PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769361}

Terror

The Terror
7,5 14 670
ocen
7,5 10 1 14670
7,5 8
ocen krytyków
Terror
powrót do forum serialu Terror

Dzisiaj na kanale AMC pokazują premierowy odcinek Terror dzień hańby 2
I co to jest ten sam serial Bo jeśli tak to Filmweb kolejny raz jest niestety w tyle z opisem

xxxfilmen

Według mnie to zupełnie inna historia, ale motywem przewodnim też będzie jakaś istota z wierzeń.

blackfield1

To jest drugi sezon serialu to nie jest inny serial... Opowiada historię o czasach Pearl harbor j na necie już jest terror 2 sezon jakaś tajemnicza zjawa atakuje japońców.. pierwszy odcinek żadna rewelacja taki sobie...

xxxfilmen

Jest osobna strona na Filmwebie poświęcona serialowi Terror: Dzień hańby (Infamy). Odnoszę wrażenie, że traktowanie Infamy jako drugiego sezonu to zabieg marketingowy studia AMC. Pierwszy sezon miał niezły klimat, dobrą obsadę aktorską i ogólnie trzymał poziom. Tytuł może więc przyciągnąć fanów pierwszego sezonu (tak jak przyciągnął mnie). Co do drugiego "sezonu" tj. Infamy, to mnie pierwszy odcinek też nie powalił na kolana. Z jednej strony dość mocne wejście na samy początku, z drugiej raczej banalne zakończenie. Widziałem tylko pierwszy odcinek ale już teraz zaczynam domyślać się co kieruje tytułowym "Strachem". Szkoda, że akcji nie przesunięto w latach o jakąś dekadę wstecz i nie umiejscowiono np. w Argentynie.
Dalej może być trochę niezamierzonego SPOJLEROWANIA


Mamy koniec 41 roku a przedstawieni w filmie Japończycy to jakieś zabobonne kmiotki. Dziadek chrzani coś o duchach a wszyscy go słuchają jakby relacjonował mecz bokserski stulecia. Mama głównego bohatera też odczynia uroki. Japonia prawie cztery dekady wcześniej pobiła ruskich, wyszła wzmocniona z I WŚ. Wkroczyła w nowoczesność na równi z innymi krajami. Wydaje mi się, że ludzie wystarczająco śmiali by szukać szczęścia w Stanach nie obnosili by się tak jawnie ze swoimi lękami.
P.S.: Pierwszy sezon obroniłby się nawet gdyby wyciąć zeń wszystkie sceny z "niedźwiadkiem". Potwór raczej wypełniał pewne luki, choć wszystkie jego ofiary mogły równie dobrze zginąć z innego powodu (mróz, choroby, zdrada itp.).
Bakemono objawia się stanowczo zbyt szybko i zbyt nachalnie... no i atakuje ze zbyt oczywistego klucza (byłeś niedobry... to masz).

HamiIkar

pierwszy sezon jako oglądanie aktorzy nie był zły ,
ogólnie nie wiadomo co to za potwór był czy to była jakaś zjawa?
Koniec końców wszyscy chyba zginęli prócz tego kapitana..
Rzadko drugie sezony są dobre no ale na tym trzeba poczekać może drugi odcinek się jakoś rozwiążę pewnie okaże że któryś z tych Japończyków był szpiegiem...
Tajemniczy wiatr tajemnicze światło jak narazie...

ocenił(a) serial na 7
xxxfilmen

Scena na moście z pierwszego odcinka jak idzie za nimi duch i znika mnie kupiła :) będę oglądał.

Pierwszy sezon mógłby się skończyć na 6-7 odcinku, końcówka niestety mocno skiepściła odbiór filmu :/
*SPOILER*





Niezniszczalny niedźwiedź padł od trucizny... serio? :)

miroll

2 odcinek tez taki sobie srednio narazie idzie bez emocji

ocenił(a) serial na 7
xxxfilmen

No zobaczymy, faktycznie zaczyna iść bardziej w obyczajówkę niż w jakiś horror, mimo wszystko jeszcze dam szansę.

miroll

3 odcinek jak tam wydarzylo sie cos ..rozkreca sie?

xxxfilmen

Nie wprowadzaj w błąd. Serial nie ma 2 sezonu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones