PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=767516}

The Punisher

8,0 60 549
ocen
8,0 10 1 60549
7,2 12
ocen krytyków
The Punisher
powrót do forum serialu The Punisher

Na koniec ostatniego sezonu ''Daredevila'' i wyczynach weń Franka Castle wiele sobie obiecywałem po planowanym serialu z mścicielem w roli głównej. Bernthal wizualnie średnio mi pasuje na Punishera, niemniej nie było źle. Po obejrzeniu 80% nowego serialu jestem jednak nieco rozczarowany. Brak symbolu czaszki na klacie, śladowe ilości brutalności, mroczny klimat zemsty gdzieś uleciał, a w zamian dostajemy dramat o żołnierzach dotkniętych powojenną traumą i przegadany kryminał. Nie zrozumcie mnie źle - podsumowując wszystko nadal otrzymujemy bardzo solidną produkcję, która przykuwa do ekranu całkiem skutecznie, ale rzeczywistość mocno rozminęła się z moimi oczekiwaniami. Punisher zdecydowanie nadal nie ma szczęścia do ekranizacji. Wyglądał Franka najlepiej oddano w ''Punisher: War Zone'', Ray Stevenson był chyba z wyglądu najbliższy oryginałowi. Sam film pomimo iż brutalny i posiadający pewien mroczny klimat, był bardzo chaotyczny, kulał scenariusz. ''Punisher'' Thomasem Jane był całkiem w porządku, ale kategoria PG-13 właściwie dyskwalifikuje ten film już na starcie. O wersji z Lundgrenem wielu wypowiada się bardzo niepochlebnie, ale miała klimat, choć nie oszukujmy się - to kino klasy B z epoki kaset VHS, a więc kino bardzo specyficzne, które nie każdemu może odpowiadać. Czy powstanie drugi sezon serialu Netflixa? Mam nadzieję, że tak - pod warunkiem, że twórcy się zrehabilitują i pokażą nam prawdziwego Franka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones