PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94665}

Star Trek: Następne pokolenie

Star Trek: The Next Generation
8,0 8 897
ocen
8,0 10 1 8897
Star Trek: Następne pokolenie
powrót do forum serialu Star Trek: Następne pokolenie

a nie ten crap (za przeproszeniem), który nam zaserwował (i niestety znowu będzie to robił) pan J.J. Abrams.

ocenił(a) serial na 9
Mowiacy_do_reki

Jak to znowu?

gwen1976

Będzie sequel.

ocenił(a) serial na 9
Mowiacy_do_reki

Nie wiedziałam a może wiesz kiedy powstanie te dzieło?

gwen1976

Ależ oczywiście, że nie wiem. Natomiast wstępnie wygląda na rok 2012.
http://www.filmweb.pl/film/Untitled+Star+Trek+Sequel-2012-521206
Chyba lepiej żeby już był koniec świata. Jak na razie jest tylko ogłoszony, a cała obsada jest przekopiowana z pierwszego filmu.
http://www.imdb.com/name/nm0476064/ "announced"
Czyżbyś oczekiwała tego "dzieła"?

ocenił(a) serial na 9
Mowiacy_do_reki

Pytam z ciekawości. Nie czekam na następną osłonę, użyłam słowa dzieło jako ironii.

ocenił(a) serial na 10
Mowiacy_do_reki

Nowy Trek jest dla mnie czymś w rodzaju fanowskiej odpowiedzi. Na DeviantArcie ludzie co rusz wymyślają jakieś nowe rzeczywistości, w których żyją bohaterowie ST. To tak, jakby ktoś nakręcił film na podstawie jakiegoś fragmentu fandomu. Jako film "Star Trek 2009" jest całkiem dobry, ale nie dorównuje kanonowi. Chociaż seria komiksów "Countdown" (będące prequelem do ST2009) była nawet ciekawa. Zwłaszcza ze względu na zakończenie "Star Trek: Nemezis". Jest "żywy" Data - jest okejka. :D

ocenił(a) serial na 9
Almanah

DeviantArt najwyrazniej nie bez powodu ma "deviant" w nazwie :D

ocenił(a) serial na 9
Mowiacy_do_reki

Marudzisz fanatyku!!! Moim zdaniem w Star treku z 2009r. są najlepiej dobrane postaci w historii! W dodatku świetnie przypominają te z załogi Kirka, osobiście wolę załogę Picarda (Kirk to dla mnie eksponat muzealny:) no ale jak się nie ma co się lubi...

PabloPicasso

Zapewniam cię, że nie jestem żadnym fanatykiem, serial pamiętam z dzieciństwa.

ocenił(a) serial na 9
Mowiacy_do_reki

Obejrzałam wszystkie sezony , szkoda,z jest tylko 7 sezonów ale z drugiej strony, lepiej zakończyć serial w dobrym momencie, gdy ma fanów niż ciągnąc serial na silę.

ocenił(a) serial na 10
Mowiacy_do_reki

Proszę ktoś się ze mną zgadza co do oceny ,,dzieła" J.J'a :) Niestety tamten film to typowa hollywoodzka papka dla mało wymagających - wiem, że takie stwierdzenie brzmi jak pusty slogan, ale naprawdę napisałem się na ten temat od czasów premiery tyle, że to zagadnienie mi kompletnie zbrzydło. Dość powiedzieć, że stareńki TNG ma o niebo lepsze, mądrzejsze, lepiej dopracowane scenariusze - w dodatku z przesłaniem -, nieporównywalnie lepsze i głębsze postacie, nie powiela schematów i jest lepiej nakręcony - nie w nim ani tzw. shaky cam, ani lens flares, które tak uwielbia J.J.

ocenił(a) serial na 10
Picard

Zgadzam się dla mnie ST-NG to najlepszy czas serialu i filmów oczywiście tak samo jak Jean-Luc jest "najlepszym kapitanem" Enterprise-a
Tak w ogóle to lubię wszystkie klony ST ale najlepiej ten.

Picard

Ja się zgadzam, 2/10 ten filmik z 2009, syf totalny.

ocenił(a) serial na 10
PabloPicasso

To jest zniszczenie całego kanonu ST!

Mowiacy_do_reki

Gówno nie Trek. Chyba, że Trek dla pseudo fanów. Next Generation to popłuczyny po genialnym serialu z lat sześdziesiatych. Do pięt nie dorasta Original Series.

ocenił(a) serial na 8
_yohanna82_

TOS to badziew.. popłuczyny po kultowych sci-fi lat 50tych! ich kopia, nic innowacyjnego i nowego!

ocenił(a) serial na 10
_yohanna82_

Dla mnie zarówno TOS, jak i TNG są świetnymi serialami i nie ma powodu, żeby którykolwiek z nich mieszać z błotem.

annas_filmweb

Jeśli Yohanna obejrzała tylko pierwszy sezon TNG to może nawet i mieć takie wrażenie- pierwsze odcinki wyglądały niestety średnio.Ale potem to dopiero się rozkręca, a najlepiej jest, gdy Riker zapuszcza brodę :) Jednak przyjęło się, że TOS jest nietykalny i niektórzy z automatu lubią rozwalać jego wspaniałych następców, oczywiście bez podawania sensownych argumentów... Cóż, TOS lubię, ale swoją przygodę z ST rozpocząłem od TNG, który uważam za wzorzec obecnego kanonu ST (choć wcale nie taki znów różny od kanonu TOS, bo przecież z kanonu TOS wyszedł).
Natomiast nad filmami Abramsa spuśćmy zasłonę milczenia...

ocenił(a) serial na 10
jedzoslaw

Tak, Riker z brodą wygląda o wiele lepiej :) Ja zaczęłam od TOS-a, więc mam do niego duży sentyment. Ciężko mi było przestawić się na TNG, ale udało się i też go uwielbiam :) Film Abramsa jak dla mnie jest w porządku, choć oczywiście nie świetny. Podobała mi się młoda wersja McCoya, Kirk chyba nie za bardzo mi pasował. "Młody Spock" starał się upodobnić do starego, ale nie wyszło mu to zachwycająco.

annas_filmweb

Dla mnie film Abramsa nie jest zły od strony filmowej. Jest dobrze skręcony i efektowny, ale to po prostu nie jest "Star Trek". Nie ma w nim przesłania ani minimum głębi. Bardziej może ucieszyć fanów "Star Wars" lub tych, którzy po prostu w "ST" nie gustują.

ocenił(a) serial na 10
jedzoslaw

Zobaczymy, czy drugi film Abramsa będzie lepszy :)

annas_filmweb

Obawiam się, że to będzie kolejne "Star Trek 90210" :) I mam nadzieję, że po tym drugim filmie ten pan już nigdy więcej nie będzie się brał za "ST".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones