PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769361}

Terror

The Terror
7,4 14 717
ocen
7,4 10 1 14717
7,5 8
ocen krytyków
Terror
powrót do forum serialu Terror

Motyw gejowski..

ocenił(a) serial na 8

Nie wiem jak dalej ale do 3 odcinka włącznie "przygody" dwójki bohaterów wydają się bardzo ważne biorąc pod uwagę ile czasu serialu zostało na nich przeznaczonych. Ciekawe czy produkuje się dziś jeszcze jakieś seriale czy filmy gdzie widz nie jest bombardowany takimi wątkami... Odechciewa się patrzeć na tak świetną produkcję tak samo jak na nowego Star Treka.

użytkownik usunięty
czykwins

jak na 5 odcinków to ten motyw i tak był krótki, a wiadomo że takie rzeczy nawet zdarzały się częściej, u większej ilości członków załogi. Tyle lat na lodzie, bez kobiet i bez rozrywek, byłoby dziwne, gdyby to omineli.

użytkownik usunięty

ps. mnie ilosc czasu wątków z tym stworem juz denerwuje :P

czykwins

tak bylo w ksiazce, skoncz te smety ponuraku.
Chetnie sie dowiem gdzie jestes bombardowany "takimi " watkami" w serialach, prosze o tytuły , chetnie obejrze.

ocenił(a) serial na 8
Justyna_0288

Proszę bardzo - dwa bardzo dobrze zapowiadające się seriale które zacząłem oglądać ale przerwałem bo się skupiły na "miłości chłopców":
http://www.filmweb.pl/serial/Star+Trek%3A+Discovery-2017-757950
http://www.filmweb.pl/serial/Outlander-2014-690404
Na zdrowie.

czykwins

Outlander jest na podstawie ksiazki , debilu..Miej pretensje do pisarzy. I nie ma tam zadnej milosci chlopców, chodziło o gwałt na męzczyznie.
Homoseksulisci sa wsród nas i nie musza być pomijani w ksiazkach, scenariuszach, wymyslonych historiach bo ty sobie tak zyczysz. To ni jest zadne bombardowanie, to kiedys omijano tematy homoseksulistów jakby w ogole ich nie bylo. na szczescie te czasy sie skonczyly

ocenił(a) serial na 8
Justyna_0288

No to skoro już tu się ładnie przedstawiłaś to wiemy że dalsza rozmowa z tobą będzie raczej straconym czasem...

użytkownik usunięty
Justyna_0288

w ktoryms z dalszych sezonow w outlander jest o milosci mezczyzn, tak na marginesie.

nie ma zadnej milosci męzczyzn, jest sobie po prostu gej i tyle , nie ma nic wiecej

użytkownik usunięty
Justyna_0288

no to dziwne, wprawdzie z powodu nudy porzucony u mnie byl tamten sezon, ale wszystko zmierzalo w jednym kierunku, byla chemia, maslane oczy u obu panow i w ogole. Jesli jest tak jak mowisz, to mnie scenarzysci strollowali :)

co, w 3 sezonie? miedzy tym rudym a brunetem? Brunet jest gejem w tym serialu, ale miedzy nimi nic nie ma.
Ale w realu rudy jest gejem wiec kto wie ;)?

użytkownik usunięty
Justyna_0288

tak, w 3. Ahaa, no to może faktycznie wdarły się czasem jakieś fluidy z reala o.O

ocenił(a) serial na 8
Justyna_0288

A poza tym skoro chcesz oglądać takie seriale i nie jesteś ponurakiem to są odpowiednie serwisy z taką tematyką :)

czykwins

masz problem ze swoją seksualnością to się zapisz na odpowiednie rekolekcje i nie rób smrodu tutaj

ocenił(a) serial na 8
francislionel

Nawzajem - jeśli nie masz nic ciekawego do wniesienia to po co odpisujesz?

czykwins

staram się na tego typu homofobiczne posty nie reagować bo nie ma sensu. mentalności kibola się nie zmieni. czasem jednak nerwy mi puszczają. w każdym razie zgłosiłem twój post do admina

użytkownik usunięty
francislionel

Zalatuje hipokryzją. Wolnosc slowa to nie tylko mowienie tego sobie inni zycza. Dopoki nikogo nie krzywdzi czynami to ma prawo do swoich slow.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 7
Dzida_86

Jeśli musisz zawyżać poziom swojej męskości powołując się na orientację seksualną, to nie mam zbyt dobrych wiadomości xD Dorośnijcie dzieci, mamy XXI wiek. Jeśli komuś takie rzeczy nadal przeszkadzają, to pozostaje tylko współczuć.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Dzida_86

Polaczek to stan umyslu. I to jest zboczenie. Homo to pikus

ocenił(a) serial na 6
Justyna_0288

Świetnie, że się tak sama nazywasz, faktycznie na miano Polaka to ty nie zasługujesz.

ocenił(a) serial na 7
Dzida_86

Te zboczenie zostało wykreślone z listy chorób dawno temu i bynajmniej nie przez naciski ludzi. Współczuję toku myślenia, ale w zasadzie gdzieś cię boleć musi, skoro zareagowałeś w taki sposób. Podświadome zapędy, które starasz się usilnie wyprzeć pisząc takie rzeczy? :D Ludzie pewni swojej orientacji raczej nie przykładają takiej wagi do innych, a już na pewno się nad nimi nie rozdrabniają xD

ocenił(a) serial na 6
Necto

Ja się nad tym nie rozdrabniam, wyraziłem tylko zwięźle swoją opinię. To ty bronisz wynaturzeń i jeszcze próbujesz mnie tym zarazić. Jeśli krytykuję złodziejstwo czy pedofilię tzn., że tym samym mam coś z nimi wspólnego? Puknij się w łeb lewaku. To standard, że w niemalże każdej dyskusji próbujecie odwracać kota ogonem i przypisywać gejostwo osobie, która je krytykuje. Logicznym jest, że skoro ty go bronisz to z pewnością masz w tym kierunku zapędy. Tą chorobę się leczy, nie wierz swojemu chłopakowi.

ocenił(a) serial na 7
Dzida_86

Idiotyzm też się powinno leczyć, ale z jakiegoś powodu mamy na to przyzwolenie społeczne. Nie mam sił na te gadki o zarażeniu, wynaturzeniu i innych bzdetach. Po raz kolejny współczuję płytkiego myślenia i życzę powodzenia w dalszym życiu.

ocenił(a) serial na 7
Necto

Homoseksualizm został wykreślony z listy chorób poprzez zastraszenie członków Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego przez lobby gejowskie, które zarzucało naukowcom bycie Nazistami. Badań nigdy nie dokończono a kolejne tego typu próby były niszczono a naukowców kompromitowano. Ciekawe, że jakiś tam raport dotyczący badań jest tak bardzo nie dopuszczany do realizacji. Czyżby tak bardzo bano się uzyskania wyniku, że jednak bycie Homo to choroba psychiczna?

ocenił(a) serial na 7
Ageha

Masz pod ręką internet, w którym znajdziesz listę placówek, które zgodnie uznały, iż nie można w dalszym ciągu nazywać homoseksualizmu chorobą, ale wolisz pleść jak potłuczony xD Tak, wszystkich zastraszono, oczywiście. Ciemnogród wymyśli jakąkolwiek wymówkę, aby tylko upewnić się, że z ich myśleniem wszystko w porządku xD Jesteście żałośni. Na świecie jest tak wiele zła, ale nie, lepiej zająć się tym paskudnym homoseksualizmem i dalej nakręcać spiralę nienawiści, zamiast postarać się pomyśleć samodzielnie i używając nieco logiki. Durne teorie spiskowe, irracjonalna nienawiść, piękny obraz sobą przedstawiacie. Oby tak dalej.

ocenił(a) serial na 7
Necto

Według badań mężczyznami o orientacji homoseksualnej stają się chłopcy nie posiadający ojca albo o ojcu, który był nie dostępny emocjonalnie. Jak również matka tez może być temu winna gdy jest nad opiekuńcza i obarcza syna zbyt dużym uczuciem. Czyli w skrócie brak lub ojciec tyran, albo samotna matka z problemami emocjonalnymi.
Coś z tego zgadza się u ciebie? Pewnie i tak wykręcisz kota ogonem ale za jakiś czas na chłodno porównaj ze swoim przypadkiem.
Zabawna sprawa nie założyłeś, że ja albo inni rozmówcy mogą być też homosiami jak ty...

ocenił(a) serial na 7
Ageha

Nie, takie badania również nie są wiarygodne. Są za to genialnymi "dowodami", które mają na celu urzeczywistnić chore spekulacje, które sobie uroicie.
Niestety cię rozczaruję, ale homo nie jestem. Tym bardziej mężczyzną, ale niektórych chyba naprawdę ciężko uwierzyć, że osoba hetero może bronić mniejszość. Przykre.

Dobra, koniec tej super dyskusji. Proszę cię, nie pisz do mnie więcej, nie chce być tutaj więcej wołana. Miłego wieczoru :)

czykwins

Sense 8 tez byly motywy homosexualne mimo to serial byl bardzo dobry. Zauwazylem ze watki gejowskie przeszkadzaja tym ktorzy maja niska samoocene ...

ocenił(a) serial na 8
ZnafcajeBajek

A ja zauważyłem że rozpoczynając normalną dyskusję (załóżmy na trudny temat) od razu zlatują się do niej wszelkiej maści ludzie których piecze dupa.
Nie rozumiem dlaczego nikt tu nie może wyrazić swojej opinii tylko pisze żeby mnie obrażać - np twoje kwestie mojej samooceny.
Tak to wygląda że sam piszesz coś takiego żeby się dowartościować.

czykwins

Zwracasz zbyt duza uwage do sprawy tak naprawde malo istotne i razi cie to przy czym wplywa to rowniez negatywnie na odbior. To tak jak w zyciu . Geje lesbijki transwestyci moga byc szefem/szefowa w twojej pracy sprzedawca w markecie elektrykiem czy nawet ochroniarzem w klubie . Czy to takie istotne by odrazu sie bulwersowac?:) nikt nikogo nie obraza ale jesli tak to odebrales, widocznie sam nie jestes tego pewny.

ocenił(a) serial na 7
czykwins

Normalna dyskusja i pretensje o homoseksualizm w serialu to oksymoron. Mam wrażenie, że ludzie, którym tak mocno przeszkadza jakikolwiek przejaw innej orientacji niż hetero, sami są swojej niepewni, ale częściej podświadomie. Mi bardzo przeszkadza seks i romanse w filmach, które nie potrzebują tego elementu w najmniejszym stopniu, bo to horror i tak dalej, ale jakbym miała przez to porzucać seriale i książki, to chyba niczego bym nie oglądała i czytała xD Poza tym, poważnie? Zdziwiłabym się, gdyby w Terrorze w ogóle nie było takiego wątku. Tyle lat na morzu, dalej na zamarzniętym, bez większych nadziei na powrót. Niemożliwym jest, aby nie doszło do ani jednego zbliżenia dwóch mężczyzn.

Powołujecie się na bombardowanie takimi treściami, współczuję. Homoseksualizm występuje w naturze od zawsze, ale dopiero całkiem niedawno ludzie zrobili się na tyle odważni, aby ukazać go w serialach, książkach, reklamach i tak dalej, jako coś normalnego, co jest wokół nas. To się zaczęły krzyki nie wiem z jakiej paki. Czujecie się niekomfortowo czy nie zdawaliście sobie sprawy z tego, że to istnieje? xD

ocenił(a) serial na 5
ZnafcajeBajek

Sense8 to był koszmarny serial, który - mówiąc szczerze - stanowi policzek tak dla hetero, jak i lgbt ;P

Aziel

skoro sense8 byl koszmarnym serialem a mlodemu papiezowi dajesz 10, to ja nawet nie zaczynam dyskusji

czykwins

Dla dalszego rozwoju fabuły ten motyw jest bardzo istotny (zwłaszcza postać Hickeya), pod koniec wręcz determinuje losy wielu postaci. Poza tym "Terror" powstał na podstawie powieści Dana Simmonsa, więc to do niego trzeba kierować zarzuty :)

ocenił(a) serial na 7
czykwins

Jak sie okazuje w dalszych odcinkach "motyw gejowski" jest istotny . Bo nie chodzi o homosexualizm tylko o oportunizm , cynizm i egoizm !!!

ocenił(a) serial na 8
wiosenka22

Gejowska to byla miłość starszego marynarza do młodszego, któremu pożyczał książki. Bardzo ładnie to bylo przedstawione i delikatnie. Hickey moim zdaniem nie byl homo, tylko chciał sobie pobzykać, a nie bylo pod ręką kobiet. Akurat w tym serialu te motywy byly bardzo logiczne - kilkuset facetów, trzy lata bez kobiet, a z własną ręką nudno. Tym niemniej założyciel watku ma rację, homomotywy są wyciskane na siłę (i Murzyni), tak bylo np w "Panu z wysokiego zamku" i nowej Ani z Zielonego Wzgórza (ponoć ma kolegów geja i czarnego - jak to usłyszałam, to sobie odpuściłan serial).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones