PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769361}

Terror

The Terror
7,5 14 667
ocen
7,5 10 1 14667
7,5 8
ocen krytyków
Terror
powrót do forum serialu Terror

Zawiodłem się. Niby OK ale serial nie porywa. Scena z pożarem jest tak niedorzeczna że ciężko się ją ogląda. Pomijając fakt że w niskich temperaturach ciężko jest cokolwiek rozpalić nawet przy użyciu benzyny to rozwalają mnie jeszcze:
- tymczasowy obóz jak forteca. Uwięziły ich 3 prześcieradła na patykach...
- jak rozcinasz płachtę to oczywiście wbijasz nóż w kolegę bo rozcięcie od góry by nikogo nie zranić jest zbyt dużym wyzwaniem
- potwór dostaje z armaty i lekko krwawi.
- zraniona noga ? Po co szyć ? Lepiej od razu odciąć

ocenił(a) serial na 9
buddookan

1. Na zewnątrz było pewnie zimno, ale rozbili namioty i w jakimś stopniu zostały one ogrzane - nie tylko przebywającymi w nich ludźmi, ale także piecykami - przecież kilka osób się tam kąpało.
2. Nie prześcieradła, tylko namioty zbudowane prawdopodobnie z płótna żaglowego - nie sądzę, aby był to zbyt miękki materiał. Takie płótno trudno przeciąć nawet nożem.
3. NIe wiadomo jak mocno dostał, bo nie zostało to pokazane. Widocznie został draśnięty - niedźwiedź pod skórą ma 10 cm tłuszczu, który go chroni przed zimnem. Taki potwór z serialu 3-4 większy od niedźwiedzia mógł mieć równie dobrze 20 cm, a zatem kula mogła go jedynie zahaczyć i przejść bokiem.
4. W czasach, w których jeszcze nie stosowano aseptyki i antyseptyki nie dało się leczyć (zszyć) takiej rany. Gangrena była praktycznie nieunikniona. Sposoby leczenia takich ran nie polegające na amputacji odkryto dopiero w drugiej połowie XIX wieku kiedy np. zorientowano się czym są bakterie i jak je zwalczać czy zapobiegać ich namnażaniu.

buddookan

Z tego co zauważyłem, to kula tego misia drasnęła, nie wbiła się centralnie, tylko szarpnęła kawał skóry. Poza tym to fikcyjny potwór, o którym niewiele wiadomo.

Hickey wołał do nich, inna sprawa, że jego postać to raczej czarny charakter i osoba bezwzględna, chcieli to podkreślić. Tak jak kolega napisał, płótno żaglowe to nie prześcieradło.

Nogi amputowano masowo jeszcze w czasach wojny secesyjnej. Mogliby zaryzykować, zalać ranę alkoholem, a potem zszywać, ale zbyt duże ryzyko niepowodzenia, gangrena zajęłaby większa część ciała i albo musieliby amputować więcej albo umarłby od zakażenia.

buddookan

Niedorzeczna to jest twoja wypowiedź.

ocenił(a) serial na 4
buddookan

Zgadzam się z Tobą w 100%.
@Ritchie - na siłę próbujesz wmawiać rzeczy, które nie miały by prawa mieć miejsca. Zacznijmy od tego:

- Są uwiezieni w skutym lodem morzu -> to teraz zobacz jak są ubrani. A już szczególnie po zejściu na ląd..to co, nagle +15C się zrobiło? BZDURY na resorach.
Polecam komuś nawet w naszą, polską zimę spędzić okrągłą dobę poza budynkami (robiłem to nie raz, namot, jama śnieżna) i wtedy zrozumiecie jak niedorzeczny jest ten serial...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones