Tengoku-Daimakyo
powrót do forum 1 sezonu

Witam prosze o wszelkie wyjaśnienie oraz spoilery czemu ona w ostatnim odcinku nie pozwoliła po gwałcie zabić robina ????? i jak po gwałcie można udawać że nic sie nie stało , spśmiać się i załanczać pozytywną muzyczke ? z wątku jej szkoły ? akademiku ? nic nie zrozumiałem o co chodziło z tymi dzieciakami ? Anime było dobre ale ostatcznie no……. kaszana wyszła jakaś

ocenił(a) serial na 8
Moretz96

Odpowiedz na pierwsze pytanie to jak dla mnie wyparcia, wiem leniwe wytłumaczenie. A co do dzieciaków na koniec to wytłumaczenie jest proste. Cała sekwencja z Nieba dzieje się jeszcze przed zagładą a Maru to nie brat Tokyo jak nam się cały czas wciskało a jedno z jej dzieci.

ocenił(a) serial na 6
Momotaro

Czytałeś mange ? Nie ma głępszej rozmowy odnośnie teho gwałtu ? Strasznie mnie mnie to zniesmaczyło nie tak to powinno wyglądać......

ocenił(a) serial na 8
Moretz96

Mangi nie czytałem i bazuje tylko na tym co pokazało mi anime. Oszczędzenie Robina pozornie wydaje się nielogiczne, ale jak podejdzie się do tego, że Kiruko, nie oszczędza Robina, a nie pozwala Maru popełnić morderstwa (by ten nie rozkleił się do reszty jak na końcu odcinaka zakonu nieśmiertelnych). To zaczyna wszystko nabierać sensu.

ocenił(a) serial na 6
Momotaro

niby tak ale no mogli chwile pogadac o tym na powaznie a nie ale ehhhh trudno sa inne anime , sya bye bye

Moretz96

Mnie to wcale nie zaskoczyło. Kiruko i jej brat mieli z Robinem długą historię, plus z urywków wspomnień które Haruki przypdkiem „znalazł” w ciele siostry wynika, że mogła ona mieć wcześniej romans z Robinem (to oczywiście nie usprawiedliwia Robina) Pamiętajmy też, że w ciele Kiruko jest jej brat. Dla +/- 20-letniego chłopaka gwałt to raczej kompletnie niemożliwy temat do rozmowy i całkowicie szokujące przeżycie. Wyparcie jest dobrym wyjaśnieniem. Ale jednak zakładam, że jakaś poważniejsza rozmowa między Harukim a Maru odbyła się po prostu między scenami. Mnie bardziej zaskoczyło, że Maru nie wyczuł Man-eatera za drzwiami, które chciał otworzyć Robin i chętnie bym się dowiedziała co on w ogóle tam kombinował.
Co do dzieci z akademii, to jak widzimy ich wątek dział się przed katastrofą i obstawiam, że te dzieciaki po wyjściu na zewnątrz stały się Man-eaterami i doprowadziły do zagłady. Pytanie czemu Maru nie zmienił się w jednego z nich i jaki jest los jego bliźniaka.
Dla mnie jedynym słabym punktem jest to, że zakończenie sezonu jak zwykle daje mgliste odpowiedzi tylko na część pytań, reszta dla mnie top. Liczę na kolejny sezon!

Moretz96

Pomijając samo anime, to w prawdziwym świecie raczej większość osób po gwałcie udaje, że nic się nie stało. Wstajesz do pracy, szkoły i wszystko toczy się po staremu, często nawet czasem spotykasz oprawcę. Możesz zgłosić sprawę policji, ale większość takich spraw jest umarzanych. Po prostu żyjesz tak jak wcześniej tylko z takim paskudnym wspomnieniem. Pewnie nawet nie wiesz, ile ofiar gwałtów spotykałeś na co dzień, ludzie nie mają tego wypisane na czole, a przemoc seksualna jest wciąż dość powszechna.

ocenił(a) serial na 6
Zapiekanka

ok ale on jest facetem w ciele kobiety no nie powinno tak to wyglądać….. powinien go ciąć i solą posypywać

ocenił(a) serial na 8
Moretz96

Ty nie jesteś autorytetem tego jak ludzie powinni się zachowywać. Każdy przeżywa traumatyczne przeżycia inaczej. Przecież w realnym świecie jest masa sytuacji kiedy gwałty nie są zgłaszane na policję przez ofiary z różnych przyczyn.
Anime się jeszcze nie skończyło, możliwe że ten wątek zostanie rozwinięty i jej zachowanie wyjaśnione w 2 sezonie.

ocenił(a) serial na 6
kamil12580

Nie jej tylko jego TO JEST FACET I TO POWINNOŚĆ KAŻDEGO FACETA !

ocenił(a) serial na 5
Moretz96

Japońscy twórcy i eksploracja seksualności to zawsze kaszana. Już mi się dała we znaki ta akcja z dziewczyną wynajmującą pokoje. Wygląda jak dziecko (narysowana tak samo jak te dzieci z sierocińca). Rzuca się na Maru. Dziwne, ale okej. Dalej oczywiście zawsze musimy podejrzeć Kiruko pod prysznicem. Po co? Nie ma tu nic o tym jak chłopak w ciele dziewczyny odkrywa kobiecą seksualność, czy cokolwiek tego typu. A jako wisienka na torcie jest gwałt i chwilę później uśmiechy i radosna muzyczka. Nie rozumiem. Mieli fajny przygodowy show z przyjaznymi bohaterami, to musieli go tanio "udoroślić". Zero wyczucia tematu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones