PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=417110}

Sandokan

7,3 571
ocen
7,3 10 1 571
Sandokan
powrót do forum serialu Sandokan

Zacząłem digitalizować moją kolekcję VHS, w tym również Sandokana, mam kilkanaście odcinków (niestety nie wszystkie) i będę je sukcesywnie wrzucać na anyfiles.

użytkownik usunięty
Michael_Knight

Świetna wiadomość!!!
Jakiś link?

ocenił(a) serial na 8

Niestety tylko 1 odcinek
video.anyfiles. pl/Sandokan-01-PL-dubbing/Kresk%C3%B3wki/video/107632

bestek87

Panowie polecam zerknąć na CDA :)

Michael_Knight

Witam, piszę do Pana, ponieważ chciałem spytać czy posiada Pan więcej kaset z bajką i byłby w stanie podzielić się polską ścieżką dubbingową. Osobiście posiadam tylko dubbing z 6 pierwszych odcinków tj. 2 kaset, które dopasowałem do angielskiej lepszej wersji obrazu z DVD. Czy posiada pan nadal możliwość zgrania VHSów do pliku i udostępnienia polskiej wersji?
Mam nadzieje, że uda się w końcu znaleźć dubbing całej serii, ale kasety z bajką są strasznie trudne do uzyskania obecnie.
Z góry dzięki i pozdrawiam.

mikisoft

Witam. Szukałem tej bajki juz od bardzo bardzo dawna. i jakimś farcikiem udało mi sie nabyć wszystkie 7 kaset vhs z tą kreskówką ładnych pare lat temu.postaram sie wszystko zgrac i wrzucić na yt. problem jednak w tym ze wersja vhs jest okrojona od 15 odcinka :( oficjalnie mamy 26 odcinków tej super kreskówki a na kazdym vhs miesci sie 3 odcinki i tak jakos dziwnie to zrobili ze do 5 vhs jest wszystko a vhs numer 6 i 7 to lekko okrojona wersja pozostałych 11 odcinkow

zibi_zibi

Ale super, jakby Pan to gdzieś wrzucił. W razie potrzeby odcinki 1,2,3,4,5,6,13,14,15 mogę Panu podesłać w wiadomości prywatnej z ulepszonym obrazem z brytyjskich i francuskich płyt DVD. Jeśli chodzi o sposób wydania ostatnich odcinków to zawsze zastanawiało mnie to jak naszemu dystrybutorowi: Agencji Orange udało się zmieścić 11 ostatnich odcinków na 2 kasetach VHS skoro do 5 kasety było jak Pan napisał: po 3 odcinki na kasetę. A teraz wszystko jasne :) A mam jeszcze pytanie: czy dwie ostatnie kasety to kilka pełnych odcinków z tych pozostałych 11, a resztę pominięto czy też na obu kasetach jakoś poprzycinali sceny z tych 11 robiąc 6 własnych odcinków (po 3 na kasetę)?

mikisoft

Dokładnie tak jak Pan na końcu napisał z tych 11 odcinków poprzycinali niektóre sceny i wyglada to tak że na kasecie 6 i 7 nie mamy już intro ani napisów końcowych po odcinku tylko jakby to jest jedna całość. Swoją drogą zawsze się zastanawiałem czemu tak skoro mogli po prostu zrobic o dwa vhs więcej xd nawiasem mówiąc bajka ma niepowtarzalny klimat i ma coś w sobie i narrator Piotr Fronczewski.bede starał się wszystko zgrać na DVD i potem na yt jak najszybciej to możliwe.

zibi_zibi

Dokładnie, 2 kasety więcej i by była cała bajka. Nota bene podejrzewam że zabieg ten był też zastosowany w wydaniach VHS w innych krajach, albo taką wersję otrzymali prosto od studia z Hiszpanii, wątpię że 'naszym' chciałoby się bawić z montażem. Paradoksalnie uważam że zabieg ten pomógł w tempie tych ostatnich odcinków, ktore w końcówce dodaja dużo zbędnych wątków i strasznie przeciągają historię. Do emisji w telewizji potrzebowali tych 26, bo takie były standardy na serial, ale jeśli chodzi o historię to to co widziałem z kasety 6tej (do której w dniu dzisiejszym z innego źródła otrzymalem dostep, nadal umykają mi Pańskie kasety 3,4,7 :D) to nawet to wszystko co pocięli 'trzyma się kupy' i dobrze się to ogląda :-) Ojjj tak Pan Piotr Fronczewski robi klimat, choć moim osobistym faworytem jest Pan Krzysztof Gosztyła jako Sandokan. Ma on taką charyzmę, że aż miło go posłuchać :-) Jeśli uda się już proces przeniesienia kaset do formy cyfrowej i wrzucenia odcinków gdzies na jakis serwer czy na YouTube bardzo bym prosil Pana o link czy tutaj czy w wiadomosci prywatnej. Nie mogę sie doczekac uslyszec polskich glosow w dotychczas brakujących odcinkach :-) Z tego miejsca z góry pragnę Panu podziękować w imieniu wszystkich miłośników i poszukiwaczy tej bajki bo można powiedzieć że właściwie ratuje Pan polski dubbing, którego w Internecie w całości jeszcze nigdy nie było dane posłuchać. Dziękujemy!
Pozdrawiam ;-)

mikisoft

Dziekuje za miłe slowa.natknołem sie na ten temat ratowania tej bajki bo sam rowniez od czasu do czasu buszowalem w internecie by sprawdzic czy moze wreszcie jest dostepna cala seria 26 odcinkow z naszym dubbingiem ;) w gruncie zeczy moge panu zdradzic ze wątek w indiach z ratowaniem tej malej dziewczynki szaminy jest mocno skrocony czyli odcinki wlasnie od 16 do 19 bo tam jeszcze nasi bohaterowie sporo przesli za nim ja uwolnili .noi np jest tez pominiete dlaczego zły raddża zwrocil sie przeciwko lordowi jamesowi ktory z koleji zlecil swojemu czlowiekowi sprawdzenie czy to faktycznie zly grubasek jest prawowitym krolem.takze procz akcji w indiach ktora dosc mocno ciagla sie od bodajze odc 14 do 19 nic istotnego nie zostalo pominiete a jezeli ktos chce zobaczyc co tam sie jeszcze wydarzylo to mozna z angielskiej wersji na yt. Kolekcje vhs trzymam z duzym sentymentem majac nadzieje ze kiedys bede mogl pokazac swojemu synkowi te swietna bajke bo wedlug mnie z takiej niby kreskowki mozna duzo wyniesc pozytywow.uczy szacunku i lojalnosci do przyjaciol prawdomownosci i honoru. A dzis takich bajek brakuje dlatego trzeba je ratowac by mlodsze pokolenia lub nasze pociechy mogly ogladac takie perełki .nawiasem mowiac klimat lat 90 mial to cos. Pozdrawiam.mysle ze przed wiosna wszyscy beda sie juz mogli cieszyc bajką ogladając ją na YT.:)

zibi_zibi

Witam, wiosna nadeszła :-) Oczywiscie nie chce specjalnie popedzac ale czy jest juz jakis postep ze zgraniem kaset 3,4,7? Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 8
zibi_zibi

Tak jest czekamy i zacieramy pięty...aż mi się dziury w skarpetkach porobiły ;-)

ocenił(a) serial na 8
zibi_zibi

Czytam i nie wierzę, że to prawda.
Sandokan wreszcie uratowany !!!!
Mam wypieki na twarzy i czekam na link.

Michael_Knight

Witam, wiem, że odpowiadam po 4 latach ale gdyby ktoś szukał Sandokana to posiadam odcinki 1,2,3,4,5,6,13,14,15 z polskim dubbingiem z kaset VHS (kasety 1,2,5) którymi chętnie się podzielę. Jeśli ktoś posiada kasety 3,4,6,7 i ma możliwość zgrania ścieżki dźwiękowej to proszę o kontakt.


Jeśli ktoś mieszka w Gorzowie Wielkopolskim to w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim w budynku głównym jest w zbiorach kaseta nr 3 Sandokana, jednak nie można jej wypożyczyć poprzez wypożyczenie międzybiblioteczne, a ja jako że do Gorzowa mam 480km to nie mam czasu na taką podróż. Gdyby ktoś mógł wypożyczyć i zgrać polski dubbing to byłbym wdzięczny. (https://katalog.wimbp.gorzow.pl/integro/1592000424087/film/sandokan)
Oczywiście odpłacę się.
Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 10
Michael_Knight

Jaka jest liczba wszystkich kaset? Ja mam poukrywane gdzies w domu 11. Razem z siostra jestesmy wielkimi fankami i nigdy nie mialysmy okazji obejrzec serialu do konca. Odkopalam video i sprawdziłam kasete nr 1. Jest w swietnym stanie. Az podskoczylam z radosci :)

sushim_aak

Witaj,

Bardzo Cię proszę, odezwij się w sprawie tej bajki do mnie. Mój mail pawel.a.wielgus@gmai.com
Nie będziesz żałować
Pozdrawiam
Paweł

Bstrd

Oczywiście gmail w adresie, pisałem szybko i wkradł się błąd.

sushim_aak

Kaset było 7.
1) Piraci z Mompracem;
2) Polowanie na pirata;
3) W paszczy lwa;
4) uprowadzenie/porwanie Marianny;
5) W pułapce;
6) Przyjaciele nie zawiodą;
7) Podwójne wesele.
Obecnie mam dostęp do odcinkow z kaset 1,2,5,6. Niestety kasety 3,4,7 wciaz mi umykaja. Jesli ktos ma do nich dostep to prosze o kontakt mikisoft@o2*pl (zamiast gwiazdki powinna byc kropka) odwdziecze sie odcinkami z polskim dubbingiem z obrazem z brytyjsko/francuskich wydań DVD.
Chętnie bym je też wrzucił na jakąś stronę dla wszystkich tylko nie za bardzo wiem gdzie najlepiej to uczynić, także proszę o porady. Pozdrawiam.

mikisoft

mam wszystkie kasety dzis chciałem przegrać na dvd
niestety pan mi powiedział ze mam kasety kodowane wiec prosze was o pomoc jak to zrobic zeby to ominąc

arti1943

dołozm,y wszysxcy torche starań a bajka bedzie na Yt za góra tydzien
mam wszystkiw vhs tylko mowi ze kodowanie wiec jak je przegrac

arti1943

Witam, wspaniała wiadomość! Wie Pan co, dziwna sprawa z tym rzekomym kodowaniem. Oryginalne kasety owszem były czasem zabezpieczone np. przez zabezpieczenie Macrovision, ale wiekszosc magnetowidów, szczególnie tych starszych zupełnie ignorowało to zabezpieczenie i można było normalnie zgrywać. Problem prawdopodobnie może być w urządzeniach typu nagrywarka dvd combo VHS do dvd w jednym urzadzeniu, wtedy rzeczywiscie kaseta posiadajac jakis kod sygnalizujacy sprzetowi o zabezpieczeniu moze uniemozliwiac calą procedurę. Natomiast jeśli zgrywający posiada możliwosc podlaczenia magnetowidu do sprzętu zgrywajacego obraz/dzwiek z samych kabli tj. np chinchy to wtedy magnetowid bedzie 'myslal' ze kaseta jest po prostu wystmwietlana na telewizorze i nie będzie zabezpieczenia. Profesjonalne firmy zgrywaja wszystkie kasety wlasnie w ten sposob, ale dla naszych potrzeb mysle ze wystarczyloby zeby to zgrac np. Takim zwyklym USB grabberem za kilkadziesiat złotych z Internetu. Jesli posiada Pan jakikolwiek magnetowid z wyjsciem RCA/chinch i miałby podłączyłby Pan taki grabber do komputera to w programie wlasciwie wystarczy kliknac NAGRYWANIE i uruchomic kasete na magnetowidzie od początku i poczekac az 'przeleci' caly odcinek. Po zakonczeniu otrzymamy plik wideo z ktorym mozna juz robic wszystko. Jeśli nie ma Pan mozliwosci zakupu takiego urządzenia to chętnie moge Panu cos takiego podeslac pocztą. Prosze o akceptacje zaproszenia na FW w celu wymiany wiadomosci bezposrednich badz kontaktu na e-mail mikisoft@o2*pl (zamiast gwiazdki ma być kropka). Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 8
mikisoft

Panowie jaram się tym wątkiem ;-)

ocenił(a) serial na 10
bestek87

Panowie, dołączam się do pytań poprzedników, czy wrzucił ktoś w sieć już wszystkie 26 odcinków? Ponieważ na cda jest tylko kilka...

ocenił(a) serial na 8
arti1943

arti1943 zanieś kasety do innego gościa, może okaże się że jego sprzęt umożliwi zgranie kaset.

ocenił(a) serial na 10
Michael_Knight

Mam ściągnięte odcinki 1, 2, 3, 4, 5, 6 oraz 13, 14, 15, 16-19, 20-21 i 22 z CDA w formacie .mp4 w jakości 720p, na tv Samsung 32" jakość jest ok - nie ma tzw.pikselozy. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to mogę wrzucić w sieć odcinki, które posiadam. Zajmują 5,61 GB.
Nadal niestety nie mogę nigdzie znaleźć polskiej wersji odcinków od 7 do 12 oraz od 23 do 26, proszę o pomoc w tej sprawie.

Michael_Knight

Proszę Państwa, cały serial z polskim dubbingiem jest już na CDA. Nie ma za co :)

ocenił(a) serial na 7
mikisoft

Widzę kilka lat zajęło to wszystko, gratuluje wytrwałości i cierpliwości i bardzo dziękuje za cały nakład pracy, bajka mojego dzieciństwa, którą w końcu będę mógł obejrzeć chronologicznie i w całości :)
PS. Wrzuciłbyś na jakiś hosting wszystko i podesłał na PW? Chętnie bym sobie ściągnął i zachował gdyby CDA usnęło, upadło albo cokolwiek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones