Terror
powrót do forum 1 sezonu

Miałem chrapkę na ten serial ale kompletnie się zawiodłem. Brak klimatu którym książka aż kipiała, masa scen wycieta, wiele zmieniono, przez co serial przelatuje odcinkami bez ładu i składu. Fatalna scenografia, lodowa pustynia wygląda jakby postawiono kartony i obsypano je cukrem i posypano solą. Brak rysu psychologicznego postaci, giną i już. Ten serial powinien mieź z 5 sezonów żeby w nim wszystko zmieścić. Nie wiem z czego wynikają miany względem książki. Jakaś cenzura czy co. Nie czuć wcale klimatu, nie czuć zimna które towarzyszyło uczestnikom tej ferelnej wyprawy. Można było stworzyć arcydzieło, wyszedł wydany w pośpiechu, poucinany serial.

ApolloCreed

Co do klimatu kwestia bardzo subiektywna, mnie serial wciągnął.

ocenił(a) serial na 7
buterfly

To byłby niezły serial gdyby nie fakt, że najpierw przeczytałam książke... Ale dużo plusów za gre aktorską.

ocenił(a) serial na 7
kaza6

W książce też jest jakiś kretyński potworek dla przygłupów, czy jest poważniejsza i dojrzalsza historia?

ocenił(a) serial na 10
ApolloCreed

Nie zgodzę się- ja z wieloma postaciami mocno się związałam, mimo braku szczegółowego życiorysu. Było na pokłądzie 130+ ludzi, skoncentrowali się na kilku(nastu). Sceny śmierci Edwarda, czy Jopsona, mocno mi się wryły w pamięć- jako jedne z wielu, bo było wiele przejmujących scen i ujęć.

ocenił(a) serial na 5
Migotka

Przeczytaj proszę książkę. Jeśli serial Ci się tak podobał to książką się zachwycisz.

ocenił(a) serial na 10
ApolloCreed

Trochę czytałam o książce, ale wiele osób, któe widziało najpierw serial narzeka, że właśnie brakowało tam tego, co w serialu mi się bardzo podobało- przyjaźni, braterstwa, że niektóre postacie pojawiają się nagle tylko po to, żeby zaraz zginąć (Jopson?), ale na pewno kiedyś sięgnę :)

ocenił(a) serial na 7
ApolloCreed

W książce też jest jakiś kretyński potworek dla przygłupów, czy jest poważniejsza i dojrzalsza historia?

ocenił(a) serial na 5
suszyMie

Też jest, ale to tylko tło. Głowna oś fabuły to walka o przerwanie. Polecam książkę, robi wrażenie.

ocenił(a) serial na 9
ApolloCreed

Bez przesady. Nie jest tak źle, a wręcz przeciwnie. Owszem, nie mam tutaj tego, co było w książce, ale twierdzenie, że nie ma klimatu i że scenografia jest słaba to lekka przesada.

ApolloCreed

Zaczełam oglądac zaraz po przeczytaniu książki i nie wiem czy nie odpuścić...Czemu pozmieniali historię Lady Ciszy, przeciez ona nie miala języka i nic nie mówiła ( stąd jej przydomek), zresztą była o wiele młodsza niż aktorka która ją gra? Wątek Hickeya tez jakis bez sensu, gdzie ten jego przygłupi, wielki osiłek, który wszedzie za nim łaził i z którym przyłapał go Irving, jak spółkowali po kryjomu? Powieśc jest wielowarstwowa, pisana z perspektywy róznych osób, czuc wręcz namacalny mróz, głód, beznadzieję; jest równiez dość mistyczna ( wątek potwora ) rzeczy których ludzie z cywilizacji nie rozumieli, nie znali ( nie wiedzieli np o prawdziwości istnienia niedziedzi polarnych), kultura eskimosów jest im totalnie obca. Parę niedociągniec równiez zauważyłam choćby w takich szczegółach, jak noszone okulary, dotykanie metalu gołymi rękami itp

ApolloCreed

uciety bo Amundsen lata później obnażył hipokryzje brytoli? a może dlatego ,że nie ma to jak być debilem-brytolem i udawać ,że wówczas nic sie nie stało i wszyscy byli bohaterami pomimo iż jedli kolegów??? śmiało

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones