PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779456}

Sukcesja

Succession
8,4 43 084
oceny
8,4 10 1 43084
9,2 40
ocen krytyków
Sukcesja
powrót do forum serialu Sukcesja

Nie rozumiem kto uważa, że te ciągłe, nagłe zoomy i trzęsąca się kamera jest fajna? Przecież oglądając to, człowiek się tak męczy, że głowa mała. Zaciekawił mnie pierwszy odcinek, ale tak się umęczyłem obrazem, że nie wiem czy dalej będę oglądał. Czy to tak przez obydwa sezony???

ocenił(a) serial na 8
michalbator

Zgadzam się! Dziwnie się to ogląda. Co prawda serial mnie wciągnął i zamierzam go oglądać ale praca kamery jest niczym w jakimś paradokumencie. Rozumię, że chodzi o zwiększenie dramatyzmu danej sceny i zwrócenie uwagi na emocje bohatera, ale chyba są jakieś subtelniejsze sposoby.

użytkownik usunięty
michalbator

te zoomy to mega amatorsko wypadają

ocenił(a) serial na 10
michalbator

mi sie bardzo podobaja, bo sentymentalnie nawiazuja do The Office

ocenił(a) serial na 9
plone

Dokładnie moja myśl. Zabieg celowy, próba zwrócenia uwagi na ekspresję. Zbliża widza do świata, jest naturalne, kręcone niemal telefonem. Trochę jak dokument właśnie w stylu The Office - many dostęp do całek prawdy, bez filtrów

plone

Podobne ruchy kamery stosowano też w "Big Short", które również wyszło spod ręki Armstronga. Ja w pełni kupuję takie sztuczki, bo pełniej oddają realizm sceny i tworzą iście (moc)dokumentalny efekt- stosowany często w tego rodzaju gatunku ("Co robimy w ukryciu" Taiki Waititi np). Wydaje mi się, że bohaterowie złapani w tym zoomie często są zakłopotani, zmieszani, zażenowani, a na ich twarzach maluje się wtedy zaskoczenie czy niepewność, co zostaje dodatkowo podbite. Bliższe ujęcia twarzy bohaterów w reakcji na mistrzowskie żarty czy punchline'y to też spora wartość dodana.

michalbator

zgadzam się jednak myślę, że to celowy zabieg mający podkreślić nerwową atmosferę itp pod koniec pierwszego odcinka, scena przy stole już znikają ujęcia z ręki

ocenił(a) serial na 8
michalbator

potem jest już coraz gorzej, w ostatnich odcinkach kamera się już tak trzęsie, że nie widać w ogóle aktorów... podobno trzeciego sezonu dlatego nie będzie, bo kamera wpadła do morza podczas tego machania;]

svetrij_movlak

Ciekawe spostrzeżenie, mnie akurat to ujęło, taki świeży powiew, lubię to

ocenił(a) serial na 8
michalbator

Też zwróciłem na to uwagę.

Moim zdaniem kamera "z ręki" zupełnie nie pasuje do tego serialu. Tak to można sobie paradokumenty kręcić, a nie coś co aspiruje do miana dramatu szekspirowskiego naszych czasów. Brakuje jeszcze tylko ujęć "zza firanki". Mogę zrozumieć jeszcze gdy takie rozwiązanie stosowane jest wybiórczo w niektórych scenach, dla podkreślenia dramaturgii i dynamiki, ale w tym serialu ta technika jest po prostu eksploatowana do bólu przesadnie, na granicy karykatury.

Zoomy w trakcie scen to już totalne przegięcie. Wielka szkoda, że tak wspaniały serial został nakręcony w sposób, który po prostu nie przystoi.

To nie jest The Office!!!

ocenił(a) serial na 9
michalbator

Tutaj wyjaśnienie dlaczego ujęcia są kręcone w ten sposób https://www.youtube.com/watch?v=NujDfuIoTRk

ocenił(a) serial na 3
Karesia

Dziekuje za link, co nie zmienia faktu, ze ten ciagly zoom powoduje oczoplas i bol glowy.

ocenił(a) serial na 1
michalbator

na takie dylematy najlepiej udaj się do psychiatry

ocenił(a) serial na 4
michalbator

Te zoomy dodają dramaturgii, więc mi się podobają. Nie przeszkadzają w oglądaniu. Ale każdy jest inny.

Biankka

Dodaja sztucznie,jest masa seriali i filmow gdzie jest dramatycznie bez tych tanich chwytow.

ocenił(a) serial na 8
michalbator

to jest ironiczny zabieg nawiazujacy do stylu mokumentu, albo wgl telewizji. Nie ma w tym dramaturgii tylko uwypuklenie absurdu, ktory widac na ekranie. Przeciez ich zycie wyglada jak jakies absurdalne show telewizyjne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones