PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9771}
7,5 33 042
oceny
7,5 10 1 33042
7,0 5
ocen krytyków
Stawka większa niż życie
powrót do forum serialu Stawka większa niż życie

Najbardziej to się rzuca w oczy z zegarmistrzem, granym przez Bronisława Pawlika, który trzykrotnie kontaktuje się z J-23, a później go nie zna i Kloss z trudem unika śmierci. Myślałem, że to tragiczny błąd w scenariuszu, ale wyczytałem, że odcinki są poukładane niechronologicznie. Dziwne, że telewizja nigdy ich nie wyemitowała (może się mylę) we właściwej kolejności, a czytałem, że w przeszłości emitowano w różnych "konfiguracjach".

Na filmpolski.pl jest podana rzekomo (wygląda, że rzeczywiście) właściwa kolejność: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/121559

"Wiem, kim jesteś" (1), "Wielka wsypa" (8), "Ściśle tajne" (3), "Genialny plan pułkownika Krafta" (9), "Ostatnia szansa" (5), "W imieniu Rzeczypospolitej" (10), "Podwójny nelson" (7), "Cafe Rose" (4), "Zdrada" (12), "Żelazny krzyż" (6), "Hotel Excelsior" (2), "Hasło" (11), "Bez instrukcji" (13), "Edyta" (14), "Akcja Liść dębu" (16), "Oblężenie" (15), "Spotkanie" (17), "Poszukiwany gruppenfuhrer Wolf" (18)

Jak widać, to nie jest przesunięcie jednego odcinka, ale zupełne wymieszanie.

ocenił(a) serial na 10
Kinokio

A ja nigdy nie rozumiałem czemu ludzie tak się rzucają o tego Pawlika. Nawet jako dzieciak myślałem, że aktor ten gra po prostu różne role - tym bardziej, że Zegarmistrz zawsze mi się jakiś taki bardziej elegancki wydawał.

Rodion_Raskolnikow

Również bym się zgodził z tym, że to po prostu dwie różne postacie - podobnie jest np. z por. von Formamanem(odcinek we Francji), bo ten sam aktor gra też w innym odcinku oficera brytyjskiego wywiadu

ocenił(a) serial na 10
lukaszlbnkoziel

To jedna postać bo odcinkach Wielka Wsypa i Kuzynka Edyta to zegarmistrz "Grzegorz" prawa ręka"Bartka" a w Ostatniej Szansie, Żelaznym Krzyżu i Hotelu Excelsior to antykwariusz łącznik J-23 z polskim podziemiem, niby dwie postaci ale w "Ostatniej Szansie" antykwariusz mówi do Anny że ukryje ją w lesie u "Bartka", więc musi być to jedna postać.

Kinokio

Jedno przychodzi mi namyśl – to wina bimbru który spowodował pewne luki w pamięci

ocenił(a) serial na 8
Kinokio

Trzeba to traktować jako różne postacie i tyle.

dziwię się że nie czepnąłeś się jednej z bardziej kultowych IMO postaci, w postaci porucznika Vormana (darujecie mi to von, ale mnie to brzydzi, dla to po prostu porucznik Vormann) który w jednym odcinku ginie we Francji, a według chronologii wychodziłoby na to że nie ginie, przepływa kanał i tej samej wiosny 1944 ma brtytolski mundur MI6:). to dopiero heca:)

Grają po prostu inne postacie i tyle:).

ocenił(a) serial na 10
tc1987

Zmienił mundur kiedy się zorientował, że Niemcy zaczęli przegrywać wojnę X;D Do Rosjan by nie uciekł z wiadomych względów a do Brytyjczyków czemu nie, hehe ;) Świetny serial bez dwóch zdań, ciekawie zbudowane postaci i gra aktorska. Mogliby przy okazji cyfryzacji serialu dodać mu jeszcze kolor. Może zdaniem niektórych z was serial straciłby na uroku ale ja bym chciał zobaczyć go w kolorze. ;)

ocenił(a) serial na 10
tc1987

To jedna postać bo odcinkach Wielka Wsypa i Kuzynka Edyta to zegarmistrz "Grzegorz" prawa ręka"Bartka" a w Ostatniej Szansie, Żelaznym Krzyżu i Hotelu Excelsior to antykwariusz łącznik J-23 z polskim podziemiem, niby dwie postaci ale w "Ostatniej Szansie" antykwariusz mówi do Anny że ukryje ją w lesie u "Bartka", więc musi być to jedna postać.

Kinokio

Faktem jest, że "Oblężenie" powinno być puszczane po "Akcji: Liść Dębu", bo przecież w "Oblężeniu" Kloss wpada, wydaje się, że jest Polakiem i Bruner o tym wie (a Brunera wtedy nie zatrzymano, uciekł). A w "Akcji..." jakby nigdy nic dalej jest niemieckim oficerem i dopiero w kolejnym odcinku, "Spotkanie" widzimy go w polskim mundurze a gdy ma wrócić do grania Niemca, to i on i jego szef mają wątpliwości, bo Bruner zapewne powiedział komu mógł, Kloss wraca na własną odpowiedzialność.

Istotnie, dziwne, że nie puszczają w podenej kolejności ;>

ocenił(a) serial na 10
Awdar

Z tego co kojarzę to coś takiego było, ale w wersji Teatru Sensacji, gdzie Brunner faktycznie demaskuje Klossa jako odpowiedzialnego za przejęcie Kołobrzegu przez Polaków (w odc. "Koniec gry"). W serialu TV Brunner zapewne w wojskowej zawierusze nie miał czasu nikomu zameldować o tym kim jest Kloss, jako SS-mannowi zapewne gorzej było mu uciekać i ukrywać się przed polskimi żołnierzami. Patrząc na to jak traktowana jest zdemaskowana agentka amerykańska, Anne Marie Elken, można sądzić, że Klossa też nie traktowano by tak jak kilka lat wcześniej - raczej chcieliby się nim posłużyć jako mediatorem, ewentualnie osobą na wymianę. W książkowej adaptacji "Spotkania" Kloss zastanawia się co by się stało, gdyby Brunner przed nim dotarł do sztabu Schornera.

Rodion_Raskolnikow

Tak, a w serialu dowódca, który na chwilę przejął to miasto nawet pyta o Brunera. Oczywiście Kloss nie miał pewności, że Bruner powiedział komuś o podwójnym agencie, ale mógł powiedzieć. A raczej miał pewność, że komuś powiedział a nie miał, że wiadomość rozeszła się po dogorywającej powoli Trzeciej Rzeszy.

ocenił(a) serial na 8
Awdar

Jest najprostrze wyjaśnienie. Akcja Tolberga dzieje się prawdopodobnie około początku/połowy marca 1945. Kloss zdołał jakimś cudem dostać się na ostatni statek opuszczający upadające miasto i został przerzucony potem do 19 dywizji pancernej, prawdopodobnie na Nysy Łużyckiej, ponieważ 19 pancerna faktycznie wtedy walczyła na Śląsku. Kiedy rusza ofensywa 16 kwietnia 1945 roku, most zostaje zdobyty, a Kloss rozdziela się z generałem Philsterem, po czym po kilku dniach wędrówk przeziera się w okolice Budziszyna, gdzie akurat między 21 a 25 kwietnia trwa kontratak Schornera (odcinek Spotkanie). Potem zostaje przydzielony do obrony tego miasta (nad Łabą) które poddaje się 1 lub 2 maja 1945 (Wolf).

Brunner z kolei nie zdołał przebić się do portu, inaczej zameldowałby już po dopłynięciu o Klossie. Los sprawił, że zapewne w kwietniu 1945 dostał się do swoich, a następnie poddał się w okolicach miasta z Wolfa, dzięki czemu trafił do tego samego obozu co Kloss. Nawet jak dotarł do swoich powiedzmy, w drugiej połowie kwietnia, nikt w chaosie który się rozpętał nie zajmowałby się Klossem.

Trzeba przymknąć oko na jedną gafę z Wolfa, kiedy Kloss mówi generałowi że przyleciał z Berlina tydzień wcześniej tak jak między np. 20 a 25 kwietnia 1945, natomiast Wolf później, czyli po tym terminie. berlin był wtedy okrążany i naprawdę ciężko by było wylatywać stamtąd, a poza tym Kloss był wtedy pod Budziszynem. Na to trzeba zgrzytnąć zębami i olać.

Wiem że to tylko moja teoria, ale naprawdę umożliwia logiczne podsumowanie burdelu, jaki jest między odcinkami marzec-maj 1945.

A największe jaja są ze Schtedkem i jego relacją z Klossem. W 1941 załatwia Klossa i agenta J-23, natomiast w 1944 już nie wpada na pomys że szukany J-23 to ten sam Kloss:).

tc1987

To rzeczywiście jest najprostrza teoria - jeżeli przyjmiemy, że trzymamy się kolejności odcinków, jaką uznają ludki z Woronicza, bo odwrócenie kolejności odcinków, więc przyjęcie, że najpierw jest akcja z Edytą, potem z mostem a potem z portem jest przecież jeszcze prostrze. Choć trzeba wtedy przymknąć oko na bardziej wiosenną pogodę w Akcji Liść Dębu. Ale jednak i w powieści i w serialu szef Klossa (gra go Maćko z Bogdańca z Krzyżaków Forda ;)) podkreśla bardzo mocno, że nie rozkazuje Klossowi wracać, że robi on to na własną odpowiedzialność, że może wpaść i kojarzy się to wszystkim (tj. i widzom i postaciom) z tym, ze Bruner już wie. Stąd ja przyjmują, że Akcja Liść Dębu ma miejsce przed Oblężeniem. Bruner po uciecce powiedział wszystkim, ale przecież Kloss był tylko jednym z wielu agentów, nie ważniejszym i nie mniej ważnym niż taka Elken czy ta z Podwójnego Nelsona (my, widzowie wiemy, że ważniejszym i gdyby nie on, to wojna trwałaby do 1950 r. ;), ale Niemcy nie). Więc trudno, by wszystkich dowódców frontowych poinformowano o jego prawdziwej tożsamości. I tyle.

ocenił(a) serial na 8
Awdar

Nie nazwałbym Klossa najważniejszym agentem. Te jego wielce ważne melduki np. tyczące się ataku U-boota na konwój do Murmańska - no naprawdę, wywiad by się o tym za nic nie dowiedział gdyby nie tajny komunikat dowództw armii niemieckiej:).

Ja jednak swojej wuzji wydarzeń z marca-maja 1945 będę się trzymał - z trudem opracowywałem logiczne wytłumaczenie tej kolejności:).

ocenił(a) serial na 10
tc1987

Akcja liść dębu dzieje się w Głogowie i operacja dolnośląska miała miejsce między 8 a 24 II.

Kinokio

Przejrzałem listę dokładniej i mam tylko jedną uwagę - "Zdrada" powinna być później. W tym odcinku czuć już klimat upadku III Rzeszy, widać, że jest to jasne dla wszystkich, część niemieckich oficerów co najwyżej oszukuje sama siebie, że jeszcze mogą wygrać. Różne grupki próbują porozumieć się z aliantami i uniknąć odpowiedzialności, może też przejąć władzę po śmierci Hitlera. W Żelaznym Krzyżu czy w Hotelu Excelsior nie czuć tego w ogóle, w innych odcinkach co najwyżej trochę (np. gdy chce von Vormann zdradzić Rzeszę, ale tłumaczy to tym, że jako arystokrata nie chce służyć "Hitlerom i innym Elertom" i można mu w sumie wierzyć). W tym samym odcinku przeniesionym na karty powieści Kloss wspomina, jak w Paryżu oglądał niemieckie filmy propagandowe i ludzie gwizdali i uśmiecha się na myśl, że jeszcze rok wcześniej nie byłoby to możliwe.

Ponadto możnaby zamienić miejscami "Żelazny Krzyż" i "Bez Instrukcji", co tłumaczyłoby dlaczego w tym drugim Lohse zachowuje się, jakby prawie w ogóle nie znał Klosa, podczas, gdy przecież w tym pierwszym poznał go całkiem dobrze, ale - ZONK - akcja tego pierwszego ma miejsce w 1943 r., a tego drugiego w 1944, więc taka możliwość niestety odpada.

ocenił(a) serial na 10
Awdar

Mam takie pytanie, skąd się Wam bierze to, że Lohse zachowuje się w "Bez instrukcji" jakby nie znał Klossa? Bo za każdym jak oglądam ten odcinek to niczego takiego nie zauważam, a fakt, że nie wspomina się o akcji z Wąsowskim to ciut za mało - w końcu Brunner też ciągle nie wspomina Reila czy Geibla z Wolfem.

Natomiast wydaje mi się, że odcinki "berlińskie" są za bardzo rozrzucone - Kloss trafia do stolicy Rzeszy po "Żelaznym krzyżu" i jest tam w "Podwójnym nelsonie". Potem nagle kilka odcinków w Polsce i Francji i nagle "Zdrada", w której Schultz mówi, że Klossowi "kończy się Berlin dla niego [dla Klossa] i wraca do Polski". Zaraz po tem - w "Bez instrukcji" - Kloss dalej sobie urzęduje w Berlinie i okolicach. Jedyna opcja jest taka, że J23 był w Berlinie kilka razy - raz w związku z odbiorem żelaznego krzyża, potem jakoś przed wydarzeniami w "Zdradzie" (no i jeszcze jakiś czas przed "Poszukiwany...", ale to akurat tutaj nie ma znaczenia).

ocenił(a) serial na 10
Awdar

Zdrada musi być przed 2 II 1944 bo do wtedy Canaris był szefem Abwehry.

ocenił(a) serial na 10
karol3w

Na upartego może być po Żelaznym Krzyżu ale na pewno przed W imieniu Rzeczypospolitej.

ocenił(a) serial na 10
Kinokio

wikipedia.org TO POTWIERDZA
1 "Wiem kim jesteś" (1941/kwiecień 1942)
2 "Wielka wsypa" (1943. "Po tragedii stalingradzkiej". Wielkie naloty na Hamburg miały miejsce latem 1943. W książce twórcy umieścili je na wiosnę 1943. Tu powielono ten błąd.)
3 "Ściśle tajne" (1943. Akcja nie może dziać się 16 kwietnia 1942, ponieważ Kloss był wtedy w Rosji. Pojawia się major Horst.)
4 "Genialny plan pułkownika Krafta" (1943. Odchodzi major Horst, akcja gładko przenosi się do Warszawy.)
5 "Ostatnia szansa" (1943. Kolejny "warszawski" odcinek.)
6 "W imieniu Rzeczpospolitej (1943. Kraków w połowie 1944 roku na "głębokim zapleczu"? Żarty. Na front można było dojechać tramwajem. Zresztą w prawidłowo ułożonych opowiadaniach ten "odcinek" jest właśnie tu.)
7 "Podwójny nelson" (1943. Akcja przenosi się do Berlina, co "komunikuje" widzom Boldt.)
8 "Cafe Rose" (1943. Kloss udaje się z Berlina.)
9 "Zdrada" (1943. Ostatni "berliński" odcinek nie może dziać się w 1944, ponieważ od lutego 1944 Canaris nie był już szefem Abwehry. Kloss nie mógł więc meldować się przed nim w połowie tego roku. Kloss wraca do Polski.)
10 "Żelazny Krzyż" (1943. 10 listopada 1943 – data na obwieszczeniu.)
11 "Hotel Excelsior" (1943. Akcja nie może dziać się w 1942 bo wtedy Kloss nie znał jeszcze antykwariusza/zegrmistrza, a urlop w Gdańsku jesienią 1944 raczej odpada.)
12 "Hasło" (1944. Kloss wyjeżdża z Polski – kolejarz ma polską czapkę. Trasa pociągu Kijów-Berlin to oczywisty błąd, poza tym Elert zna kryptonim J-23. Skąd? Bo polował na niego niejaki Stedtke w odcinku "W imieniu Rzeczypospolitej".)
13 "Bez instrukcji" (1944. Przed inwazją na Normandię.)
14 "Edyta" (Sylwester 1944/1945)
15 "Akcja „Liść dębu”" (1945. Kloss w 19. Pancernej.)
16 "Oblężenie" (1945. Kloss rozbity i zdekonspirowany.)
17 "Spotkanie" (1945. Kloss zdekonspirowany, ale musi wrócić do akcji.)
18 "Poszukiwany gruppenfuhrer Wolf" (1945, koniec drugiej wojny światowej)

bourvil

Przepraszam że może to troszkę nie w tym wątku, ale chciałem się też podzielić swoją refleksją i "omyłką" wynikającą ze "Stawki".
Otóż wskutek kilkukrotnego oglądania serialu a konkretnie odcinka "Genialny plan pułkownika Krafta" byłem przekonany że Panowie Maciej i Damian Damięccy są bliźniakami, tak jak role bliźniaków Słowikowskich-Götting w serialu. Dopiero założenie internetu wyprowadziło mnie z błędu. - W rzeczywistości w obie role wcielił się bowiem Pan Maciej Damięcki.

Wszystkich Twórców serialu a w szczególności aktorów serdecznie pozdrawiam. Stworzyliście Państwo doskonałe dzieło.
~Miłośnik polskiej kinematografii

ocenił(a) serial na 8
bourvil

"Wiem kim jesteś" (1941/kwiecień 1942).
Tu warto się czepnąć chronologii - jakim cudem wiosną 1941 roku Kolicki zdołałby zostać Klossem a już na początku lipca 1941 siedziałby w sztabie dywizji:) - musiał to być 1940 jak już i olać podejrzenia o ucieczce z powodu koncentracji wojsk na granicach. Jeszcze niezłym babolem jest to że Kloss i reszta zostali odbici z rąk Rosjan w grudniu 1941, a tymczasem Niemcy mają tak ciepło że aż chodzą z podwinięty rękawami w bluzach mundurowych:).

"Ściśle tajne" (1943. Akcja nie może dziać się 16 kwietnia 1942, ponieważ Kloss był wtedy w Rosji. Pojawia się major Horst.)
-Nie jeśli przyjmiemy że odbito ich naprawdę jeszcze późnym latem - wtedy początek 1942 staje się realny jako początek służby w Abwehrze.

6 "W imieniu Rzeczpospolitej (1943. Kraków w połowie 1944 roku na "głębokim zapleczu"? Żarty. Na front można było dojechać tramwajem. Zresztą w prawidłowo ułożonych opowiadaniach ten "odcinek" jest właśnie tu.)

- Wedle kolejności odcinek dzieje się przed innymi odcinkami 1944 więc wypadałby kwiecień lub maj - do lipca Kraków był głębokim zapleczem - dopiero po tym jak w ramach Bagrationa załamała się obrona resztek Ukrainy to podszedł front - i nadal było to na tyle daleko by tramwaj nie dojechał na front:). Poza tym ciekawostką jest to że oficerem SD wysokiej rangi jest Dibelius który powinien podpaść w 1943 jako podejrzajny o udział w spisku - a tu niemal awans do samej stolicy GG:).

8 "Cafe Rose" (1943. Kloss udaje się z Berlina.)
-Przecie podają że to 1942 - sugerują to informacje o wielkich zwycięstwach Niemiec i nadziei księcia Gruzińskiego na wyzwolenie ojczyzny - akurat latem 1942 doszli najbliżej Tibilisi i całej Gruzji.

11 "Hotel Excelsior" (1943. Akcja nie może dziać się w 1942 bo wtedy Kloss nie znał jeszcze antykwariusza/zegrmistrza, a urlop w Gdańsku jesienią 1944 raczej odpada.).
-Antykwariusz mógł być niezależną postacią od zegarmistrza - poza tym jesień 1944 to nadal dalekie zaplecze:).

Reszty trudno się czepnąć:).

ocenił(a) serial na 10
tc1987

Proponuję taką kolejność odcinków
1 "Wiem kim jesteś" (Wiosna-zima 1941)
2 "Wielka wsypa" (III 1943, dystrykt radomski/Kielce)
3 "Ściśle tajne" (IV 1943, Radom)
4 "Genialny plan pułkownika Krafta" (V 1943, Warszawa)
5 "Cafe Rose" (VI 1943. Z Berlina do Istanbułu.)
6 "Podwójny nelson" (VIII 1943 Berlin i Lisko-Zdrój)
7 "Zdrada" (IX 1943, Berlin)
8 "Ostatnia szansa" (IX 1943, Warszawa)
9 "Żelazny Krzyż" (X 1943, dystrykt warszawski i radomski)
10 "Hotel Excelsior" (Późna jesień 1943, Gdańsk)
11 "W imieniu Rzeczypospolitej" (Wiosna 1944, Kraków.)
12 "Hasło" (V 1944 Saint-Gilles w Normandii)
13 "Bez instrukcji" (V/VI 1944, Niemcy. Przed inwazją na Normandię.)
14 "Edyta" (Przełom 1944/1945, Radom)
15 "Akcja „Liść dębu”" (II 1945, Głogów. Kloss w 19. Pancernej.)
16 "Oblężenie" (17 III 1945, Tolberg (prawdopodobnie Kołobrzeg.) Kloss rozbity i zdekonspirowany.)
17 "Spotkanie" (IV 1945, rodzinne strony płk Ringa. Kloss zdekonspirowany, ale musi wrócić do akcji.)
18 "Poszukiwany gruppenfuhrer Wolf" (koniec II WŚ)
Układ stworzony po dokładnych przemyśleniach. Opiszę dlaczego taka kolejność. "Wielka Wsypa" III 1943 z dwóch powodów, po pierwsze zegarmistrz "Grzegorz" prawa ręka "Bartka" a antykwariusz łącznik J-23 z polskim podziemiem to jedna postać, wskazują na to słowa antykwariusza do Anny w "Ostatniej szansie" że wysyła ją do lasu do "Bartka", a drugi powód to że Brunner jest Hauptsturmführerem, prawą ręką Geibla od brudnej roboty a z kolei w "Ściśle tajne" które musi dziać się w 1943 z kilku powodów jak to że w 1942 dopiero zaczęły się tworzyć oddziały partyzanckie lub naloty na Hamburg bardziej pasują w 1943 i Brunner jest samodzielnym Sturmbannführerem. W "Ściśle tajne" dowódcą Klossa jest major Horst. W "Genialnym planie płk Krafta" mjr Horst oddaje Klossa do szkółki Krafta. Ze szkółki awansuje do Berlina. Misja w Instanbule. Po "udanej" akcji w Instanbule ma pomóc w przekazaniu fałszywych planów Wału Atlantyckiego. Później odc "Zdrada" gdzie zostaje odesłany do Polski. Potem mamy trzy odcinki gdzie łącznikiem jest antykwariusz zegarmistrz Grzegorz, czyli Ostatnia szansa, Żelazny Krzyż, gdzie Kloss "wykrywa spisek" i jest odznaczony Krzyżem Rycerskim Krzyża Żelaznego, potem urlop w Gdańsku i awans do Krakowa stolicy Generalnego Gubernatorstwa, potem odcinki za granicą, powrót do Radomia, Kloss w 19. Pancernej jeszcze nie zdekonspirowany i Operacja dolnośląska miała miejsce w lutym, później Tolberg/Kołobrzeg, wyzwolenie Kołobrzega to 17 marca, wtedy Kloss zostaje zdekonspirowany, później "Spotkanie" gdzie Kloss zdekonspirowany decyduje się wrócić do akcji i końcówka II WŚ "Poszukiwany gruppenführer Wolf"

ocenił(a) serial na 10
tc1987

Wiem kim jesteś kończy się w grudniu 1941 bo wtedy Niemcy wkroczyli do miasta gdzie "jeńcem" był Kloss, to wynika z przesłuchania jednego z współwięźniów Klossa. Ściśle tajne bardziej pasuje na 1943, powody opisałem powyżej, choć teoretycznie Brunnerowi mogli obniżyć rangę. Cafe Rose bardziej prawdopodobny jest w 1943 bo wątpliwe jest aby Kloss w 1942 dostał misję likwidowacji siatki szpiegowskiej w Instanbule. W imieniu Rzeczypospolitej całkowicie się zgadzam, można uznać że Dibeliusowi udało się wyjść obronną ręką z sytuacji w Żelaznym Krzyżu albo to dwie różne postacie jak von Vohrman i angielski generał/pułkownik. A Hotel Excelsior antykwariusz i zegarmistrz to jedna postać.

ocenił(a) serial na 10
bourvil

kim jesteś" (Wiosna-zima 1941)
2 "Wielka wsypa" (III 1943, dystrykt radomski/Kielce)
3 "Ściśle tajne" (IV 1943, Radom)
4 "Genialny plan pułkownika Krafta" (V 1943, Warszawa)
5 "Cafe Rose" (VI 1943. Z Berlina do Istanbułu.)
6 "Podwójny nelson" (VIII 1943 Berlin i Lisko-Zdrój)
7 "Zdrada" (IX 1943, Berlin)
8 "Ostatnia szansa" (IX 1943, Warszawa)
9 "Żelazny Krzyż" (X 1943, dystrykt warszawski i radomski)
10 "Hotel Excelsior" (Późna jesień 1943, Gdańsk)
11 "W imieniu Rzeczypospolitej" (Wiosna 1944, Kraków.)
12 "Hasło" (V 1944 Saint-Gilles w Normandii)
13 "Bez instrukcji" (V/VI 1944, Niemcy. Przed inwazją na Normandię.)
14 "Edyta" (Przełom 1944/1945, Radom)
15 "Akcja „Liść dębu”" (II 1945, Głogów. Kloss w 19. Pancernej.)
16 "Oblężenie" (17 III 1945, Tolberg (prawdopodobnie Kołobrzeg.) Kloss rozbity i zdekonspirowany.)
17 "Spotkanie" (IV 1945, rodzinne strony płk Ringa. Kloss zdekonspirowany, ale musi wrócić do akcji.)
18 "Poszukiwany gruppenfuhrer Wolf" (koniec II WŚ)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones