PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769361}

Terror

The Terror
7,4 14 717
ocen
7,4 10 1 14717
7,5 8
ocen krytyków
Terror
powrót do forum serialu Terror

Serialu nie widziałem, nie wiem czy kiedykolwiek go zobaczę, wiem jak ta opowieść musi się skończyć i co do tego końca doprowadzi. I tu nie chodzi o to, że sobie zaspoilerowałem wiedzą fabułę - tu chodzi o to, że chyba jestem zbyt wrażliwy, żeby oglądać wszystko co spotkało załogę. Do niedawna nie słyszałem o tej wyprawie.

Jakie było tło tamtych wydarzeń. Generalnie Brytyjczycy próbowali szukać drogi na skróty z Europy do Azji poprzez ocean arktyczny... Wystawili 2 nowoczesne okręty, dzielną załogę, wyposażyli je w najnowsze zdobycze technologii (m.in skafandry do nurkowania pozwalające dokonywać napraw pod powierzchnią lodowatej wody) zapasy na przynajmniej 3 letnią podróż... wydawało się, że wszystko musi się udać. Nie docenili możliwości złego losu.
Problemów było wiele, niektóre wyniknęły z niedbalstwa/głupoty. Brytyjska admiralicja zamówiła najtańsze konserwy na rynku, okazały się nieszczelne i zatruły załogę ołowiem. Konserwy stanowiły niemal cały zapas jedzenia na podróż a osłabiały czy wręcz powoli zabijały załogę. Silniki parowe choć ogromne zapewniały żenująco słabą moc tym samym niemożliwe było prucie lodu pracą silników. Przeciw odkrywcom sprzymierzyła się też pogoda - potrafiła zakuwać okręty w lodowej pułapce na dłuuugie miesiące. Nie chcę nikomu zaspoilerować zabawy może i tak za dużo powiedziałem.

W każdym razie uważam tą wyprawę za niesamowicie ekscytującą a jeżeli serial oddaje o niej prawdę (a podobno tak - z paroma może tylko insynuacjami/ubarwieniami) jestem pewien, że dostarczy komuś kogo takie oparte na faktach opowieści grozy interesują mnóstwo zabawy:)

ocenił(a) serial na 6

Pierwsza scena pierwszego odcinka od razu spojleruje jak to się skończy. Moim zdaniem to było tam niepotrzebne.

ocenił(a) serial na 6

Aa i według teorii to rzeczywiście większość wykończył Tumbak? xD

użytkownik usunięty
Lukininho

Jeżeli chodzi o jakieś niedźwiedzio/świnko zmutowane coś bo widziałem na jakimś trailerze czy czymś to tego nie wiemy. Wiemy, że umierali z głodu, zimna i bardzo poważnych chorób a byli setki kilometrów (przynajmniej) od kogokolwiek kto mógłby im pomóc (w sensie jakiejś osady białych albo okrętu - bo napotkali jakichś "dzikich" tubylców po drodze, ale oni nic nie mogli zrobi dla niedobitków). Generalnie fauny tam nie ma za dużo (bo pewnie ciężko o jakąś na lodowym pustkowiu), ale niewykluczone, że mogli spotkać np. niedźwiedzia polarnego - a te skubane nie nauczyły się dotąd, że ludzi się nie atakuje bo ma się przekichane i nadal jak na alasce czy gdzieś ktoś takiego spotka i nie ma karabinu nabitego przy tyłku to ma mokre spodnie (zresztą podejrzewam, że i Ci z karabinami mogą popuścić).

Co jest śmieszne ta wyprawa zdwawała się niesamowicie dobrze przygotowana mogli tam teoretycznie 3 lata spędzić i żyć bez stresów, nawet dłużej polując czy coś... ale ten napęd o kant dupy rozbić a przede wszystkim zepsute/zatrute ołowiem jedzenie... no i mieli mega pecha, lód powinien czasem topnieć i dawać płynąć a oni czasem na grubo ponad pół roku za jednym razem potrafili stanąć w miejscu bo zamarzło i nie topnieje...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones