PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769361}

Terror

The Terror
7,4 14 712
ocen
7,4 10 1 14712
7,5 8
ocen krytyków
Terror
powrót do forum serialu Terror

Dobry, ale…

ocenił(a) serial na 6

Serial b. dobry, jednak nie ustrzegł się wielu wpadek jak i przeciągnięte fabuły. Spokojnie można było spłaszczyć temat w 5 odcinków.

Pierwsze co rzuca się w oczy: plakat serialu i Ciarán Hinds, który ginie w 2 sezonie i tyle nam z Hindsa w tym serialu, dziwne to. Nielogiczne ściganie potwora dwójkami, rozdzielanie się gdy ten z łatwością rozszarpuje chwile wcześniej jak mu się podoba znacznie liczniejszą grupę i lepiej zorganizowaną. Totalnie niepotrzebne powroty w przeszłość sprzed wyprawy gdzie praktycznie nie ma to żadnego wpływu na fabułę z „teraźniejszości”. Tylko momentami zadbano o to, aby urzeczywistnić panująca tam temperaturę. Nie za bardzo zrozumiałem też scenę ze spotkaniem grupy Eskimosów i to, że jeden z żołnierzy zabija ich i swoich kompanów. Wydawać by się mogło, że każdy w takiej sytuacji, całował by ów tubylców po stopach, aniżeli do nich strzelał?!
Kolejne to poćwiartowanie jednego z nieżyjących kompanów i jedzenie go na surowo mając możliwość usmażenia „potrawy”.

Ogólnie sporo różnych bzdur można wytknąć serialowi, dlatego zasługuje maksymalnie na 7.

ocenił(a) serial na 8
MinisterLG

Hejka!
"Nie za bardzo zrozumiałem też scenę ze spotkaniem grupy Eskimosów i to, że jeden z żołnierzy zabija ich i swoich kompanów. Wydawać by się mogło, że każdy w takiej sytuacji, całował by ów tubylców po stopach, aniżeli do nich strzelał?!"

Grupa spotkała Eskimosów, którzy poczęstowali jednego z żołnierzy mięsem fok - to znaczy, że nie mieli złych zamiarów względem nich. Hickey wykorzystał ten moment by przeprowadzić bunt i odebrać przywództwo - zabił żołnierza, zabił Eskimosów i wmówił wszystkim, że Eskimosi ich zaatakowali zabijając żołnierza (Hickey sam to zrobił). Podsycał w ludziach strach, żeby przeciągnąć ich na swoją stronę :)
Doktor, który zrobił sekcję martwego żołnierza na polecenie Coziera, zauważył w żołądku ledwo strawione mięso fok, więc słowa Hickeya okazały się kłamstwem - Cozier i inni domyślili się, że zamordował on żołnierza oraz przyjaźnie nastawionych Eskimosów. Wiodcznie taki był ich zwyczaj, że częstowali gości świeżym mięsem fok :)

ocenił(a) serial na 6
kokonamaroko_x

Dzięki za odpowiedź, jednak ja to wszystko wyłapałem. Mój wywód był bardziej pokroju filozoficznego ;) nie potrafię zrozumieć tej sytuacji z punktu jakiejkolwiek logiki w scenariuszu. O ile pobudki buntownicze Hickeya można zrozumieć w sytuacji tkwienia w martwym punkcie, kombinatorstwa przywódców i tragicznej sytuacji w której się znaleźli, o tyle w momencie tak ogromnej szansy na ratunek nie jestem w stanie pojąć. Z mojego punktu widzenia, nie ma w tym za grosz logiki i nie wiem czy ktokolwiek będący podobnej sytuacji odwalił, by taką maniane.

Ps. Tą sytuacje wytknąłem jako jeden z wielu minusów serialu.

Pzdr !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones