PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=666442}

The Bridge: Na granicy

The Bridge
6,9 3 091
ocen
6,9 10 1 3091
The Bridge: Na granicy
powrót do forum serialu The Bridge: Na granicy

to amerykańskiej po prostu nie da się przejść. Polecam oryginał.

Whiskerss

Zgadzam się w 100%. W porównaniu z oryginalną wersją, amerykańska wypada sztucznie. Szkoda na nią czasu. Lepiej obejrzeć oryginał.

Whiskerss

Dla mnie bardzo męczącym był język duńsko-szwedzki - nie dałem rady obejrzeć dwóch odcinków oryginału.

shmitt

Słyszałam, że ludzie mają z tym trudności. Mnie za bardzo nie męczyło i lektor zrobił swoje. Warto obejrzeć.

shmitt

Miałem ten sam problem do trzeciego odcinka. Byłem w stanie obejrzeć jeden odcinek na dwa trzy dni. Potem gdy akcja zaczęła się rozkręcać, nawet przestałem zwracać uwagę na to, a po kolejnych odcinkach wręcz zaczęło mi się podobać to nie nieustanne Ne, ne jo... :P Potem w moment skończyłem pierwszy sezon, a drugi to była chwila. Szukałem czegoś równie ciekawego, i pomyślałem o Forbrydelsen, oglądałem amerykanską wersję, ale strasznie miałem ochotę na ten klimat. Niestety, napisów nie ma i jest wersja tylko z lektorem, a nie zamierzam sobie odbierać przyjemności ze słuchania tego jakże zimnego i zarazem fajnego języka :D

shmitt

Ten jezyk jest kwintesencja tego serialu ... Zimny klimat, zimny jezyk, zimna Saga Noren ... oczywiscie wszystko jest takie tylko i wylacznie na pierwszy rzut oka bo w rzeczywistosci jest inaczej ...

Whiskerss

Wersja skandynawska jest dużo lepsza. Zwłaszcza drugi sezon, znacznie lepszy od amerykańskiej wersji. No i postać Sagi w wersji szwedzko-duńskiej bardziej wiarygodna, do końca pozostaje tą samą chorą na zespół Aspergera genialną detektyw, a nie rozczulającą się nad zabójcą siostry, miotaną uczuciami i tracącą charyzmę Diana Kruger. Franka Potente w roli księgowej gangstera przyćmiewa ją genialną rolą.

ocenił(a) serial na 7
radziecka84

Zgadzam się 2 sezon Mostu nad Sundem dużo lepszy. Franka Potente rzeczywiście gra świetnie, bo i postać księgowej jest niesamowita mam nadzieję że będą ciągnąć jej wątek dłużej.

ocenił(a) serial na 7
Whiskerss

a jak się obejrzało najpierw amerykańską, to szwedzka jest drętwa i sztuczna; i co??

efekt pierwszeństwa i tyle; amerykańska jest fajna i jeśli ktoś ją obejrzy jako pierwszą będzie zadowolony; skoro szwedzka ma być lepsza niech obejrzy najpierw amerykańską, szwedzka się obroni, jeśli jest lepsza..;)

Lex_Dex

efekt pierwszeństwa ;) wszystko jest możliwe....

ocenił(a) serial na 7
Whiskerss

no właśnie, więc może warto byłoby te opinie wydawać bardziej ostrożnie..:)

być może obie są równie dobre, kwestia tego na co kto ma ochotę..

amerykańska jest bardziej w klimacie słonecznym, ale nadal jest dość mroczna..
szwedzka jest mroczna i zimna.. zależ co kto woli.. szczególnie w zimie:)

po za tym, że amerykańska jest dobrze zrobiona, to jak dla mnie, czuję jakąś bliższość cywilizacyjną do amerykańskiej; ludzie w filmie zachowują się trochę bardziej przewidywalnie i mam od razu jakąś sympatię do różnych bohaterów;
w szwedzkiej każdy, jak dla mnie, zachowuje się jak "alien"; co nie znaczy, że to jest źle; jeśli ktoś ma ochotę na coś oryginalnego i dać sobie odpust od produkcji amerykańskich, może zacząć od szwedzkiej..

którąkolwiek zacznie druga może wydać mu się gorsza..

Lex_Dex

jest to bardzo możliwe : ) pozdrowienia

Lex_Dex

Mimo wszystko polecam skandynawską, zgodnie z Twoją teorią można spróbować w wakacje ;) pozdrawiam.

Whiskerss

Brytole (ci ze SKY, nie z BBC) zrobili jeszcze "Tunel" na podst "Mostu". Powiedziałbym - katastrofa, gdyby nie to że to... klęska.

foxtrot

podeślij mi likna do serialu tu na fw,proszę.

Whiskerss

http://www.filmweb.pl/serial/The+Tunnel-2013-679996
to opis na fw

foxtrot

dzięki.

foxtrot

no faktycznie nieciekawie to wygląda, już sam plakat zniechęca. ale zauważ, że ocena wysoka....

Whiskerss

bo fabuła zajebista (zerżnięta), "Saga N" ładniutka (Szwedzka bardziej wiarygodna), no i wyżej już wspomniany "efekt pierwszeństwa". tak mi się wydaje. dla mnie na 3* i nic więcej. efekt pierwszeństwa... ;)

foxtrot

Polacy powinni nakręcić Polsko ukraiński serial Nad Bugiem ;) to by były jaja :)

ocenił(a) serial na 4
Whiskerss

Ja nie oglądałam wersji szwedzkiej ale ten serial i tak był męczarnią. To chyba moje największe rozczarowanie serialowe. Kompletnie nie pasują mi aktorzy i klimat tego serialu jest dla mnie nieznośny.

ocenił(a) serial na 4
Whiskerss

Nieudolne naśladownictwo Skandynawów. Amerykańska wersja nie dorasta do pięt wersji skandynawskiej, która jest bardzo klimatyczna. Jeszcze w pierwszym sezonie (dosyć podobnym do wersji skandynawskiej) amerykańcy próbowali ten klimat naśladować, nieudolnie ale próbowali. Drugi sezon (całkiem inny) jest tak naiwny i naszprycowany „głupotkami”, że po prostu śmiech ogarnia człowieka. Chociażby księgowa kartelu chadzająca zawsze i wszędzie z księgami tegoż kartelu. Brakowało tylko „sztandarowej” „niewykrywalności telefonów komórkowych” chociaż tak właściwie było to w tle. Za pierwszy sezon daje 5 a za drugi 3 co średnio daje 4.
Skandynawską wersję uważam za arcydzieło i najlepszy serial jaki kiedykolwiek oglądałem.
A to to jedynie żałosna podróbka.

Whiskerss

No nie wiem, wydaje mi sie ze to glownie kwestia tego, ktora wersje obejrzeliscie jako pierwsza i na tej podstwie stworzyliscie sobie swiat w ktorym dzieja sie te wydarzenia.
Ja obejrzalem wersje amerykanska i dla porownania obejrzalem jeden odcinek skandynawskiej. Zupelnie nie podszedl mi klimat, Kruger wg mnie tez grala lepiej. Zdecydowania bardziej lubie wersje amerykanska. Pewnie, gdybym zaczal od oryginalu byloby na odwrot :)

ocenił(a) serial na 6
Whiskerss

całe szczęście w drugą stronę jest lepiej - niby sceny się powtarzają, ale skandynawska wersja jest bardziej mroczna i nie wiadomo jaki jest motyw mimo wszystko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones