PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10001565}

Stróżowie prawa: Bass Reeves

Lawmen: Bass Reeves
6,3 620
ocen
6,3 10 1 620
Stróżowie prawa: Bass Reeves
powrót do forum serialu Stróżowie prawa: Bass Reeves

Sheridan miał okazję stworzyć uczciwą biografię postaci o barwnym życiorysie, ale raczej zwycięży skłonność Sheridana do wyidealizowania tego nieidealnego przecież bohatera. Dodatkowo sposób przedstawienia Ameryki drugiej połowy XIX wieku może przypominać to co Sheridan zrobił w serialu 1883.

Będzie więc nieco infantylnie, pojawią się akcenty rodem z harlequinów, może znowu dostaniemy Indianę Jonesa dla ubogich, jak w serialu 1923.

Prawdziwy Reeves był sprawnym, sprytnym i chytrym analfabetą. Dużo zawdzięczał narodom Seminoli, Czirokezów i Kri, a mimo to później, jako zastępca marshala, tym narodom szkodził.
Jako stróż prawa był jednak zaskakująco skuteczny, wykazywał się też pewną inwencją twórczą w swoich technikach detektywistycznych.

Mam nadzieję, że tym razem bohater serialu Sheridana pokazany zostanie jako człowiek z krwi i kości, a nie postać z komiksu dla młodzieży,

per333

Kolego to nie lata 80. Dzisiaj są pewne wymagania. Bass musi być nieskazitelnie doskonały a ścigać będzie pół debili redneck'ow .

per333

nie mogłeś mnie bardziej zachęcić, dziękuję ;P

per333

Nie wiem, ale oceny na IMBD ma wysokie. Tutaj mało kto widział, ale dają niskie bo czarny gra, chociaz to postac historyczna ;D

toyminator

Może i historyczna, ale ile ta postać z filmu ma wspólnego z tą rzeczywistą? Zresztą Dżisas, to podobno też postać historyczna :-D

ocenił(a) serial na 9
per333

seriale dokumentalne to na innym kanale niż skyshowtime...

per333

To nie jest serial robiony przez Sheridana niestety ,on tylko dał kasę ! Zrobił go ktoś inny !

lupus198116

Masz rację. A dlaczego "niestety"? Może dzięki temu serial uniknie sheridanowskich błędów, nawyków i mielizn?
Ja jeszcze nie zacząłem oglądać. Poczekam aż dostępna będzie całość.

per333

Ah bo ja uwielbiam rękę Sheridana ale ...Pierwszy odcinek owego serialu dobry a nawet bardzo dobry ! Strzelaniny soczyste ,sceny brutalne ,rasizm obrzydliwy i okrutny taki jaki był,historia opowiadana jest szybko i bez dłużyzn także pierwszy odcinek jak najbardziej zachęcił !

ocenił(a) serial na 1
per333

Nie będzie tak bo murzyn może być przedstawiony tylko w dobrym świetle

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones