PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663523}

The Story of Film - Odyseja filmowa

The Story of Film: An Odyssey
7,7 1 391
ocen
7,7 10 1 1391
7,6 7
ocen krytyków
The Story of Film - Odyseja filmowa
powrót do forum serialu The Story of Film - Odyseja filmowa

Uwielbiam filmy, ale nie obejrzałam ich tyle, ile chciałabym. Przy trzecim odcinku autor zdradza
zakończenie "Metropolis" i "Gabinet doktora Caligari", których nie widziałam. I teraz nie wiem... Czy
oglądać dalej i nie przejmować się spojlerami czy dać sobie spokój do czasu, aż stwierdzę, że
obejrzałam wystarczająco dużo filmów...

Fragaria

To nie filmy detektywistyczne, zakończenie nie ma być zagadką. Śmiało możesz oba filmy obejrzeć znając treść:)

krysiron

Jasne, wszak Caligari jest przecież tylko PIERWSZYM filmem z tak wspaniałym twistem, który zainspirował rzeszę współczesnych reżyserów (w tym choćby Martina Scorsese'a - patrz Wyspa Tajemnic).

ocenił(a) serial na 8
PotC_Fan

No właśnie co to za radość z oglądania filmów, gdy zna się zakończenie. To tak, jakby ktoś na okładce książki Agaty Christie napisał że to kelner zabił. Oglądałaś do końca ten serial? Dużo spoilerów?

Fragaria

Może komuś się przyda: https://en.wikipedia.org/wiki/The_Story_of_Film:_An_Odyssey#Episode_1_-_Birth_of _the_Cinema - pełna lista filmów, o których mowa w poszczególnych odcinkach

ocenił(a) serial na 8
joannajones

Przydało się :) Dzięki

joannajones

Fantastyczna rzecz. Dzięki za wrzucenie ;) Tylko za dużo tego :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones