PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=832293}

Szukając Alaski

Looking for Alaska
7,5 7 483
oceny
7,5 10 1 7483
Szukając Alaski
powrót do forum serialu Szukając Alaski

Wierna adaptacja książki

ocenił(a) serial na 9

Nie wiem czy oglądałam kiedykolwiek bardziej wierną adaptacje książki jak ten serial. Postać Alaski po prostu powala na kolana, Kristine zagrała ja rewelacyjnie. Jest poruszonych dużo społecznych tematów. Bardziej wrażliwi widzowie niech sobie przygotują chusteczki.

Myrla

bardziej wrażliwi nie powinni wcale oglądać...ja nie mogłem się pozbierać przez parę dni...;)

Myrla

Prawda. Chusteczki były potrzebne. W zasadzie od 1 odc wiedziałem,że Alaska umrze, takie przeczucie bo trochę dramatów widziałem. Mimo to sposób w jaki pokazano jej postać i moment gdy dowiedzieliśmy się o jej śmierci oraz fakt, że nie pokazano jej po śmierci zupełnie odbiera dech w piersi. Serial jest zrobiony z maestrią. Naprawdę czujemy te emocje a ostatnie odcinki wgniatają w fotel. Jak robić dramat to Looking for Alaska jest przewodnikiem. O dziwo zmieszczono tu tyle wątków w 8odc że trudno zbierać myśli po zakonczeniu. Tak nagle pytanie: To już koniec?

Myrla

13 powodów jest tez tak odzwierciedlone co do książki. Jestem na 6odc i średnio mnie urzekl serial :)

Myrla

Niby tak ale jednak dużo się różni od książki, choćby czas akcji i "finału" czy też brak balu w książce jedno i drugiego :) sytuacja z kapowaniem też się diametralnie różni od tego co było w serialu :) ale masz rację Kristine zagrała kropka w kropkę Alaskę z książki :) i dla Niej samej warto sięgnąć po ten serial ;)

ocenił(a) serial na 7
Seiya91

Do tego w książce nie ma romansu między Pączkiem (zwanym w oryginale Kluchą) a Alaską. Do fizycznego zbliżenia między nimi dochodzi jedynie przed jej śmiercią, a o innym zainteresowaniu Milesem ze strony Alaski nic bezpośrednio z książki nie wynika. Także jak najbardziej - serial nie jest wierną adaptacją, różnic jest od groma, ale i tak warto go obejrzeć. Choćby właśnie dla niesamowitej Alaski :)

ocenił(a) serial na 9
Myrla

Ten serial był świetny ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones