PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10025008}

Szōgun

Shōgun
8,0 14 057
ocen
8,0 10 1 14057
7,2 9
ocen krytyków
Szōgun
powrót do forum serialu Szōgun

Wcale nie jest dobrze...

ocenił(a) serial na 6

Zawyżone oceny wynikają stąd, że w oceanu badziewia, ten serial dryfuje nieco ponad poziom i już wszyscy tracą głowę i rozdają w ocenach 9tki i 10tki bez opamiętania. na prawdę tak już niewiele ludziom potrzeba, żeby zacząć klaskać? Serial ma klimat, pozwala się wciągnąć i chcemy zobaczyć co będzie dalej ale jest mocno zawiły, źle zrealizowany i chaotyczny. Sceny skaczą szybko, trudno powiązać fakty i skupić się o co tu chodzi, tym bardziej, że to jest ciężka tematyka...

ocenił(a) serial na 7
peju

kompletnie się nie zgadzam co do chaotyczności.

ocenił(a) serial na 5
Aragorn88

Dla mnie jedynie zdjęcia się bronią a reszta jest mocno średnia.Postacie tez takie troche mdłe,bez wyrazu.

ocenił(a) serial na 7
aronn

uważam zupełnie co innego - postacie są bardzo wyraziste :)

ocenił(a) serial na 5
Aragorn88

Tylko Toranaga,reszta do wymiany :)

ocenił(a) serial na 7
aronn

Chyba raczysz żartować Aronn sama

ocenił(a) serial na 5
Aragorn88

Takie moje odczucia ;D

ocenił(a) serial na 4
aronn

A ja na 4. Stary serial dużo lepszy, lepszy scenariusza, lepsza obsada. Cosmo to wybitne nieporozumienie.

ocenił(a) serial na 9
anastazja55

Tak mi się na początku wydawało: wrzeszczący dzikus z rozmytym wzrokiem. Ale z kolejnymi odcinkami dotarło do mnie, że w przeciwieństwie do poprzednika (który wbrew tytułowi skupiał się na losach nawigatora) ten serial pokazuje akcję z punktu widzenia Japończyków. A dla nich Blackthorne jawi się jako nieokrzesany, wrzeszczący barbarzyńca, który jedyne czego chce, to powrotu do grabienia Portugalczyków na morzu. W końcu tytułowym Siogunem staje się Toranaga, a nie Blackthorne.

ocenił(a) serial na 5
Aragorn88

serial jest bardzo słaby, nieważne jak mocno będziesz przeczył faktom.

theart

ten serial na 5 a serial jasia fasoli oceniłeś na 10 :XD więc git :D

Grzegorz_Galuba

I co to zmienia, geniuszu zbrodni? Ocenił wedle swoich odczuć, a ty jak Filip z konopii wyskakujesz z durnym porównaniem bez żadnej głębszej myśli. Jedyne co udowodniłeś tym "wyciągnięciem asa" w postaci losowej oceny z profilu to swoją człapiącą głupotę. Sprawdźmy jednak z kim mamy do czynienia: ani jednej noty na koncie założonym w 2022 roku. Zaszczyt nas kopnął, ekspert od niczego wyśmiał czyjś gust! To teraz wracaj do swoich zabawek w piaskownicy i nie zawracaj głowy zwykłym kinomaniakom. Toś zabłysnął jak woda w kiblu. 

theart

Twój ton osądzający najwyraźniej uznajesz za ostateczny, ale wiesz, że fakty to rzecz obiektywna, czyli coś, co nie podlega dyskusji i jest jakimś prawidłem? Przypominam, że poruszamy się w sferze ocen różnych jednostek na forum publicznym. Można dyskutować, krytykować z głową, ale własną subiektywną opinię nt danej produkcji nazywać faktami to już wyższa szkoła ignorancji. A brak konkretów to już przebicie sufitu. Następnym razem skleć jakikolwiek argument na poparcie swojej tezy, bo jest pusta. Poza tym 5/10 oznacza "średni", a nie "bardzo słaby", więc nawet kliknąć w odpowiednią gwiazdkę nie umiesz? 

ocenił(a) serial na 5
theart

5 to maks co ten serial może dostać. Od połowy sezonu już mnie nużyło oglądanie. Dłużyły się te odcinki, mielą tylko jęzorami, żadnych emocji. Już lepiej obejrzeć 5 raz odcinek House'a

ocenił(a) serial na 4
aronn

Zgadzam się. No, może jeszcze Mariko się wybroni.

ocenił(a) serial na 9
anastazja55

pozdrawiam hejtera

ocenił(a) serial na 4
aronn

Tak, zdjęcia piękne.

ocenił(a) serial na 4
Aragorn88

Ja tez.

peju

w sumie tak, oczekiwania spadają z każdym rokiem lewactwa

maximus_

Lecz się amebo

sankt1910

z lewactwa? nie muszę

maximus_

Z pedofili, pedofilu.

sankt1910

naucz się pisać kontry, bo to wygląda jakbyś miał 12 lat xD

ocenił(a) serial na 1
peju

Zgadzam się. Na dodatek nie rozróżniam postaci w przeciwieństwie do wersji z 1980 r.

ocenił(a) serial na 5
Zbyf

To fakt,dużo tu postaci i mało przejrzysta ta historia,bardzo zagmatwana.

ocenił(a) serial na 4
aronn

Popieram. Serial z 1980 roku był zbudowany bardziej logicznie.

ocenił(a) serial na 7
anastazja55

może i tak, ale dzisiaj już nie broni się jako widowisko. wygląda teatralnie. jak bogaty teatr telewizji.

Zbyf

Zawsze zastanawiają mnie osoby, które wystawiają jedynki bardzo przyzwoitym produkcjom. Ciekawi mnie, jak oceniają znacznie gorsze lub kiepskie. Rozumiem, że odczucia ma każdy inne, ale 1? Niepojęte dla mnie.

Lorienath

To samo z 10 w niektórych produkcjach - bo im się spodobał akurat. Od tego jest to całe serduszko obok ocen przecież. Potem przychodzi ktoś, szuka dobrego filmu, obiektywnie ocenionego i zamiast oglądać, traci czas na czytanie, po czym się odechciewa oglądać bo już tyle minęło.

ocenił(a) serial na 9
peju

Jak się gubisz, w co by nie mówić prostej historii, to chyba ty masz problem a nie serial. Mają przy pojawieniu się każdej postaci dawać podpisy kto to jest?

Silvan12

Podpisy są za trudne bo trzeba czytać. Niech mówi drugi lektor zza kadru.

Amfios

coś ty, obecnie to obrazki przypominające memy

ocenił(a) serial na 4
peju

dokładnie, w serialu wieje okropną nudą

ocenił(a) serial na 5
peju

Strasznie to jest słabe, chyba nie dotrwam.

ocenił(a) serial na 9
peju

Inaczej na pewno odbierają go ludzie interesujący się kulturą Japonii. Ja się interesuję i bardzo mi się podoba.

peju

Im dalej w las tym bardziej męczą i nudzą. Ciągnie się wszystko jak flaki z olejem.

ocenił(a) serial na 5
sankt1910

Ja na każdym odcinku wymiekam.

ocenił(a) serial na 8
peju

Sam jesteś źle zrealizowany.

ocenił(a) serial na 9
peju

Pozdrawiam wszystkich hejterów , prawda jest taka jak zawsze żaden z was nie oglądał ale jak tutaj to bywa hejtuje

ocenił(a) serial na 9
grzes1962

Aż zajrzałem w ten temat co wolę nie robić, bo nie ma co namawiać do swoich racji. Aczkolwiek przykre to, że tak świetnie zrealizowany serial z klimatem,

ocenił(a) serial na 9
___ice___

CD. Spotyka taka fala hejtu, bo część widzów jest zbyt tępa. Polecałem kilku młodszym odbiorcom to się potrafili zapytać po pierwszym odcinku o co w tym chodzi XD tik-tok przepalił co trzeba i jak zachodzi konieczność „myślenia” w trakcie seansu to nie wiedzą co się dzieje. Jeszcze tempo za wolne, a do tego ucinają wątki żeby do nich wrócić za jakiś czas to może być za dużo dla dzieci wychowanych na paradokumentach gdzie ktoś trzy raz na odcinek tłumaczy o co chodzi żeby widz na pewno zrozumiał.

peju

Wciąż silny efekt "Gry o Tron". Ludzie jak mają intrygi i knowania z domieszką brutalności, to pieją w zachwytach. A tutaj, ani intryga specjalnie oryginalna, ani jakiejś fajnej bitwy, pojedynków, tylko chodzą i gadają. Serial ma ładną scenografię i kostiumy, a kamera ładnie operuje światłem i wszystko to prezentuje, ale warstwa fabularna cieniutka

ocenił(a) serial na 5
peju

Podszedlem do tego "arcydziela" i po jakichs 20 minutach mialem dosc. Disney jak zwykle nie zawodzi: jak nie sodomici, to woke, jak nie woke, to zaklamywanie historii. USA to juz jest takie bagno, ze nikt tego nie kontroluje. Po prostu pchaja ten woz drabiniasty z gnojowka i udaja, ze wioza perfumy. Oczywiscie pospolstwo klaska i sie zachwyca tym smrodem.

peju

Też się zgadzam, że 6/10. Po prostu przestali robić dobre filmy i seriale, bo tematy się wyczerpały i jak powstanie jakiś z poziomem powyżej średniej to nagle dostaje 9, 10tki. Ogólnie to trochę nudny, brakuje scen bitewnych. Główny aktor też nie pasuje zbytnio, a fabuła trochę zbyt mocno przekombinowana. Wiem, że Japończycy to inna cywilizacja z brakiem poszanowania do życia i ogólnie Japończycy mają wysokie IQ, ale fabuła jest właśnie przez ich spiski, plany i pomysły po prostu śmieszna, a szczególnie gdy super inteligentny wróg daje się nabrać jak dziecko na jakąś tanią sztuczkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones