PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769361}

Terror

The Terror
7,5 14 667
ocen
7,5 10 1 14667
7,5 8
ocen krytyków
Terror
powrót do forum serialu Terror

DLa mnie

1) Końcówka 1 odcinka, keidy to Sir James każe oficerom przekazać 'radosne' nowiny i trzymać fason, po czym jego twarz kamienieje, w momencie, kiedy odchodzą i nie musi już udawać, że wszystko jest w porządku- po czym widzi na Terrorze Croziera, patrzącego w jego kierunku.
2) Śmierć biednego Jopsona, który nie wie, że Crozier został uprowadzony, i wyczołgiwuje się z namiotu, ostatkiem sił wołając go, widząc oddalające się na horyzoncie sylwetki.
3) Crozier powraca do obozu- widok nieotwartych puszek przed namiotami- jakoś mnie to strasznie uderzyło, że zostawieni tam cichcem chorzy nie mieli nawet siły opuścić namiotów, umierali pewnie w samotności, nie wiedząc co się dzieje, i dlaczego zostali opuszczeni.
4) Ostatnie słowa Little'a- i twarz pokryta łańcuchami. Podwójny cios, bo to właśnie Little do ostatnich sił starał się ocalić kapitana i walczył, żeby po niego wrócić.

Migotka

Ja scenę z nieotwartymi puszksmi interpretuje zupełnie inaczej.
Dla mnie było oczywiste, że chorzy zostają pozostawienie na pewną śmierć. Odchodzacy zostawili porcję jedzenia na tyle małą aby nie znacząco nie zubożyć zapasów ale jakąs aby uciszyć wyrzuty sumienia.
Cortaize od razu domyśla się co się stało i dla mnie o tym jest ta scena.

ocenił(a) serial na 10
caligulaam

Oj, zdecydowanie się zgadzam, ja mówiłam raczej o konsekwencji tej decyzji. Crozier widzi już tylko namioty i nietkięte puszki, i Jopson był widać jedynym na tyle silnym, żeby wogóle wyczołgać się z namiotu.
Wszyscy wiedzieli, że pozostawieni w namiotach chorzy nie mieli szans (nie mieli ich nawet, gdyby byli ciągnięci na łodziach, ale nie umieraliby przynajmniej sami). Odnośnie wyrzutów sumienia, u niektórych były (Little) u innych pewnie już była tylko walka o przetrwanie i instynkt samozachowawczy (Le Vesconte). Puszki były tylko pozorem.

Migotka

dużo czasu minęło, ale może jeszcze tu zaglądasz. O co chodziło ze złotymi łańcuchami na twarzy Littla? i tym, że powiedział „blisko”?

ocenił(a) serial na 10
Skela21

Na początku serialu kapitan Crozier i jego stewart rozmawiają o podróży, i stewart Jopson mówi do kapitana- "Jesteśmy blisko"- kapitan odpowiada, że blisko jest niebezpiecznym słowem w tym przypadku- bo niby blisko, i jest złudne wrażenie, że są prawie na miejscu, a sątak naprawdę daleko od celu. Oficer Little nie słyszał co prawda tej konwersacji, ale to nawiązanie w scenariuszu do tej pierwszej sceny. Łańcuchy na jego twarzy to nawiązanie do źródeł historycznych, w opisach zebranych przez podróżników poszukujących członkow ekspedycj jest opis historii Inuitów, że znaleźli ciało jednoego z nich z łańcuchami na twarzy. Ani oni nie wiedzieli, dlaczego, ani poszukiwacze, nie ma też żadnych rysunków. Więc to artystyczna interpretacja ekipy, ale oparta na historii. Jest wiele teorii fanów, na temat tego, dlaczego Little ma łańcuchy na twarzy, ale oficjalnie jest to zagadka.

Migotka

dziękuję :)

ocenił(a) serial na 10
Migotka

Wydaje mi się, że mógł je sobie wbić pod skórę próbując powstrzymać się przed zaśnięciem.

ocenił(a) serial na 9
Migotka

Najmocniejsza scena to scena, gdy jakoś w połowie serialu Thomas Blanky zostaje w kajucie kapitańskiej sam na sam z Fitzjames'em i opowiada mu mrocznych kulisach swojej wcześniejszej wyprawy - daje to zapowiedź tego co czeka ich samych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones