PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9771}
7,5 33 004
oceny
7,5 10 1 33004
7,0 5
ocen krytyków
Stawka większa niż życie
powrót do forum serialu Stawka większa niż życie

Tak się zastanawiam dlaczego, Samych Swoich albo Jak rozpętałem II wojnę światową mogli przerobić
na wersję kolorowe a Klossa już nie ? Bardzo nad tym ubolewam gdybym się znał na jakiś super
progrmach cyfrowych do kolorowania czarno-białych filmów to sam bym siedział po nocach i przerabiał
każdy odcinek .

Urywki są pokolorowane http://www.youtube.com/watch?v=P8A_vYnUFz0 , może kiedyś będzie cały serial.

użytkownik usunięty
Hans_Kloss

Wiem, że urywki są w kolorze .Być może kiedyś zrobią cały serial w kolorze, cieszyłbym się strasznie .

użytkownik usunięty

Ja myślę, że nie powinno się kolorować czarno-białych filmów, ponieważ czarno-biały film kręci się zupełnie inaczej, niż kolorowy. W filmach czarno-białych najważniejszy jest kontrast i zróżnicowanie odcieni, a po pokolorowaniu film bardzo traci na atrakcyjności. Myślę, że powinni po prostu rekonstruować cyfrowo takie perełki jak "Stawka...". Zawsze, jak oglądam starsze filmy (np. z lat 50) po rekonstrukcji, nie mogę powstrzymać zachwytu nad aspektami wizualnymi.

zgadza się, ale nie umniejszając panu konicowi nie był bergmanem, tym bardziej że temu wspaniałemu naszemu reżyserowi nie chodziło w tym serialu o grę świateł, jak u bergmana. niewiem, ale stać taką potęgę jak nasz kraj na ,nie tylko na ten serial ale i inne. za te 70 baniek z wyborów chyba wystarczyłyby. a co tyczy się co lepsze zawsze można po prostu porównać i wtedy wybrać.mocno pozdrawiam,
66 latek krzyś

ocenił(a) serial na 8

Nie mozna tego serialu beszczescic ...w czarno bialym ma swoj urok... Ps przeciez jest w kolorze ma czarny i bialy a to juz 2 kolory wiec jest kolorowy ...

Fury77

Nie wiem, jak to było przy kręceniu "Stawki..." jako serialu telewizyjnego, ale kiedyś czytałem, że przy wersji Teatru Telewizji musiano oszukiwać z kolorami. Powodem były parametry ówczesnych kamer i trudność w osiągnięciu zróżnicowanych odcieni szarości. Próba koloryzowania takiego materiału mogłaby przynieść nieoczekiwane efekty.

podzielam zdanie kolegi. Powinno się zrobić wersję pokolorowaną Stawki wiekszej niż życie. Ci co chcą czerno-bialą wersję zawsze będą ją mieli tego juz nic nie zmieni. Teraz cos dla fanów kolorowej wersji a tych jest pewnie sporo :)

ocenił(a) serial na 7
Ozzmo

Ja bym obejrzał w wersji niemej.

panaho

no to nie ma problemu. Z pomocą przychodzi przycisk "mute" :)

ocenił(a) serial na 8

Czarno-biała wersja ma więcej dramatyzmu tak jak stare zdjęcia, nie ma porównania do kolorowych ale widzę że wszystko dzisiaj musi być takie kolorowe, amerykańskie. ja uwielbiam Stawkę bez koloru jak i inne filmy wojenne, np. Kolumbowie albo Akcja pod Arsenałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones