Sukcesja (2018-2023)
Sukcesja: Sezon 4 Sukcesja Sezon 4, Odcinek 7
Odcinek Sukcesja (2018-2023)

Zlot wyborczy

Tailgate Party 59m
8,2 551
ocen
8,2 10 1 551
Sukcesja
powrót do forum s4e7

04x07 Tailgate Party

ocenił(a) serial na 10

Kolejny solidny odcinek, gdzie ogólny poziom wzleciał tak wysoko, że "tylko" bardzo dobry z oceną 8 pozostawia lekki niedosyt. Niemniej działo się.

- Zdziwiła mnie pierwsza scena. Jakoś w poprzednim odcinku nie odebrałem relacji Shiv i Toma na zasadzie "już wszystko jest ok, robimy sobie śniadania do łóżka". No ale nie trzeba było czekać długo żeby wszystko wróciło do normy. Scena na balkonie świetnie zagrana (jak zwykle) i napisana (jak zwykle). Tom łamiący coś dłońmi jako symbol "broken" Shiv bardzo ładnie wjechał.

- Bardzo cieszy powrót Connora i jego prezydenckiej kampanii bowiem jest to jeden z najpiękniejszych memów całego serialu. Fakt, że był on bliski oddania swoich wyborców za paczkę fajek jakże przewidywalny, a i tak bardzo uroczy. Na szczęście zatrzymała go "jedyna która nie ma go za żart", bo jej się nie spodobała dzielnica Omanu na google maps.

- No i dało to okazję, żeby Roman znowu srogo odpłynął. Kolejna sugestia, że jego przemowa w następnym odcinku to będzie raczej gruba petarda i fatalna decyzja żeby to on się za nią zabierał.

- Ciekawy beef słowny Kena ze Szwedem. Fakt, że Szwed okazuje się golasem i niezbyt rozgarniętym gościem to ciekawy twist. I cała jego ekipa na pierwszy rzut oka kumata i obrotna okazuje się dziurawa. Dziwi to jak dobre karty wpadają do ręki w tym wszystkim Kenowi. Jego ego, które podejmuje fatalne decyzje musi (powinno) go zgubić, a tymczasem póki co przynosi mu całkiem dobrą passe. Czy skończy się to wraz z przegiętym pomysłem o tym, że nie tylko zatrzymujemy WR, ale również przejmujemy GoJo? Tak sądzę.

- Gerri wychodząca z układu na swoich grubych warunkach dzięki dickpicom w rękawie - do przewidzenia. I w sumie na swój sposób spoko koniec dla tej postaci. Zakładając, że to jest właśnie jej finalny ruch w całej grze.

- Shiv jest paskudna, absolutnie postać której nie da się lubić i mimo tak zacnej konkurencji drażni najbardziej. Życzę jej najbardziej bolesnego upadku i na tą chwilę skutecznie tam zmierza.

- Fajny widok pewnego siebie (tak jakby) Grega, któremu nawet coś tam opacznie wychodzi i dał radę odbić piłeczkę ze szwedami ora znalazł swoją specjalizację i powołanie. Cały czas liczę że w końcówce będzie go więcej i ta postać odegra nieco większą rolę w finałowych bataliach.

Pięknie to wszystko płynie, byle do poniedziałku. <3

ocenił(a) serial na 8
Stolarcfc

Wreczenie skorpiona bardzo sugestywne i szybko wybrzmialo:D ich klotnia na balkonie piekna i swietnie podsumowuje ta relacje. Łudziłem sie, ze moze Shiv ma jakies uczucia do meza, a jednak... Momentami myslalem, ze jest troche ludzka. Jest paskudna, budzi wstret, ale od poczatku zostala tak wykreowana, na kerierowicza i skrajna egoistke idaca do celu po trupach. Ja tam ja lubie;p im bardziej ktos jest antypatyczny, tym bardziej przykuwa uwage.

ocenił(a) serial na 10
qwibqwib

Ależ to było przyjemne zobaczyć jej minę gdy Tom zaczął wyjaśniać dlaczego akurat skorpion.♡ Wtedy uświadomiłam sobie też, że ona zupełnie nie widzi jakim jest człowiekiem dla Toma. Kłótnia na balkonie tylko to potwierdziła. Jej myślenie sprowadza się do "Ja Tobie nic złego nigdy nie zrobiłam. Wszystko co zrobiłeś dla mnie było z Twojej własnej woli bo Twoją naturą jest bycie ścierą do wycierania mojej podłogi. Nie rozumiem dlaczego nagle tego nie lubisz.". Tom też dobry nie jest ale zasadnicza różnica jest taka, że naprawdę ją kocha i nie dałby się odstraszyć gdyby mu okazała chociaż odrobinę zrozumienia.

ocenił(a) serial na 8
blueblood96

Tom coraz bardziej odchodzi od tego bycia ścierąxD (chociaż identycznie traktuje Grega). Mnie ciekawi, jak to się stało, że skumał się z Shiv i że zaowocowało to związkiem

qwibqwib

Mowili w poprzednich sezonach, ze poznali się kiedy Shiv przechodziła bardzo trudny czas, wiec podejrzewam, ze wówczas Tom przynosił jej ukojenie. Jednak ze względu na to, ze była przez rodziców odrzucana i nieakceptowana, gardzi Tomem który ja kocha i akceptuje, bo wydaje jej się przez to słaby i niegodny jej skoro ją kocha. Zauważcie ze w tym sezonie zbliżają się do siebie po tym jak Tom jej mówi, ze chodziło mu o pieniądze. To wyrachowanie ją przyciąga. Tak samo przyciąga ją Matssen, który jest nieobliczalny i wysługuje się nią. Oni wszyscy mają duże problemy z bliskością, u Shiv widać je także wtedy kiedy podczas nocy poślubnej mówi Tomowi o otwarciu związku. Czuje ze w tej relacji może być taki plot twist, ze w Tomie w końcu coś pękło, a Shiv po odtrąceniu przez braci po zdradzeniu ich i przez to ze jest w ciąży, znowu będzie przechodziła kryzys i szukała ukojenia u Toma, ale tym razem to on ją odrzuci

ocenił(a) serial na 8
misslizzy

W sumie moze tak byc. Albo bedzie identycznie traktowac swoje dziecko, jak jej matka. To dosc ciekawe spostrzezenie odnosnie tego, dlaczego tak gardzi swoim mezem, ze jest taki pattern przez zaniedbanie przez jej rodzicow. Ten Tom to zloty gosc w ogole, ze ma tyle cierpliwosci i wyrozumialosci do tej egoistki:>

ocenił(a) serial na 10
qwibqwib

"Tom coraz bardziej odchodzi od tego bycia ścierą"
Serio? A jego rozmowa z Mattsonem to niby czym była?

ocenił(a) serial na 8
andand22

Ktora rozmowa?

ocenił(a) serial na 8
qwibqwib

była chyba tylko jedna, na początku, jak nieudolnie mu się podlizywał i Mattson żartował do Shiv, że zaraz nasra jej mężowi do ust, a ten będzie zachwycony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones