego brat naprawdę jest lokim bo jednak jak wiadomo on takk naprawdę jest gigantem, który został wzięty do asgardu przez odyna z chyba jotunheimu, a skoro niby nie jest bogiem to mógł przeżyć ragnarok, zwłaszcza ze swoimi sprytnymi umiejętnościami, a dobrym potwierdzeniem tego jest to, że kiedy na tej dyskotece szkolnej giganci póścili "pradawną muzykę" czy coś takiego to loki dobrze się do nich wpasował.

ocenił(a) serial na 8
K4mixz

Właśnie ta muzyka jest kluczowym aspektem, a nie wiemy czy rozumie stary język ponieważ zawsze go gdzieś wysyłano; i też duża część osób spodziewała się za pewne fajerwerków, a to dopiero wprowadzenie do całej pięknej historii :)

ocenił(a) serial na 8
K4mixz

Po pierwsze, Thor jest synem Odyna i Olbrzymki, więc jest Bogiem. Po drugie główny bohater ma na imię Magne, w mitologii tak nazywał się jeden z 3 dzieci Thora, mówiło się, że jego dzieci to jego personifikacje, ponieważ w każdym z nich była cecha Thora. Po cichu liczę, że okaże się jednak, że Magne to Magne a nazywanie go Thorem to był tylko skrót lub złe domysły olbrzymow. Ewentualnie licze, że serio pójdą w personifikacje, bo inaczej kupy mi się to nie będzie trzymać. Niemniej serial fajny :)

Lekssander

Kupy się może trzymać. Po Ragnaroku, w którym Thor zginął jego młot wspólnie dzierżyło jego dwóch synów jako następców Thora. Jeśli założyć, że mają podobne słabości co ojciec istnieje duże prawdopodobieństwo, że mieli dzieci, a te dzieci dzieci...itd... a w każdym z tych dzieci noszony był gen (moc), która ujawniła się w Magne.

ocenił(a) serial na 6
Lekssander

Taaak właśnie! Thor miał 3 synów z tego dwóch bliźniaków magni i modi, czyli on jest synem thora, ma jego moce, ale chyba jednak będę musiał zmienić zdanie co do lokiego, loki pewnie jest tym milionerem, bo ten ich wilk/pies pasuje do syna lokiego fafnira, a brat magne to może być tego brat modi!

K4mixz

Też na początku myślałem w ten sposób o tej rodzince. Ale ten pies to nie Fenrir, a Garm(w którymś z odcinków był o nim prolog), pies Hel. A cała ta rodzinka to prawdopodobnie olbrzymi lodu. Ich firma to Jutun bodajże, a w mitologii Joutunowie to właśnie olbrzymi lodu.

Taka moja teoria ale sam nie wiem. Jedyne czego jestem pewien to Odyna na wózku.

K4mixz

fafnir xD

ocenił(a) serial na 6
DominosPL

To Norwegia, nie licz na akcję, chyba, że z Barnevernet.

Vittorio_B

Tak? To obejrzyj Łowcę Trolli ;)

paulinanerd

Jak miał zrobić zdjęcia jak miał zastępczy telefon co mógł tylko dzwonić i wysyłać smsy? Ktoś tu si nie przyłożył dobrze do tego serialu... Ah

ocenił(a) serial na 8
Daniel_San_kinomaniak

Dokładnie,serial chyba będzie "Kosa" jak dokręcą......Bo nie wiadomo co się pidziało z Saxą/Dyrektorką i tym Nawiedzonym Ojcem.....Zapewne się "Ocknie"w następnych sezonach.....Jak tak będą trxymać poziom,to może nie dorównaja Żak-Pikardowi w sezonach "Star-Trek"z Nim i bez Jego udziału....Ale na pewno dobra rozrywka się Kroi.Dziś skończyłem Sezon 1

ocenił(a) serial na 6
Xvistak

W każdym kolejnym sezonie będzie ginęło jedno z nich. Tak poza tym niewiele będzie się działo. Ragnarok minął już w pierwszym sezonie i był początkiem do sezonu 2.

Vittorio_B

Ragnarok minął tysiące lat temu, bo po Ragnaroku w drzewie życia narodziło się życie... kobieta i mężczyzna (wynik chrześcijanizacji wikingów) i nastał świat ludzi. Akcja dzieje się w świecie ludzi czyli po Ragnaroku :)

ocenił(a) serial na 6
magdaxd

Ragnarok to koniec wszystkiego, wszystkich 9 światów

K4mixz

Koniec starych światów, ale rodzi się drzewo życia, z którego wychodzą kobieta i mężczyzna. Poza tym po Ragnaroku młot Thora dzierżyło jego dwóch synów, tron Odyna zasiadał jego syn... i świat toczył się dalej... Ragnarok to wojna ostateczna, ale po każdej wojnie zawsze przychodzi czas pokoju i taki też po nim nastał... umierają stare konflikty. Polecam poczytać mitologię, tam wszystko ładnie jest wyjaśnione.

magdaxd

Figurki poległych bogów ułożone na szachownicy. I nastaje pierwszy ruch. I gra zacznie się od początku. Nie pamiętam dokładnie jak zakończył to Gaiman ale tak. Ragnarok to też początek czegoś nowego.

spectra_filmweb

Akurat mam tę książkę w ręce to ci przytoczę :)

"Wkrótce odnajdą wszystkie figurki i pionki tworzące komplet szachów.Ustawia je w równym początku na szachownicy. Bogowie Asgardu staną naprzeciw swych odwiecznych wrogów. Owego idealnego popołudnia promienie nowego słońca odbiją się od złotych postaci.
Balder uśmiechnie się, jakby wyszło drugie słońce, wyciągnie rękę i przesunie pierwszy pion.



Igra rozpocznie się od nowa"

ocenił(a) serial na 8
Daniel_San_kinomaniak

miał telefon dziewczyny przecież

Daniel_San_kinomaniak

A co się z stało z telefonem który dostał od ojca zabitej przyjaciółki? Z tym telefonem na którym były zrobione przez nią zdjęcia? Ten telefon też miał blokadę?

paulinanerd

A mnie obsada lekko irytowała. Zwłaszcza Saxa wyglądająca jakby miała rozbieżnego zeza czym mnie rozpraszała, ale także koleś grający Thora, który wyglądem bez żadnej charakteryzacji pasowałby idealnie, ale jako Hulk. Mimo to serial oglądało mi się bardzo przyjemnie, ale fakt mogło być znacznie lepiej. Tutaj jednak sporo zaoszczędzono na efektach specjalnych, których prawie w ogóle nie ma.

zombi248

Ty kurcze a jaki był Thor? Tępy kloc, który chodzi i mówi "Thor smash"... Aktor idealny!!! Wyglądał na takiego co nie myśli i taki własnie miał być...

paulinanerd

Z Twojej opinii wynika, że żyjesz w świecie MCU tak głęboko, że nic innego absolutnie nie jest warte uwagi, gdyż odbiega od "oryginału". Może pozwólmy Norwegom na własną interpretację ICH mitologii, hm?

Poza tym mam wrażenie, że oglądałaś inny serial niż ja. W tym, który obejrzałam gro fabuły to mitologia, natomiast liceum to wątek drugoplanowy.

Za mało efektów? Piorunów? Raz jeszcze przypominam, że to nie MCU. Nie od dziś wiadomo, że Amerykanie wolą przerost formy nad treścią, a kino Europejskie jest czymś wręcz odwrotnym. Z tego samego powodu nie dziwi mnie tak mierna ocena. Polacy nie lubią nowości nieprzesiąkniętych na wskroś zachodnimi zabiegami. Mają być pościgi, wybuchy i strzelanie w kosmosie, a nie jakieś licealisty i inny syf.

masquerade__

No właśnie mam podobne odczucia. Poza tym czytałam mitologię norweską i serial ukazuje właśnie wgląd w mitologię a nie te amerykańskie komiksy o kosmicznych wikingach, z których wszyscy kojarzą Thora. Mam takie odczucie, że ludzie czepiają się serialu bo myślą, że komiks jest bardziej nordycki od samej mitologii. Mi tylko przeszkadza powtarzany motyw, że Loki jest bratem Thora.

magdaxd

Tego nie wiesz. Loki jest przedstawiany jako brat Thora, mieszka z nim i mają wspólną opiekunkę którą nazywają mamą. Ale równocześnie są w tym samym wieku i są kompletnie inni. Więc bardzo możliwe że w dalszych sezonach okaże się że nie są jednak braćmi, lecz jeden z nich jest adoptowany lub coś w tym stylu....

nirgerek

W mitologii nordyckiej Loki jest przyjacielem Odyna. Współtowarzyszem w wojnie z Wanami. Kompanem od broni. To

magdaxd

...on jest jednym z najstarszych na dworze królewskim a jednak nie jest poważany przez bogów. Ma do nich o to żal, bo bogowie nie cenią intelektu a siłę przygłupiego syna Odyna Thora. Robi im psikusy, często niosące za sobą nieodwracalne konsekwencje bo uważa, że Odyn zawsze się za nim wstawi. Tak jest, ale do czasu. W bajkach i komiksach amerykańskich produkcji Loki jest adoptowanym synem Odyna wychowywanym na jego następcę póki nie okazuje się, że jest Thor, bękarci syn Odyna, którego to wszyscy kochają i podziwiają jako wojownika. Odyn uznaje Thora i daje mu swoje dziedzictwo. Zdetronizowany Loki pragnie zemsty. To jednak tylko fantazje na temat mitologii nordyckiej. W samej mitologii jest inaczej. Serial "Ragnarok" opiera swój motyw na Wanach, zdetronizowanych w pierwszej wojnie rodzinie królewskiej olbrzymow, którzy czekają na moment, w którym Loki doprowadzi do Regnaroku i w kolejnej wojnie odzyskają władzę. Jednak w wojnie ostatecznej giną wszyscy starzy bogowie... i nastaje czas nowych bogów. Mitologia nordycka zaczyna się od wojny i wojną kończy. Jak życie wikinga, który marzy by żyć wojną i w wojnie umrzeć, a czas pokoju to jedynie czas w którym bogowie nieuchronnie swoją butą doprowadzą do wojny.

nirgerek

A co do samego serialu to Laurits i Magne nie są równolatkami. Laurits mówi jasno. "Przeskoczyłem parę klas, a Magne ma inne zdolności". Obaj bracia są tej samej matki... rodzonej, nie jakiejś "opiekunki", po prostu matki. Jedyną teorią spiskową jaką można wysnuć to ojciec Magne. Matka Saxy i Fjura wypomina ich ojcu, że miał kiedyś słabość do matki Magne i Lauriusa, a na końcu gdy walczy ojciec Saxy i Fjura z Magne mówi zdanie "Twój ojciec się nie opierał i twoja matka też się nie opierała". Na podstawie tego i dziwnej zależności matki Magne od ojca Saxy i Fjura można snuć teorie... ale czy warto? Niby został zapowiedziany 2 sezon, ale jak to europejskie produkcje często się ich nie doczekują...

ocenił(a) serial na 6
paulinanerd

Eee tam.. Mi się najbardziej podobało że woda z lodowca bez żadnych badań fizyko-chemicznych płynie w kranie. Gdzie takie cuda się dzieją?

ocenił(a) serial na 9
paulinanerd

Ale głupoty piszesz.. Wiadomo że to nie poziom Klanu czy Na wspólnej

paulinanerd


No nie zauważalne jest, że Magne to Thor, Laurits to Loki, rodzeństwo Saxa i Fjur to tak naprawdę rodzeństwo Freia i Freiu... nie dało się zauważyć ;d taki żarcik.

Co do twoich zarzutów to oparłeś je chyba na amerykańskich adaptacjach nordyckiej mitologii. W rzeczywistości w Nordyckiej mitologii na początku była wielka wojna między Asami i Midgartczykami, w której Odyn wraz ze swoim najlepszym przyjacielem i kompanem na froncie Lokim pokonali panujących olbrzymów, odebrali im władzę a aby ci się nie buntowali wzięli na zakładników królewskie dzieci Asów lub Azów (w zależności od wersji) Freia i Freię (stąd w serialu takie agresywne zachowanie w stosunku do Magne. Dla nich on jest innym gatunkiem, wrogim i zagrażającym). Loki jako najlepszy przyjaciel Odyna robi na dworze pałacowym Midgardu co mu się żywnie podoba, ale gdy trzeba się poświęcić to to robi, nawet za cenę największej dumy i honoru. Zamienia się w klacz i uwodzi ogiera, tylko po to by Odyn wygrał zakład przez co jego zona i 4 synów jest wystawiona na pośmiewisko przez wiele lat. Co tragiczniejsze zostaje zapłodniony i jako klacz żyje przez kilak z dala od rodziny tylko po to by odchować swojego syna 6 nagiego ogier, którego daruje w prezencie swojemu najlepszemu przyjacielowi Odynowi. Loki jest z gruntu dobry, nawet jeśli czasem postępuje niegodnie. Serial jest mocno zakorzeniony w mitologii i jeśli byś ją przeczytał to byś wiedział, że to amerykańskie adaptacje są mało zgodne z oryginałem.

Jeśli przyjrzeć się nordyckiej mitologii, to 90% zdarzeń dzieje się na dworach i balach i bardziej przedstawia sceny wygłupów, zabaw, zakładów i dworskich plotek i skandali. Czyli motyw szkolny bardzo mocno zakreślony jest właśnie odpowiedni, bo to w środowisku tłumu powinny zachodzić sytuacje, które doprowadzają do takich a nie innych relacji i reakcji.

W mitologii Thor był nazywany władcą piorunów, ale nie przypominam sobie, by nimi strzelał. Bardziej potrafił spowodować zmiany pogodowe, ale też nie robił tego jak Storm z X-menów. Raczej rzadko cokolwiek zmieniał. Używał młota i siły, bo to były jego atuty. Więc tak jak zostało to przedstawione w filmie. Nastrój Mange wpływa na pogodę w mieście. Nawet można by rzec, że poszaleli z efektami specjalnymi :)

magdaxd

Coś pomyliłam :D Odyn był Asem z Midgardu a Freia była Wanem :D sorki :P

użytkownik usunięty
magdaxd

no właśnie. czytam i się zastanawiam co i jak.
Jak mozesz to popraw lub skasuj by nie wprowadzać w błąd.
Odyn nie może byś Asem z Midgardu bo jest Asem z Asgardu. Midgard to świat środka, ludzi, miedzy Asgardem a Nilfeheimem.

Masz rację! 5 lat temu czytałam mitologie nordycką i jest ona trochę namieszana w nazwach. W każdym bądź razie. Serial lepiej ją ukazuje niż amerykańskie adaptacje i krytykować go właśnie na podstawie niespójności z komiksem jest ignorancją... przynajmniej dla mnie

ocenił(a) serial na 3
paulinanerd

Thor przez cały pierwszy sezon ma minę jakby cisła go dwójka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones